Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Lehetne hatásos egy ilyen...

Lehetne hatásos egy ilyen közösség?

Figyelt kérdés
Annyiból állna, hogy mindenki bedobná néhány problémáját és mindig kiválasztana egyet a csoport, és arra igyekeznének közösen megoldást találni. így idővel több boldogabb ember lenne?

2020. aug. 6. 13:20
1 2
 1/20 anonim válasza:

A problémák gyarapodó száma elég demotivaló tud lenni. Plusz vannak olyan problémák amik nem megoldhatóak, például meghalt xy és szomorú vagyok, vagy esik az eső nyaralás közben.


Viszont nekem ezeken kívül tetszik a gondolat!

2020. aug. 6. 13:24
 2/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy tetszik az ötlet.
2020. aug. 6. 13:28
 3/20 anonim válasza:

Persze, hogy hatásos, ha közösséget alkotunk, és segítünk egymásnak.

Egységben az erő!


Benne vagyok :)

2020. aug. 6. 13:45
 4/20 anonim válasza:
Ha van pszichologus a csoportban akkor hatasos lehet, egyebkent meg probelmakat nem lehet megoldani a szokasos sablon dumakkal, hogy "majd jobb lesz", "ne add fel" stb. Egy atlag ember max ennyit tud mondani.
2020. aug. 6. 13:50
 5/20 A kérdező kommentje:
Minden lelkes érdeklődő üzenetét szívesen veszem. :) A 3as válaszoló lendülete nagyon tetszik. :)
2020. aug. 6. 13:52
 6/20 anonim válasza:

Nem kell feltétlenül pszichológus. Akibe szorult némi empátia, és nyitott a szíve, az könnyedén tud segíteni, szeretettel például.


Köszönöm, Kérdező :)

2020. aug. 6. 13:57
 7/20 anonim válasza:

Rengeteg szellemi energiát igényel egy ilyen "csoport" fenntartása.

Egy ideig működhet a dolog, de utána úgyis konfliktusokba fulladna az egész.

Mivel neten menne, névtelenül személytelenül történne mindez. Ez meg minden csak nem jó. Nem véletlen vannak erre szakosodott csoportterápiák (egy szakember vezetésével), ahol személyesen vagytok jelen, látjátok a másik arcát és a reakcióit, hogy mennyire őszinte, hogy mennyire valós az együttérzése.

Neten meg a mondás szerint: messziről jött ember azt mond amit akar.


Pár ilyen kezdeményezésben (itt a gyik-en) részt vettem már az évek alatt. A vége mindig az lett hogy leírtam egy kis regényt építő jelleggel, aztán mintha a falnak beszéltem volna. Vagy belső konfliktusok miatt (egyik másik tag nem szimpatizált egymással, ezért mindig veszekedésbe fordult át az egész).

Szóval maradjunk annyiban hogy a saját nyomodon túl még másokéval is törődni a "semmiért" elég nagy lelki megterhelés.

És ez nem az empátiáról szól, hanem az emberi/szellemi kapacitásról.

2020. aug. 6. 14:53
 8/20 A kérdező kommentje:
Megértem amit írsz, de én nem csak netes közösségre gondoltam. Egyébként tapasztalatból beszélve, a pszichológusok, terápiák bennem mindig üresség érzetet hagytak és nem indítottak el semmilyen úton. Én konkretizálni szeretném a segítséget, konkrét lépésekkel. Ez sokkal több a meghallgatásnál.
2020. aug. 6. 14:56
 9/20 anonim válasza:

Egy közösség, amelyik azért alakul meg, hogy egymást segítsék,

ott a résztvevők között előfeltételként kölcsönös elfogadás és megértés köttetik, szerintem

ami elejét veszi az összes konfliktusnak.

Kizárt a viszály és a veszekedés,

megértés van, összetartás, erő.


Ha egy közösségen belül mindenki őszintén csakis mások megsegítésén munkálkodik,

akkor egyértelműen minden résztvevő problémáját segít megoldani a közösség.


Hatalmas erő, az Egység ereje



Ez a jövő tudatos társadalma

2020. aug. 6. 15:20
 10/20 anonim válasza:

Igen, benne lennék egy ilyen dologban, csak az a baj ezzel, hogyha kiderül egy nem feltétlen szokványos probléma, akkor elkezdődik a másik kiutálása a körből.

Tapasztalat...

2020. aug. 6. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!