Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van itt olyan nő aki szívesen...

Van itt olyan nő aki szívesen beszélgetne, barátkozna egy 30+-os férfival anélkül hogy lelki szemetesládának használná vagyis aki képes és hajlandó konstruktívabb beszélgetésekre is azon kívül hogy csak a saját csalódásairól beszélne folyton?

Figyelt kérdés

Az ilyen "Lenne kedve valakinek beszélgetni, barátkozni..." kérdéseknél szinte mindig ilyen nőkbe botlom. Félreértés ne essék lehet a problémakról, kudarcokról, csalódásokról is beszélgetni de úgy vélem az ember nem azért akar másokkal beszélgetést és barátkozást kezdeményezni hogy folyton az egyik fél csalódásairól, kudarcairól essen szó és a másik embernek csak ezeket kelljen olvasnia. Mindenkinek megvannak a saját csalódásai az életben, nem kell ezeket rázúdítani a másikra, főleg nem a beszélgetés vagy barátkozás kezdeti fázisában.

Legfeljebb ha már jobban megismerték egymást a felek, közelebb kerültek egymáshoz és barátokká váltak, akkor megoszthatják egymással a problémáikat de akkor sem olyan formában hogy a beszélgetések mindig csak erre fókuszálnak és erről szólnak.

Előre is köszönöm az értelmes véleményeket és kommenteket. Privát üzenetek formájában is szívesen olvasom a hozzászólásokat, válaszokat aki esetleg nem szeretné a közösben megosztani azokat.



2021. máj. 7. 15:44
 1/9 anonim válasza:
Remélem sikered lesz, és találsz normálisat!
2021. máj. 7. 17:17
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást és a jókívánságot!
2021. máj. 7. 17:24
 3/9 anonim válasza:
A 30+-os mit takar pontosan? És csak beszélgetőtársat keresel neten, vagy komolyabb dolgokat?
2021. máj. 7. 18:14
 4/9 anonim válasza:
Mesélj mi bánt,jól hallgatok.
2021. máj. 7. 19:32
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as a 30+-os azt jelenti hogy a 30-as éveim közepén járok.


4-es, nem azt írtam hogy hallgatnia kellene a másiknak, vagy hogy én akarom a másiknak elpanaszolni a gondjaimat, bajaimat, ezt Te hol olvastad? Épp ennek az ellenkezőjét írtam, hogy nem ezzel kellene kezdeni egy beszélgetést, barátkozást hanem ehelyett konstruktívabb beszélgetéseket lehetne kialakítani olyan témában amelyre mindkét fél nyitott és amely mindkét felet érdekli.

2021. máj. 7. 20:33
 6/9 anonim válasza:

Ebbe a témába többnyire végtelenül magányos, kétségbeesett vagy depressziós emberek írnak, akiknek nincs saját életük. Ez látszik a kérdésfeltevés módjából, de a válaszokból is. Ha itt valaki ismerkedős kérdést tesz fel, akkor vagy kiemeli a legrosszabb tulajdonságait, vagy nem ír magáról semmit. Az első esetben valószínűleg sajnálkozást és biztatást várnak a válaszolóktól, vagy hasonlóan kétségbeesett embereknek szeretnék kiönteni a lelküket. A második esetben pedig nem beszélgetni, barátkozni szeretnének, csak beszélni saját magukról, mindegy hogy kinek. Aki komolyan barátkozni szeretne, az azért megad magáról legalább pár általános információt, hogy mi az érdeklődési köre, hobbijai, kb. milyen korosztályba tartozik. Ugyanis nincs olyan ember a világon, aki bármiről tud beszélgetni, az emberek általában hasonló értékrendű, érdeklődési körű emberekkel barátkoznak.

A másik, amiből látszik, hogy milyen kétségbeesett emberek írnak ide, az az, hogy ha valaki kitesz egy kérdést, és nem válaszol mindenkinek egy órán belül, akkor már jönnek a válaszok, hogy a kérdés kamu, a kérdező nem is akar beszélgetni, stb. Na már most egészséges lelkű emberek, akiknek van saját élete, családja, munkája, nem ülnek folyamatosan a gyakorikérdések előtt, és frissítgetik folyton az oldalt, hogy mikor jön már meg annak az egyébként számukra vadidegen embernek a válasza.

Én azért kezdtem ezt a témát olvasgatni, mert egyszer hónapokig leveleztem innen egy sráccal (akkor még nem volt ismerkedés kategória), aki azért írt rám, mert kitettem a könyves témában egy kérdést, amiből kiderült, hogy hasonló az ízlésünk. Mivel alapból zárkózott vagyok, és nincsenek barátaim, ezért kellemes volt így egy ismeretlennel elbeszélgetni, gondoltam, most hogy van ilyen kategória, talán találok hasonló levelezőpartnert. De azóta se volt egy olyan kérdező sem, aki normálisnak és szimpatikusnak tűnt volna. Kérdést kitenni meg nem sok kedvem van az itt tapasztaltak után. Lehet, hogy régimódi vagyok, de nem szeretek a nap 24 órájában elérhető lenni, mindig mindenkinek azonnal válaszolni, órákig ülni a gép előtt és chatelni - egyszóval van saját életem is, bármennyire meglepő is ez.

Összegezve: szerintem a normális emberek, akik tényleg csak beszélgetni, barátkozni szeretnének, azok ezen az oldalon belül is inkább más témakörökben írogatnak, mert ami itt az ismerkedés kategóriában zajlik az egyszerűen ijesztő.

2021. máj. 9. 11:25
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Köszönöm a részletesen kifejtett véleményed, nagyon elgondolkodtató mindaz amit leírtál.

2021. máj. 9. 13:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszado utólag is bocsánat hogy a 2. kérdésedre nem reflektáltam. A beszélgető partneren kívűl legfeljebb a szó hagyományosabb értelmében vett barátot keresek és baráti kapcsolatot szeretnék kialakítani olyan emberrel vagy emberekkel akikkel megvan a kölcsönös összhang, a hasonló érdeklődési kör és akikkel nagyjából egy hullámhosszon vagyunk. Feltéve ha rajtam kívül van még olyan ember aki hisz abban hogy nő-férfi között is kialakítható és hosszabb távon fenntartható baráti viszony és kapcsolat.
2021. máj. 9. 13:26
 9/9 anonim válasza:

Figyelj egyetértek azzal amit írsz, így ha van kedved beszélgetni írhatsz nyugodtan :)

24N

2021. máj. 17. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!