Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Nagyon roszul sikerült az...

Nagyon roszul sikerült az első találkozón az új osztályommal? Nagyon rosz benyomást tettem?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 9.es. Oda vették fel ahova szerettem volna menni. Ez olyan suli, ahol van álltalános iskola is és az új osztályom nagy része általánosba is egy osztályba járt, így kb egy összeszokott osztályba fogok kerülni. Az osztályból 3 embert ismerek, de nem vagyunk túl jóba (nem vagyunk rosszban vagy ilyesmi, csak nem vagyunk kimondottan barátok).

Kb egy hónapja szervezett az ofő egy osztály találkozót. Nem volt ott az egész osztály, de sokan.

Mint minden ilyen talin be kellet mutatkozni, mondani magadról pár szót. Én az ilyenben nagyon rosz vagyok...

Én nem vagyok egy nyitott ember, nehezen barátkozik, és sok új ember társaságában mindig nagyon izgulok, nehogy valami hülyeséget mondják, csináljak.

Az osztály találkozóra velem jött az egyik volt osztálytársam, akit az évfolyam társam lesz.

Engem szólított a tanár hogy mutatkoznak be, meséljek magamról. Én bepánikoltam, és hirtelen csak megráztam a fejem... Aztán a volt osztálytársam (nagyon nyitott, könnyen szerez barátokat, nem érdekli mások véleménye stb.) elkezdett beszélni rólam, aztán én is makogtam utána még. Az ofő még visszakérdezett arra is válaszoltam. De közbe az új osztályom engem nézett (szerencsére nem figyelt mindenki), és a csajok elkezdtek röhögcsléni (valószínűleg rajtam).

Ez elsőre lehet nem tűnik olyan fáznak, de én úgy éreztem mintha azt gondolnák, hogy milyen gyáva/nyomi vagyok, hoyg nem tudok /merek egyedül elmenni egy találkozóra, ráadásul még beszélni sem akarok...

Aztán pár hét múlva találkoztam a volt osztályommal. Imádom őket, mindent meg lehet beszélni velük, még osztály szinten is.

Ott az egyik srácnak a barátnője ott volt a talin, és mondta hogy mit mesélt neki a csaj a taliról. Mondta hogy nem tudtam eljön i egyedül, meg hogy az osztály társunk (aki engem is el kísért) mindíg a seggembe van...

Kimagyaráztam hogy csak kíváncsi volt az évfolyamtársaira stb. A srác elhitte, és elvileg beszélt is a barátnőjével hogy ne mások dolgaival foglalkozzon.


Azt tudni kell hogy az osztályomban a lányok többsége (ez most csúnya lesz) tipikus mai tinik*rva. A fiúk pedig nagyzolós barmok. Vagyis hát azok akikkel találkoztam.


Szerintetek menyire tettem rosz benyomást?

Ti mit gondolnátok rólam? (az osztálycsoportab se nagyon írok semmit, csak boldog...-ot kívánok ha valakinek van valami)

Nagyon félek hogy gólyatáborba kiröhögnek, piszkálni fognak stb...

Szerintetek?


Lány vagyok, és a legjobb barátnőm kísért el.



2020. aug. 17. 09:25
 1/7 anonim válasza:

Nem hinném hogy ez olyan rossz lett volna.. ha valaki nem nyitott, arról most nem tehet, a "mai tinik..vák" pedig persze hogy kiröhögtek téged, ezen mit kell meglepődni?


Szerintem te sokkal normálisabb vagy, mint ők, az, hogy barátnőd elkísért, szerintem az is rendben van ha egyedül nem mersz, ilyen vagy, nekik nem tetszik, nem kéne nagyon törődni velük szerintem

2020. aug. 17. 09:45
 2/7 anonim válasza:

Szerintem ha ad neked ez a baràtnőd egy biztonsàg érzetet,akkor jól tetted.

Próbàlj felkészülni vmilyen szinten.Ez azért megy màsoknak jobban mert màr hozzàszoktak.

