Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért történik sok vetéles az...

Miért történik sok vetéles az ismerőseim körében? Igy én is féltem a pocaklakóm és nem tudok boldog terhes lenni.

Figyelt kérdés
Olyan rossz erről beszelni,írni. Én is terhes vagyok, 7 hetes. Az ismerőseim közül sokan babá várnak és többen el is veteltek 14.héten,8.héten... Ezek a negatív dolgok miatt nem tudom 100% örömmel átélni a terhességem mert folyton az jár a fejemben, hogy mi van ha nálam következik be a következő vetélés (tavaly már volt egy sajnos)? Hogy próbáljak ne erre gondolni? Ki hogy tud ezeken átsiklani és élvezni a terhességét? :(
2018. okt. 31. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki. A terhesség 40 hete alatt mindig parázik az ember, hol jobban, hol kevésbé. Amit tenni tudsz, hogy nem olvasgatsz vagy hallgatsz rémtörténeteket. Sajnos a vetélés és a halva szülés benne van a pakliban, és bárkinél előfordulhat. De amíg nincs probléma, tudom nehéz, de fölösleges stresszelni magad ezzel. Bízz a testedben és a babádban. Az elsőt végig idegeskedtem én is, azt hittem a másodikat nem fogom. Ugyan úgy azt is. Szóval tisztában vagyok vele, hogy nehéz, de akkor is meg kell próbálni. Boldog babavárást. :)
2018. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a terhességek fele megszakad (mindig is így volt, amióta létezik terhesség) az elsö 10-12 hétben, ezért ez teljesen "normális".

Az egyetlen, amiért feltünik mostanában, hogy mindenki sokszor már a menzesz kimaradása elött tesztel, és ezért olyan terhességekröl is tudomást szerez, amit régebben észre sem vettek, elintézték azzal, hogy késett vagy egyszer kimaradt a menzeszük.

Tudomásul kell venni, hogy ez természetes, másrészt meg nem kell túl korán tesztelni, akkor nincs annyi stressz.

2018. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta para az egész, engem leginkább az nyugtatott meg, hogy terhesség nélkül is lehet ezer baja az embernek, szóval igazából terhesség nélkül is lehet folyton félni, csak nem érdemes.
2018. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ezalól nem lehet megszabadulni, de azt te döntöd el, hagyod-e, hogy elrontsa a terhességed.

És valóban 4+ hetesen már tudják a kismamák, hogy megfogantak, mikor még sejteni sem kéne.

2018. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!