Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

10hetes vagyok tegnap voltam uhn es az orvos megallapitotta hogy nincs szivhang

Most penteken lesz a mutetem

Sajnos senki nem mondott semmit

Csak annyit hogy reggel kell mennem es delutan johetek haza

Mar van egy kisfiam

Tudnatok segiteni hogy mit vigyek be ha kell bevinni barmit is mi fog tortenni mennyire fajdalmas? Lelkileg tonkretett de testileg nem tudom mire szamitsak

Elore is koszonom a valaszokat

Kotekedok hagyjatok


2019. jún. 26. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdesz vérezni, beindul a vetélés, akkor irány a kórház. Ha kihúzod péntekig, akkor kora reggel a betegfelvételin kezdesz. Ezt biztos elmondta, hogy hova és hányra kell menni.

Előtte vérvétel, vérnyomás mérés, ekg. Célszerű reggel éhgyomorral menni.

Vigyél kényelmes hálóinget, azt nem kell le-föl venni, bugyi nélkül csak felhúzod.

Ott is lesz egy UH, hogy biztosan nincs szivhang. Kapsz egy szurit a méhszájba, az kicsit fáj. Utána felteszik a tágító pálcákat. Igazából nem fáj, csak kellemetlen.

Maga a missed ab műtét 10-15 perc, altatásban végzik. Semmit nem fogsz érezni. Nekem ébredés után sem voltak fájdalmaim. (Fizikailag)

Betétet vigyél, esetleg fájdalomcsillapítót, nem tudom, hogy nálatok milyen az ellátottság.

A fizikai felépülés gyors, pár hétig (2-6) se ülő fürdő, se strand, se szex, és a tampon nem javasolt. De 1-2 nappal később már munkaképes lehetsz. Azért még célszerű egy kicsit pihenni, hogy lelkileg is össze tudd szedni magad.

Mi 3 hónappal később újra próbálkoztunk, és gyorsan teherbe estem. Nem befolyásolta a missed ab, és a lelki sebeinkre is gyógyír volt.

2019. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se szurit, se tágítót nem kaptam, az első kisfiam császárral született, rá 2,5 évre volt a missed ab-om. Reggel fél 8-ra kellett mennem, nekem addigra beindult a vérzés, vért vettek, és befeküdtem a kórterembe. Fél 1 körül vittek a műtőbe, addig nem ehetettem, ihattam, borzasztóan fájt már a fejem. Fél óra múlva toltak ki,akkor volt még 2 óra fekvés, utána kaptam kaját, fájdalomcsillapítót, és este 6kor engedtek haza. Műtét után nem volt vérzés, de másnaptól egy hétig elég bő, betétet vigyél. Sajnálom. :(
2019. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már szültél (természetes módon) nem raknak fel tágítót, az a fájdalmas része, a műtét maga nem fáj, mert altatnak, utána viszont erősen vérzel majd és görcseid is lehetnek. Éhgyomorral menj mindenképp az altatás miatt. Kérj antibiotikumot a gyulladás elkerülése érdekében, ha ki vagy száradva műtét előtt kérhetsz a nővérektől infúziót. Hálóinget, papucsot, váltás bugyit és valami irdatlan vastag betétet vigyél. Műtét előtt a betétet a bugyival készítsd az ágyadra, műtét után az ápoló rád adja majd. Kitartást és jó gyógyulást kívánok!
2019. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

Abban meg tudnatok segiteni hogy hogyan vezessem le az altatas fobiamat? Rettenetesen felek hogy nem kelek fel ilyenek mindenki mondja hogy csak alszok de nagyon felek sosem altattak

2019. jún. 26. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is féltem ettől, sírtam, amikor bementünk a műtőbe, de kaptam nyugtatót, és rögtön altattak, utána már a szobában keltem. Minden rendben lesz, nyugi.
2019. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni, viszont kitartást és gyors felépülést kívánok! Ez a legrosszabb rémálmom!
2019. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En romaniai vagyok, itt nem altatnak, csak helyi erzestelenitot adnak. Szrt sem er, mindent erzel, hallasz, faj mint az atom, hidd el, jobb, ha altatnak.

Nagyon sajnalom :(

2019. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ma hajnalba történt a vetélés utánna mütéttel fejezték be 11+3 napos voltam testileg jól vagyok lelkileg viszont nagyon rosszul első terhességem volt nem tudom ,hogy tudom hogyan tovább ki hogy élte meg utánna mi segitett a lelki felépülésbe?
2019. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy a ferjed ne zuhanjon ossze, hanem legyen a tamaszod. Emellett csak az ido segitett, aztan majdnem 7 honap mulva ismet meglatogatott a golya, most minden rendben. A leendo kisfiam karpotol mindent :)

Fel a fejjel, ennek igy kellett lennie. Lesz majd egy pici lelek, aki majd veletek marad, ez egeszen biztos!

#7-es voltam

2019. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A párom melettem van nem beszélünk rolla sokat mert fáj mind a 2 nek ő azt mondta nem adjuk fel ugyis lessz babánk de én most ugy érzem nem szeretnék akkora fájdalom és üresség van bennem ezt még 1x nem élném túl ahogy feküdtem a korházi ágyon és ömlött belőllem a vér nem tudtam tenni ellene semmit 3 óra hossza alatt lezajlott muszály ezt leirnom nem tudom hogyan tovább tanácstalan vagyok csak várom 1x jobb lessz közbe magamat hibáztatom keresem a miérteket mit csináltam rosszul tudom nem egyedül vagyok meg történhetett volna később is az még rosszabb lett volna de igaz még nagyon picike volt csak 11 hetes 2 napos de a miénk volt a mi picikénk és soha nem foghatom a karomba neharagudjatok hogy ezek így irom le de jól esik ezt leirni
2019. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!