Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Lehet barátkozni zsidó vallású...

Lehet barátkozni zsidó vallásúakkal?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok zsidó, viszont érdekel nagyon a zsidó kultúra és szívesen barátkoznék zsidókkal. Gondolom inkább reformoknál van több esélyem, mint ortodoxoknál. De vannak, akik azt mondják, hogy ők nem barátkoznak senkivel, csak "hazaival". Igaz ez? Nektek vannak zsidó barátaitok? Szigorúan csak barátságról és nem párkapcsolatról van szó!

2023. jún. 10. 18:54
 1/8 anonim válasza:
Én szivesen barátkozom de krisnás vagyok
2023. jún. 10. 18:57
 2/8 anonim válasza:

Volt zsidó párom. Meg kollégák is.


Szerintem a barátságban nem számít a vallás. Vannak akik nyitottabbak, mások meg valószínűleg zarkozottabbak.

2023. jún. 10. 19:21
 3/8 anonim válasza:
Lehet, szerintem.
2023. jún. 10. 19:27
 4/8 anonim válasza:
A szemükben te gój vagy
2023. jún. 10. 19:51
 5/8 anonim válasza:

A szemükben valóban goj vagy, de különbséget kell tenni a zsidó és a zsidó származású ember között. A hithű, ortodox, vallásgyakorló zsidóknál nem sok esélyed van a haverkodásra, de egy zsidó származású, vallását nem gyakorló emberkénél nagyobb az esélyed, csak ő meg nem fog tudni bevezetni a zsidó kultúrába.

Ez hajszálpontosan így van a cigányoknál is. Az igazi, hagyományaikat örző romáknak te mindig csak egy gádzsó leszel. Nem fogadnak be, nem lesznek a haverjaid. Viszont a romungrók meg nem ismerik a cigány hagyományokat, cigányul se beszélnek, ők már cigány származású magyarok.

2023. jún. 10. 19:58
 6/8 anonim válasza:

Én is szívesen barátkoznék zsidóval, sőt még össze is jönnék vele, ha csajszi lenne, és bejönnénk egymásnak (faszi vagyok).


De csak simán barátság is jó, ha belegondolok, hogy annó az ilyen emberek viseltek sárga csillagot, úgy megszakad a szívem...


Meg az esetek nagy többségében ott van a bölcsesség és a tudás is náluk, amit jó figyelemmel kísérni😊


Az meg hogy "gój" így vagy úgy, az egy baromság.

Ez is csak egy antiszemita legenda.

A gój az eleve vegyes népet jelent, és nem "nem zsidót". Ezt talán Köves Slomó vagy Oberlander rabbi mesélte.

2023. jún. 10. 21:51
 7/8 anonim válasza:

6-os, kicsit vakon vagy, de nem baj😂.

Keresd meg a facebook-on a Roger Waters cikket, miszerint kidobtak egy zsidó rendezőt a koncertről, mert provokálta a tömeget. A biztonságiak kivezették.

Na, ha megvan, olvasd el a zsidó honfitársaink kommentjeit a goj-okról.

Ez most fut éppen, könnyen rátalálsz.

Majd gyere vissza, dumáljuk meg, miket olvastál😂.

Amúgy helyesen:goj. Rövid o-val.

2023. jún. 12. 15:46
 8/8 anonim válasza:
Miért ne lehetne?
2023. jún. 13. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!