Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Milyen ideológiájú emberekkel...

Milyen ideológiájú emberekkel barátkozol legszívesebbeb?

Figyelt kérdés

Írd le a korod, a nemed, ha akarod, és részletesen az ideológiád, eszmédet, ill. hogy vársz-e a nézeteiddel szimpatizálóktól privit.

Bármi lehetsz: etatista meritokrata, anarcho-kommunista, keresztény antifasiszta, ateista totalitárius internacionalista, bármi, csak őszintén! ;)



2020. jún. 15. 23:45
1 2
 1/20 anonim válasza:

Én bárkivel, mert nagyon szeretem a kulturális vitákat, meg megismerni mások gondolkodásmódját, ilyesmik:) (amíg a másik is elfogadó és nem kell egyetértenem vele mindenben)

Én magam keresztény vagyok, katolikus, fontosnak tartom a nemzetet és nemzettudatot is, a hagyományok ápolását, az alapvető értékeket (amik nem feltétlen az utóbbi húsz évben nőttek ki a földből), ugyanakkor a gyűlölet és igazságtalan bánásmód ellen véleményem szerint emberi kötelességünk felszólalni, minden egyes embernek, ami tőle telik - de ez nem egyenlő a mostani #BLM gyújtogató mozgalmakkal, a feminizmus mai, gyakorlatilag férfigyűlölő formájával meg vadidegen kultúrájú, a mi életünket tisztelni nem akaró vadidegen tömegek ész nélküli beeresztésével és hasonlókkal, természetesen)

A legjobban nyilván azokkal szeretek eszmét cserélni, akivel hasonlóan gondolkozunk, ott van igazán közös téma, ott nem kell félnem hogy egy rossz szótól rögtön rasszistahomofóbszexistatranszfóbnáci leszek.


19L, és nem kérek privátot!

2020. jún. 16. 01:15
 2/20 anonim válasza:
Bárkivel, aki nem olyan, mint amit az első írt. Szóval kb annak az ellentettjével. És nem igazán szeretnék privátot. 35/F
2020. jún. 16. 02:52
 3/20 anonim válasza:

Igazából bárkivel, aki empatikus, toleráns és szociálisan érzékeny, nem érez ellenszenvet és nem gyűlölködik mások bőrszíne, etnikuma, vallása, szexualitása miatt, ellenben minden embert, embercsoportot próbál megérteni, hogy miért ilyen, hogyan gondolkozik, milyen élmények formalták a jellemét

Az, hogy most jobb-baloldali, milyen vallású, mennyire államparti, az már nem fontos nekem

2020. jún. 16. 03:01
 4/20 anonim válasza:

Aki ideológia alapon barátkozik, az hülye. Honnan tudod, hogy amit gondolsz a világról az helyes vagy megállja a helyét, ha csak olyan ismerősöd van, aki bólogatni fog neked? Pont az a lényeg - ha ideológiáról is akarsz beszélni -, hogy különböző legyen, és ha vitában is megállják a helyét az érveid, akkor az azt jelenti, hogy amit gondolsz a világról az még életképes.


Mellesleg ezért a téves elképzelés miatt volt egy csomó helyen kanyaró járvány. Az oltás ellenes nyilván érvekkel nem tud meggyőzni mást, ezért oltás ellenesekkel barátkozik. Így kialakultak oltás ellenes közösségek, ahol pl. a kanyaró nyugodtan terjedhetett és ennek hatására megint járvány tört ki.

Ha ezek az emberek nem egymással, hanem az ellenkező oldallal beszélgettek volna elsősorban, akkor a hosszas - de kultúrált - viták során rájöttek volna, hogy nem állja meg a helyét, amit gondolnak, és nem lett volna járvány.

2020. jún. 16. 03:21
 5/20 Deák Dominik 2020 válasza:

Magánéletben nem szeretek megosztó témákról beszélni, ezért mindegy.


38/F/ballipsi


Aki akar, írhat privátot, de ahogy mondtam, nem fogok vele közéleti témákról beszélni.

2020. jún. 16. 06:37
 6/20 anonim válasza:

Kereszténnyel, mert én is az vagyok ,de amúgy teljesen mindegy. Egy transzi sátánistával is szívesen barátkozok, ha olyan az illető, csak nem tartanám helyesnek az életmódját.


A politikai nézetem picit bonyolult. Azt vallom, hogy addig nem szabad beleszólni és okoskodni, amíg a probléma nem ránk tartozik és nem tudunk tenni ellene, mert akkor az csak okoskodás. Ha valamilyen hatalmon lennék, akkor minden problémát külön problémaként kezelnék és nem ideológiai harcként. Például az amerikai George Floyd tüntetésnél nem állnék egyik oldalra sem, hanem ha valaki rongál, akkor azt aszerint büntetném meg hogyan, miért és mit rongál, de ha valaki rendőrként valaki valamilyen brutalitást követ el, azt is büntetném. Van még egy egyedi elméletem is arról, hogy hogyan kellene a leghatékonyabban jóléti és boldog társadalmat létrehozni, de mint ahogy mondtam nem vagyok benne a témába és amúgy se tudok semmit tenni úgyhogy ezt nem írom le, mert csak okoskodás lenne és amúgy se érdekel.


Aki akar az írhat aki meg nem az meg ne.

18f

2020. jún. 16. 08:21
 7/20 anonim válasza:
ideológia? édes f*szom ti hol éltek? ez nem így működik
2020. jún. 16. 09:41
 8/20 anonim válasza:
Hívő és gyakorló keresztény, nem politizáló nemzeti vonal egy adag patriotista környzetvédelemmel és feminizmussal. Az egyik legjobb barátnőm muszlim, a férjem meg ismerkedésünkkor még anarchista punk akart lenni. Libsi, ateista haverjaim is sokan vannak, munkatársak főleg, akikkel nagy intellektuális és inspiráló beszélgetéseket tudunk csinálni és jó emberek is, de mivel néha befigyel tőlük egy-egy okoskodó szurka a "mesekönyvről" meg valami rasszizmus gyanú és CSOK fóbia, így velük nem éri meg önmagam lenni. Öreg vagyok :) és nem kérek privátot.
2020. jún. 16. 10:08
 9/20 anonim válasza:

"Bárkivel leállok vitázni, hogy kultúrember módjára ütköztessük álláspontjainkat.... Nem kérek privátot"

😂😂😂😂😂

#elefantcsonttorony #nemvagyszalonkepes

2020. jún. 16. 12:06
 10/20 anonim válasza:
#9 ez kinek szólt, és mik ezek a hashtagek?😶😂
2020. jún. 16. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!