Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Egy fiatalabb tininek (13,14,...

Egy fiatalabb tininek (13,14, 15 éves) milyen lehetőségei vannak online barátkozni?

Figyelt kérdés
A legtöbb oldalon 16 év a korhatár. Ahogy én látom manapság a fiatalabb korosztály is igényli az internetes oldalak használatát, az online barátkozást, de a fiatalságuk miatt nincs joguk használni ezeket. Léteznek egyáltalán olyan oldalak, ahova a fiatalabbak is regisztrálhatnak, vagy a fiatalságuk miatt ezt semmilyen oldal sem teszi lehetővé? Csak hogy tisztázzuk, nem én vagyok a szóban forgó személy, csupán érdekel, hogy létezik-e ilyen gyerekbarát oldal.

2021. júl. 12. 20:49
 1/8 anonim válasza:
Anotalk. Ott van 16 év alatti korosztály kategória is.
2021. júl. 12. 21:23
 2/8 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy ez problémát okozna nekik, itt is legfeljebb a kérdések alatt picit túloznak a korukról, és privát üzenetben meg bevallják. Ha valaki szeretne illegálisan beszélgetni velem, várom titokban, kettőnk között marad. :D

23/F

2021. júl. 12. 21:24
 3/8 anonim válasza:

Ha úgy van én is szívesen beszélek fiatalabbakal. Nekem inkább az a gond, mikor adott egy 14 alatti lány, aki ki akar velem kezdeni. Alapból az idősebb lányokat kedvelem, szóval emiatt is izé, hogy fiatalabb. A másik meg 14 alatt törvénytelen is, még írásban sem mennék bele a dologba, nem hogy élesben.

Ha úgy van 18+ a minimum korhatár nálam ilyen téren.

Na mindegy, ez már nem ide tartozik. De beszélgettem már 11 éves lánnyal is értelmesen, mert azzal éppen nincs bajom. De ugyan így beszélgettem már egy 70 körüli nagymamával is, aki zaklathatott engem a technikai kérdéseivel, hogy ne az unokát kelljen zavarni minden ilyesmivel, hanem én türelmesen magyaráztam neki mindent. Beszélgetni lehet :)


Sajnos a regisztrációs dolog kissé bonyolult. Nem az van, hogy a gonosz oldalak nem engedik. A gdpr törvény óta van ezzel probléma az adattárolás kapcsán. Akkor jött ez is, hogy 16 alatt nem lehet egyszerűen tárolni az adatokat (vagy valami ilyesmi), így sok oldal kénytelen korlátozni.

Gondolom ennek az oldalnak a megálmodói is hullajtottak egy könnycseppet, mert nem ezért csinálták az oldalt. Itt valóban egy 9 éves is feltehetett bármilyen cikis kérdést, amit a szüleitől nem akart volna megkérdezni, vagy tényleg sokan kaphattak segítséget 16 év alattiak is sok sok témában. Ma meg már ha leírja, hogy 16 alatti törlik, ha nem írja le, akkor kamunak hiszik, hiszen nincs ilyen "értelmes" ember. Sajnos ez van, nem nagyon lehet vele mit kezdeni.

2021. júl. 12. 21:54
 4/8 anonim válasza:

Discordon 13 a korhatár. Bár arról is van egy csomó meme, hogy ott mennyi a pedofil, meg mittudomén, de én még a Discordon töltött 4 évem alatt nem találkoztam ilyennel, pedig 16/L vagyok.

Mondjuk ha az illető furry, meg "barátkeresős" szerverekhez csatlakozik, na ott tényleg el tudom képzelni a pedokat, de egy hobbihoz/játékhoz kapcsolódó szerveren a többség normális.

Így szereztem több velem egykorú havert, igaz mostmár nem beszélünk, meg élőben sosem találkoztunk, de így is megmaradt bennem, hogy milyen jókat röhögtünk esténként hívásban.

2021. júl. 12. 22:31
 5/8 anonim válasza:
Vannak erre felületek, de az olyan szinten moderált, hogy nem mondhatjátok el egymás korát, igazi nevét (generált nevekkel vannak fent), meg elérhetőségét, tehát a barátságok hivatalosan ott maradnak azon a felületen. Persze a robot moderátor könnyen kijátszható és ezt a gyerekek is tudják, nem hülyék.
2021. júl. 12. 22:32
 6/8 anonim válasza:
Egyetértek az ötös válaszolóval. A legmodernebb, legnépszerűbb törvényesen használható platform 13 éves kortól a Facebook. Lehet, hogy kicsit lejártnak, és elavultnak tűnhet, de rengeteg modern csoport van, és nagyon sok fiatal használja azt. (Nemrég láttam a Facebook statisztikáit, és a 13-16 éves kor a második Magyarországon, csak a 64 felettiek győzik le. Nem vicc...)
2021. júl. 12. 22:36
 7/8 anonim válasza:
Discordon lehet, ott 13 a korhatár, és sok normális szerver van, vagy akárki bármikor dönthet úgy, hogy csinál egyet.
2021. júl. 13. 11:50
 8/8 anonim válasza:
Nem kevés hely van erre. Helyedben viszont kihasználnám a koromat és az iskolában barátkoznék.
2021. júl. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!