Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Nagyon félek az új sulitól,...

Nagyon félek az új sulitól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy ősztől új iskolába megyek. Eddig sem voltak barátaim, de legalább mindenkit ismertem. Mármint, mindenkivel jóban vagyok, viszont ők nem a barátaim. Nagyon félek, hogy ezután még rosszabb lesz. Úgy érzem, nem tudok beszélgetni az emberekkel egyszerűen semmiről kb. Semmilyen témához nem tudok, és nem merek hozzászólni, mert biztos vagyok benne, hogy az hülyeség lenne, és kiröhögnének. Pláne egy teljesen új társaságban. Annyira szeretnék barátokat, egy legjobb barátnőt, de teljesen elérhetetlennek érzem. Mit tegyek?

2022. júl. 13. 22:17
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem ne erőltess semmit. Add önmagad és azokról a témákról beszélj, amik érdekelnek. Ne játszd meg magad és állj ki magadért. És senkiről se gondold, hogy jobb lenne nálad, csak mert népszerűbb. Biztosan találsz olyanokat, akikkel kölcsönös lesz köztetek a szimpátia. A nyár maradékát meg élvezd ki. :)

Én amúgy sokszor voltam korábban ilyen helyzetben. Ha úgy érzed segítene a beszélgetés, írj nyugodtan.

2022. júl. 13. 22:21
 2/11 A kérdező kommentje:
Es bocsi, az lemaradt, hogy részben azért is félek megszólalni, mert azt gondolom, hogy unalmasnak fognak tartani, vagy nem kíváncsiak rám, és röhögnek a hátam mögött.
2022. júl. 13. 22:23
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es, nagyon köszönöm a válaszod! Remélem igazad lesz.:)
2022. júl. 13. 22:24
 4/11 A kérdező kommentje:
4-es, mindenképp megfogadom a tanácsod, köszönöm!
2022. júl. 14. 00:02
 5/11 anonim válasza:
Ne menj be.Én is mindig lógtam.
2022. júl. 14. 00:41
 6/11 anonim válasza:

Én pontosan ugyanígy voltam vele, mikor mentem középsuliba. Önbizalomhiányos voltam elég szépen. De nekem szerencsém volt, ugyanis sikerült egy nagyon jó osztályközösségbe kerülnöm, viszont azért tennem is kellett, hogy ezt a hasznomra tudjam fordítani.


Én azt tudom mondani neked, hogy légy magad. Ez a legfontosabb. Aki bírni fog téged, az bírni fog, aki meg nem, az meg nem, ez van és kész. Akármennyire érzed úgy, hogy neked minden áron barátot kell szerezned, ne görcsölj rá, úgyis megtalál majd az, akivel jó barátok tudtok lenni. :)


Szívesen mesélek még, vagy beszélek veled erről, ha szeretnél, megkereshetsz privátban. :)

2022. júl. 15. 23:54
 7/11 anonim válasza:

Felesleges blokkok, gátlások vannak benned.


Vedd úgy: új esély.


S ne akarj görcsösen megfelelni mindenkinek, amúgy sincsen olyan ember, aki mindenkinek megfelel. Mindegy, hogy külsőről, belsőről van szó.


Ismerkedj s találd meg azt a pár embert, akik jobban passzolnak hozzád.


Nekem mindig máshol volt a baráti társaságom, pl suliban osztályon kívüliek.


Keresgélj!

Akivel pedig passzoltok, ott fontos lesz a személyiséged s mondandód, gondolataid.


Ilyen a világ, idősebb korban is.


Saját közösségedet kell formálnod, megválogatnod kiket engedsz be, akik oda passzolnak.


Figyi, nekem pl a baráti köröm nagyon vegyes kortól az érdeklődési körökig.

12-67évesek.

Tanulótól vállalkozóig.


Illem, modor, tisztelet, adok-kapok elv, mentalitás, intelligencia, beszéd stílus, kommunikáció, alkotói tevékenységek, kíváncsiság, művészetek, sporttevékenységek, tudás vágy, felfedezés, filozófia, elméletek... stb

S szeretik a normákat felrugni, vagy azoktól elrugaszkodni.


Ezeket élvezem velük. Ók az én kis vegyes társaságom.


Semmihez értő vagy/és vulgáris szavajárású, logikával nem rendelkező személyek 2 perc után untatnak.

Pl nem érdekel melyik buszsófőr kinek a lányát húzta meg, se az, hogy ki hogyan részegedett le.


Alap köszönés mindenkinek, barátság megválogatott személyeknek. 👌


Ha jól választasz, akkor ott igenis bontakozz ki.

Mert aki barátként tekint rád, őt érdekli mi van a fejedben.


Adok-kapok elv itt is fontos sőt, alap mozgatórugója a kapcsolatnak.


Ott gond van, ha csak egyik fél van meghallgatva s nem érdekli mi van pl veled.


Az nem barátság.

2022. júl. 16. 09:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek! Sokat segítettek!
2022. júl. 17. 11:33
 9/11 anonim válasza:
Nem kell nagyon rágörcsölni az emberek véleményére! Csak legyél önmagad. Max ha valami nagyon nagy hülyeséget mondassz, egy jót nevettek rajta. Nem kell félni a barátkozástól. Az első "szia én xy vagyok, téged hogy hívnak?" Mondat a legnehezebb de aztán már mennek a dolgok. Csak hagyd, hogy megismerjenek az embrek. Ha nem adsz rá nekik lehetőséget, nincs esélyed igaz barátokat szerezni :))
2022. júl. 25. 09:59
 10/11 anonim válasza:
Szerintem hagyj először egy kis időt magadnak, ne legyél rosszban senkivel, de ne is add ki rögtön magad. Figyelj, és meglátod, hogy melyik ember milyen (jó, persze, ebben is benne van a tévedés lehetősége, de azért azt látni fogod, ki hogyan viselkedik a másikkal, ki a bunkó és kiben lehet nagyobb eséllyel megbízni). A másik dolog az, hogy ne akarj kényszeresen hozzászólni minden témához, csak ahhoz, ami tényleg érdekel. Ha kiröhögnek, hát kiröhögnek, az őket minősíti, nem téged. Egyébként ha tudsz érveket felhozni a véleményed mellett, azzal az értelmesebb emberek szemében tiszteletet vívhatsz ki magadnak.
2022. júl. 25. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!