Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Csalódtál már a jelenlegi...

Csalódtál már a jelenlegi társadalomban? Lenne kedved kipróbálni az azon kívüli életet?

Figyelt kérdés

Rám igaz mindkét állítás és régóta tervezek már egy saját kis közösségben élni. A bürokráciától és a pénzrabszolgaságtól megszabadulva. Arra gondoltam, hogy közösen vennénk egy telket vagy házat egy félreeső helyen és megtermelnénk amire szükségünk van.

De lehetne ez egy fokozatos átállás is. Vagyis teljesen még nem hagynánk el a pénzt és a fontosabb termékeket megvásárolnánk. Aki szeretne dolgozhatna is a korábbi munkahelyén. Vagyis csak lakni is igénybe lehetne venni a közösséget. Létrehoznánk a saját szabályainkat. De természetesen bárki szabadon távozhatna. Minden építő tanácsot, ötletet szívesen fogadok.



2020. júl. 11. 19:06
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem is hiszed, milyen jó ötlet ez. Viszont sajnos a magyar mentalitás lehet is érvényesulne, széthúzás és irigykedés.

De biztos sokan megszabadulnának a kötöttségektől, sőt még a negatív családjuktól is.

2020. júl. 11. 19:15
 2/11 anonim válasza:
Ha jó tudom létezik ilyen magyarországon csak nem jut eszembe a település neve
2020. júl. 11. 19:18
 3/11 anonim válasza:
2020. júl. 11. 19:19
 4/11 anonim válasza:

Kérdező, menj le Somogybabodra- az lesz a Te világod, pont azt csinálják, amit itt leírtál.


Ezenkívül, mielőtt elkezdenéd megvalósítani, olvasd el Salinger: a Legyek ura című könyvet.


1-esnek sajnos igaza van - sajnos hamar előjönne a másikra való irigykedés, becsapás, stb.


Javaslom még a Feleségtársak című tv sorozat megnézését is.

2020. júl. 11. 19:24
 5/11 anonim válasza:
A legyek ura című filmet én is ajánlom.van egy régebbi,és egy újabb változata is.Az önellátó falu volt a Fókuszban valamikor.Amúgy az infrastruktúrát is be szeretnéd vezetni gondolom.Víz,gáz,villany.Az ötlet amúgy nagyon jó,azt a pénzrabszolgaságot én is utálom.
2020. júl. 11. 19:31
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! És örülök, hogy mások is szimpatizálnak az ötlettel.

A Legyek urát egyébként már olvastam.

2020. júl. 11. 19:46
 7/11 anonim válasza:
Folyamatosan azt érzem, hogy egy efféle elszakadásra lenne szükségem a modern világtól, társadalomtól. Egy önfenntartó kis közösségben élni, lehetőleg külső erőforrásokat nem venni igénybe. - Vagy csak minimálisan. Jó látni, hogy másokat is érdekel a téma.
2020. júl. 11. 20:33
 8/11 anonim válasza:
Én is ilyet terveztem egész életemben, már igazából el is kezdtem dolgozgatni a megvalósításán
2020. júl. 11. 21:26
 9/11 anonim válasza:
Ezt simán csinálom egyedül.
2020. júl. 12. 15:49
 10/11 anonim válasza:
Nem saját közösségben szeretnék élni, hanem egy teljesen más típusú társadalomban, ahol más értékrend jellemző. Komolyan gondolkozom, hogy pár év múlva elköltözök Indiába vagy Afrikába, ha találok olyan helyet/társaságot, ahol/akikkel nagyjából biztonságban tudok élni egyedülálló, fiatal nőként (nyilván nem nyugati szintű biztonságra gondolok, csak mondjuk ne raboljanak ki/öljenek meg/erőszakoljanak meg egy perc alatt, ha egyedül kilépek az utcára).
2020. júl. 12. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!