Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Idén kezdett egyetemisták ti...

Idén kezdett egyetemisták ti is mást vártattok ettől az évtől?(előző és mostani félév).

Figyelt kérdés

Mióta elkezdődött szeptemberben az "online" egyetem itthon ülök és azt csinálom, mint középiskolában 4 éven át(tanulok, filmet nézek és csinálom a hobbim). Nem tudom egészséges-e ez? Mármint szerintem egy "fiatal felnőtt"-t több inger kéne, hogy érje.

Középiskolában sajnos nem alakult semmi komoly se barát se kapcsolat(F-L). Voltak haverjaim meg egy-két rövidtávú kapcsolatom, de mivel szakgimnáziumban(info) jártam ráadás vidékre nem nagyon alakult ki semmi és én is eluntam magam(kb mindenki éjjel-nappal online játszott valamivel, matek versenyekre járt és a szombati piálós buliról beszélt(engem semelyik se érdekelt)).

Nagyon vártam az egyetemet, mivel úgy voltam vele, hogy majd ott biztos találok nyitottabb embereket, akikkel jókat tudok beszélgetni. Jelenleg a legérdekesebb beszélgetésem anyukámmal zajlik hétköznap, amikor be kell állítanom neki a gépet az otthoni munkára reggelente.



2021. márc. 16. 08:31
 1/9 anonim válasza:

Nekem szerencsém volt, novemberig be lehetett járni, lakhattam a kollégiumban, megismertem a csoporttársaimat, bár még nagyon mély barátságokat azért nem alakítottam ki, de kedvelem őket, megértjük egymást

Igen, másra, nagyobb szociális életre, több eseményre számítottam. Nem volt gólyatábor, gólya-(hét/nap/bál/avató), de kolibuli se.

A helyzethez képest nekem egészen jó volt, eljártunk közösen kocsmázni, sportolni elég rendszeresen.

Az összetartás megmaradt, de azért nagyon más így online.


Meg az is jó, hogy nekem vannak régről barátaim, akikkel tudok találkozni.


De természetesen mást vártam ettől az évtől, és remélem, hogy hamarosan eljön az is.

2021. márc. 16. 08:44
 2/9 A kérdező kommentje:

Sportolni rendszeresen?

Nálunk a szakon a legmenőbb közösség kovácsoló program a kocsmázás volt(amíg lehetett), ahol nem tudtunk miről beszélni, mivel senki se járt egyetemre(nem volt közös élmény) + alig ismertük egymást, szóval a legjobb téma a tanárok életképtelensége volt az online órákon.

Mondanom se kell, hogy nem sok mély barátság köttet.

2021. márc. 16. 10:07
 3/9 anonim válasza:
Igen mást! Azt hittem egész évben inni, partizni és sexelni fogok a diákhitel pluszból, de jött a korona!
2021. márc. 16. 10:47
 4/9 anonim válasza:

Nagyon meg tudlak érteni. Én vidéki vagyok, szóval több tyúklal

találkozok, mint emberrel 😅

Emgem se érdekel a kocsma sem, meg a tanárok életképtelensége sem. Teljesen antiszoc depressziós bolondnak érzem magam, és csak ülök egész nap a gép előtt, a szemem már vagy 6 dioptriát romlott, a gépem lassan meghal.. lehet éppen beszélgetek azokkal a kevesekkel, akiket megismertem, de nagy barátság nem tud kialakulni, ahogy te is írtad.

Hát szívás..

2021. márc. 16. 12:55
 5/9 anonim válasza:
Bár én mesteren vagyok elsőéves, szóval végigjártam már egy alapképzést, de nekem jelenlétiben se volt jobb, csak feltűnőbb, hogy nincsenek barátaim és egyedül ülök a szünetekben, aztán max. a gimis barátaimmal chateltem. Mivel ugyanoda mentem mesterre, többnyire ugyanazokkal az emberekkel, ezért ez nem változott, bár mivel kevesebben vagyunk, kicsit közvetlenebbek a többiek is, de őszintén szólva, nekem nem hiányzik ez a társaság :(
2021. márc. 16. 14:05
 6/9 anonim válasza:
Olvasni is lehet. És nem hiszem el, ha mondjuk lett volna egy olyan hobbid, amit vidéken is lehet űzni: elmész például hetente kétszer futni, ahhoz nem kell semmi, csak egy jó futócipő, és biztos találtál volna hozzá társakat. És aki már a társad lett volna ebben, az talán hasonló érdeklődésű is, mint te, aki szintén nem szereti a kocsmázást, és azzal talán barátkozni is lehetett volna.
2021. márc. 17. 12:22
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-nak. A futásért nem vagyok oda, de pl röplabdáért igen, szóval ja épp ez, lehetne ismerkedni hasonló érdeklőséi kör alapján, de nem tudok, mivel minden zárva.

A könyv olvasás engem csak egy ideig foglal le, napi 1-2 órával nincs baj, de amikor 3+ órát olvasok egy kicsit ki is lépek ebből világból és nehezen tudok visszajönni.

Itt főként azzal van a baj, hogy 0 külső inger ér. Utoljára korombeli emberrel 1 hónapja találkoztam és szerintem ez biztos nem tesz jót egy "fiatal" felnőtt "fejlődésének".

2021. márc. 17. 19:29
 8/9 anonim válasza:

én nem vagyok elsőéves, de énis mást vártam😅...lehet valaki el tudja foglalni magát otthon, én is ideig-óráig, de nekem kellenek az ingerek, a társas kapcsolatok, nem vagyunk egyformák és engem egy közös kávézós beszélgetés a barátaimmal, közös programok töltenek fel a leginkább, nem a kötögetés (az sem rossz, de nem attól leszek boldog)

úgyhogy, mivel az egyetemről az összes barátom messze lakik teljesen üresnek érzem magam, nincs napirend, az otthon összefolyt a sulival és úgy érzem kifolyik a kezem közül az idő

2021. márc. 23. 19:11
 9/9 anonim válasza:
Én is hasonló vagyok, mint te, én még rendes munkarendbe jártam, viszont ennek ellenére az egyetemen se találtam erős emberi kapcsolatokat. Most már dolgozom, szintén itthonról, hasonló mennyiségű inger ér engem is.
2021. márc. 23. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!