Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Érdemes lenne egy új levelezőt...

Érdemes lenne egy új levelezőtársat keresnem?

Figyelt kérdés

Július körül elkezdtem levelezni egy lánnyal, nagyon rendes volt velem. Pár hónap után áttértünk Viberre. Fél éven kb 7 hónapon át beszélgettünk rendszeresen és mindig kedves volt. Én nagyon megkedveltem. De márciusban elkezdett megváltozni. Egyre ritkábban írt és ha írt, akkor is elég rideg volt. Csak igen/nem-eket válaszolt, nem mesélt semmit sem, flegma volt. Több hét után ráírtam, hogy látszik rajta, hogy nincs kedve beszélgetni már velem, de akkor mondja meg és nem írok neki többet. De akkor azt írta, hogy nem fog itthagyni és beszélgetni akar velem, meg hogy barátok vagyunk.

Aztán pár hétig újra írt rendszeresen, de most megint ott tartunk, hogy kb heti 2x ír csak... Régen napi 3, most heti 2..


Szerintem világos, hogy ezt kár erőltetni. Valószínűleg nem akar megbántani azzal, hogy megmondja nem ír többet, de ha tényleg beszélgetni akarna, gyakrabban írna.


Szükgégem van egy levelezőtársra, aki napi szinten ír. Akarok találni valakit, aki betöltheti ennek a lánynak a helyét. És akkor szerintem meg is szakítanám vele a levelezést.



2020. máj. 31. 18:26
 1/3 anonim válasza:
Valószínűleg lett pasija, te meg csak azért voltál, hogy ne legyen egyedül. Vagy akármi más történt az életében... Sajnálom, hogy így jártál. Beszélgess másokkal.
2020. máj. 31. 18:44
 2/3 anonim válasza:

Először is: fiú vagy kérdező, vagy lány? Ha fiú, akkor elképzelhető, amit az első is írt. Azonkívül még a következők lehetnek:


- depressziós. Ilyenkor hajlamos hanyagolni akár a legközelebbi barátait is az ember, és hiszed vagy sem, egy szónyi válasz nem sok, még annyit sincs kedve/ereje leírni az embernek néha.

- valamivel megbánthattad. Valamivel, ami neked nem tűnt fel, de ő magára vette, és talán azért is haragszik, hogy te nem vetted észre.

- elfoglalt. Ha szeret veled beszélgetni, lehet, hogy azért nem válaszol, mert tudja, hogy nem lenne ideje szépen, hosszasan válaszolni, ezért vagy nem ír, vagy - hogy ne bántson meg - röviden visszajelez.


Vagy ezek kombinációja.


De levelezni szerintem egyébként se úgy kell, hogy csak egyvalakivel, hanem eleve több emberrel kell próbálkozni :)

2020. máj. 31. 19:19
 3/3 anonim válasza:

Ja, még erre reagálva:


"Aztán pár hétig újra írt rendszeresen, de most megint ott tartunk, hogy kb heti 2x ír csak... Régen napi 3, most heti 2..


Szerintem világos, hogy ezt kár erőltetni. Valószínűleg nem akar megbántani azzal, hogy megmondja nem ír többet, de ha tényleg beszélgetni akarna, gyakrabban írna."


Ha depressziós, vagy elfoglalt, és ezért nem ír, de egyébként később még szeretné veled tartani a kapcsolatot, akkor nagyon frusztráló ám, ha folyton felhozod neki, hogy "biztos nem akarsz velem beszélni". Ha nagyon nem ír vissza, hagyjad, és úgyis kiderül. Az is lehet, hogy rövidebb-hosszabb szünet után megint írni fog.

2020. máj. 31. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!