Próbàlkozz próbàld meg ,ha hibàzol ne vedd magadra ezàltal fejlődsz.

2020. aug. 17. 12:47
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tudnátok javasolni valamit, hogy hogyan legyek nyitottabb, és hogyan ne foglalkozzak másokkal, vagy a véleményükkel?

Olvasok és videókat nézek és néztem a témába, de még nem igazán értem el változást

2020. aug. 18. 21:28
 4/7 anonim válasza:

Ez kicsit olyan, mintha az egy évvel ezelőtti önmagamat olvasnám. :)

Most megyek 10.-be, tavaly én is nagyon pánikoltam a gólyatábortól, az osztály csoportba szinte semmit sem írtam és az első benyomásom az volt a többi lányról, hogy mind egy p*csa. Féltem, hogy nem lesz majd egy barátom se. A gólyatábor előtt szerveztek több találkozót is, de nem mentem el egyikre se, mert féltem. A gólyatáborban nagyon keveset beszéltem, ha volt szabad idő azt általában az ágyamban töltöttem és tesómmal meg anyummal üziztem és a bemutatozós részt rettentő kínosnak éreztem, de ma már szerintem senki sem emlékszik arra, hogy miket mondtam akkor. A lényeg, hogy még így is találtam barátokat, mert a közös programokon mindig sikerült valakihez odacsapódnom így egyre több embert ismertem meg. A tábor végére már egész jól éreztem magam, de inkább a suli első heteiben kezdett kialakulni a baráti társaságom, és akikről azt gondoltam, hogy p*csák az ellenkezője derült ki. Tényleges barátokat, akikre mindig számíthatok inkább a koliban szereztem és a legjobb barátnőim mind másik osztályba járnak. Szerintem nem kell mindenkivel jóban lenned, keress valakit, aki szimpatikus és kezdj el vele beszélgetni, aztán majd a többi kialakul. Ne parázz rá, mert én is azt tettem és utána rájöttem, hogy teljesen felesleges volt.


Én is rengeteg videót néztem arról, hogy fogadjam el magam, hogy legyek nyitottam, hogy szerezzek barátokat, hogy legyen önbizalmam ... Egyik sem segített igazán, de idővel kezdtem rájönni ezekre a dolgokra. Csak érezd jól magad a bőrödben, vegyél fel olyan ruhát, ami tetszik neked és jól érzed magad benne. Ne függj mások véleményétől!!! Legyen meg mindenről a saját! gondoltatod, mert én elkövettem azt a hibát, hogy hagytam magam és a gondolataimat befolyásolni. Mindig változott a véleményem attól függően, hogy éppen kivel beszéltem. Nem baj ha változik a véleményed, csak ne mások hatására változzon. Próbáld meg olyanokkal körülvenni magad, akik jó dolgokat hoznak ki belőled. Sose felejtsd el azt, hogy te elsősorban tanulni vagy ott és az se olyan nagy tragédia, ha nem lesznek az osztályban olyan hű de nagy barátaid, mert más osztályokból lehetnek, velük meg tudsz találkozni szünetekben. :)

És ne adj olyanok véleményére, akiktől még tanácsot se kérnél, és még a fáradtságot se veszik, hogy kicsit jobban megismerjenek.


Biztos vagyok benne, hogy minden jól fog alakulni.❤️

2020. aug. 19. 00:13
 5/7 anonim válasza:
És, ha mégegyszer kinevetnének, akkor húzd ki magad és ne is vegyél róluk tudomást.❤️
2020. aug. 19. 00:17
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Jól esik látni (vagyis olvasni) hogy más is járt hasonló cipőben.

A tapasztalataidat szintén köszönöm

2020. aug. 19. 10:15
 7/7 anonim válasza:
Hát szerintem ezekkel nem kell foglalkozni. Én ismerek pár szemét embert, osztálytársak voltak.
2020. aug. 20. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!