Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt olyan, akinek annyira...

Van itt olyan, akinek annyira elege van ebből a rendszerből, hogy inkább kiköltözne egy tanyára vagy egy erdőbe?

Figyelt kérdés
Hasonló gondolkodásúakkal szívesen ismerkednék.

2020. aug. 29. 16:05
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

Ahhoz elég sok pénz kell(értsd: tetemes vagyon!) és mindenhez de mindenhez kell értened!

De itt szerintem arról van szó hogy te ebben az automatizmusokra épülő világban sem tudod megállni a helyed. Egyedül meg még ennyire sem fogod tudni!

Van ismerősöm aki szintén ki akar törni, de úgy hogy önkénteskedni akar. Szerinted mit fog előtte évekig csinálni???? Angliában dolgozni!!! Most is átlag felett keres itthon.

2020. aug. 30. 10:06
 12/23 anonim válasza:

Én most kezdem el az életem, pár évig pénzt gyűjtök, szakmát és tudást, ezek után pedig akarok egy nagyon minimalista életet kezdeni vidéken, ez nem, tanyára vagy erdőre költözés, erdőben lakni illegális, a tanya meg marha drága :D

Most kezdtem dolgozni és már unom, hogy a munkáért élek, úgyhogy szép lassan változtatok, sokkal inkább magamért akarok élni

2020. aug. 30. 14:34
 13/23 anonim válasza:
Szerintem az a gond, hogy az ember eleve ebben a végtelenül romlott társadalomban akarja megállni a helyét. Akit csak a saját jóléte érdekel és követi a birka tömeget, az sosem fog megérteni egy ilyen kérdést és csak idedobja a tömegmédia által szajkózott visszahúzó butaságokat.
2020. aug. 30. 19:59
 14/23 anonim válasza:

Milyen butaságra gondolsz? Tanya vásárlásához eleve mezőgazdasági végzettség szükséges, utána vállalkozásban vagy őstermelőként gazdálkodni kell. Tehát csak azért nem tud venni senki tanyát, mert ki akar vonulni a társadalomból.

A másik, hogy lehet álmodozni arról, hogy de jó lehet tanyán lakni, mert lehetnek mindenféle állataim, és megtermelem a krumplit és a hagymát, de az senkinek nem jut eszébe, hogy mennyi munkával jár ellátni az állatokat, rendben tartani az udvart és a tanya környékét, és hogy strand helyett kapálni kell ilyen melegben. Legtöbb ember 1 év után feladná.

Az is jusson eszébe mindenkinek, hogy itt nincs vezetékes víz és gáz, se távhő. Itt meg kell venni a 100-150 mázsa fát, és télen minden nap be kell gyújtani. Ha elromlik a hidrofor vagy a fűnyírótraktor akkor neked kell megcsinálni, mert a világon se lehet szerelőt találni. Tudnod kell hegeszteni, villanyt szerelni, birkát körmölni, fát és szőlőt metszeni, meszelni, de a láncfűrésztől se ijedj meg. Bolt is 5 kilométerre van legközelebb. Internet is csak mobilinternet jöhet szóba, ami itt gyakran használhatatlan.

Én nem akarok erről lebeszélni senkit, csak az elképzelés a tanyasi életről gyakran szöges ellentéte a valóságnak.

(8-as voltam)

2020. aug. 30. 23:18
 15/23 anonim válasza:
Én szívesen kiköltöznék akárhova. Nem a rendszer, hanem a buta, gyökér emberek miatt.
2020. aug. 31. 10:34
 16/23 anonim válasza:
Én ki jöttem a város mellé 3 km re nem rossz nyugis . De egy biztos hogy a mai lányok félnek ki menni mert messze van ,tisztelet a kivételnek csak sajnos itt Csongrád Csanád megyében még nem igen találtam .
2020. szept. 2. 05:48
 17/23 anonim válasza:
Úgy látom, hogy teljes mértékben kivonulni sajnos nem lehetséges, az önfenntartás nem valósítható meg 100%-ban, kellenek bevételek is, hogy minden megélhetéshez szükséges dolog (mégha szolidan él az ember, megtermel magának sokmindent, akkor is ) meglegyen.
2020. szept. 2. 08:55
 18/23 anonim válasza:
a kérdező válaszolhatna, mit ért ezen a rendszeren és mi nem tetszik benne konkrétan.:)
2020. szept. 2. 18:48
 19/23 anonim válasza:

Nem fog válaszolni, mert ez a céltalan és az élettől menekülő emberek vágyálma. Túl jól élünk, ez a baj. 40 éve kapta volna a KMK titulust és vitték volna követ fejteni, hogy kezdjen magával valamit.


Remek alternatív életstílusok vannak melyeket meg lehet valósítani, de ez a "elmenekülök a világ elől"... Talán 60 éve az USA-ban sikerült volna. Most mindenhol emberek vannak és utak. Nem lehet teljesen elzárkózni és nem is kell.


Tűzzél ki célokat és tegyél valamit a sorsodért, ne menekülj. Mert úgy sem tudsz elég messzire bújni :)

2020. szept. 5. 18:46
 20/23 anonim válasza:

Érdemes elgondolkozni azon, hogy valaki miért ragaszkodik foggal, körömmel ehhez a velejéig romlott, kizsákmányoló, modern rabszolgák millióit tartó társadalomhoz. És miért szól le minden megoldásra irányuló kezdeményezést?

Az lehet, hogy néhány ember megelégszik azzal, hogy magának csörtetve, törtetve összekaparja a sikert, de mások szemét szerencsére még bántja a kizsákmányoltak és nyomorban élők látványa és talán, ha segíteni nem is tud még, a részese se akar lenni egy ilyen gusztustalan rendszernek.

Tényleg olyan érthetetlen ez?

2020. szept. 5. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!