Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Depresszióval, szorongással...

Depresszióval, szorongással küzdő középkorú nőként beszéletnék, barátkoznék hasonló cipőben járó férfiakkal. (?)

Figyelt kérdés
Azért férfiakkal, mert depresssziós barátnőm van már elég...
2023. jún. 29. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Sose értettem, ha valaki ennyire szarul van lelkileg miért keres még valakit, aki ugyanilyen, hogy lehúzzák egymást, mintha ki se akarna kerülni az ember ebből a helyzetből, főleg, ha ilyen barátai vannak. Vagy még arra tudok gondolni, hogy mindenki aki ilyen kérdést kiír diagnosztizálta saját magát, aztán semmi baja igazából csak stresszes.
2023. jún. 29. 15:35
 2/25 anonim válasza:
Figyelek
2023. jún. 29. 15:36
 3/25 A kérdező kommentje:

1


Teljesen megértem, hogy így gondolod.


Én azért keresek beszélgetőpartnereket, barátokat, mert még amikor nagyon mélyen vagyok, akkor is pár perc csetelés, telefonbeszélgetés után már kicsit jobban leszek. Egy sorstárs olyat tud nyújtani, amit a családom és az emberek nagyon nagyon nagy része nem.


Különböző mélységű a depresszióm és különböző tünetekkel jár, van, amikor egész jókat tudok nevetni és az gyógyító. Az is gyógyító, hogy valaki meghallgat és megért. Az is gyógyító, hogy én meghallgatok valakit és megértem.

2023. jún. 29. 15:43
 4/25 anonim válasza:

"Sose értettem, ha valaki ennyire szarul van lelkileg miért keres még valakit, aki ugyanilyen, hogy lehúzzák egymást, mintha ki se akarna kerülni az ember ebből a helyzetből...."


Önsegítő csoportokrol hallottál e már? Akinek ugyanolyan problémája van, mint neked, az áterzi és megerti a tiédet, segítséget nyujt abban, ami neki megoldodott.

2023. jún. 29. 15:56
 5/25 A kérdező kommentje:

4


Látom, hogy nem nekem írtad az önsegítő csoportokat, hanem az 1-esnek.


Én kórházban nagyon szeretem a csoportokat, de amikor nem vagyok kórházban, akkor több okból sem. Az egyiket nem szeretném leírni, a másik meg az, hogy elég introvertált vagyok és egyébként mondjuk 20 depressziós ember tényleg eléggé le tudja húzni, le tudja fárasztani egymást.

2023. jún. 29. 16:01
 6/25 anonim válasza:
Az én társaságomban még az is depressziós lesz hosszú távon aki alapból nem az. ha vannak öngyilkos gondolataid is akkor inkább ne írj :D
2023. jún. 29. 16:41
 7/25 A kérdező kommentje:

6


Szegényem. :(


Vannak sajnos, igen. Hol gyengébben, hol erősebben. A lítium mondjuk ezeket a gondolatokat elmulasztja, csak mondjuk nekem tönkrement tőle a pajzsmirigyem (egy időre). Úh. lítium kilőve. Még az elemeket sincs értelme nyalogatnom.

2023. jún. 29. 16:47
 8/25 anonim válasza:
Mert egy depressziós ember teljesen más mindset-ben van, nem úgy látjuk a világot mint mások és ez nem azt jelenti hogy igazunk van csak mikor már az ágyból sincs kedve kikelni az embernek akkor sok érvet fel lehet sorakoztatni amellett hogy nincs semmi értelme például a mindennapos harcnak a hétköznapokban, és ez másokat is motiválatlanná tesz.
2023. jún. 29. 16:55
 9/25 A kérdező kommentje:

8


"és ez másokat is motiválatlanná tesz"


Nem csak motiválatlanná, hanem tanácstalanná és tehetetlenné, ami annyira erős érzés lesz egy idő után, hogy inkább elkezdenek úgy gondolni a depire, mint valami olyasmire, ami nincs is, amit szimplán jó gondolatokkal, mozgással, sporttal, helyes táplálkozással, folyamatos értelmes elfoglaltságokkal simán el lehet mulasztani. Sajnos ez egyáltalán nincs így.

2023. jún. 29. 17:11
 10/25 anonim válasza:

Aki küzd magával, ezt tudom ajánlani.

[link]

2023. jún. 29. 17:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!