Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Valakit érdekel az iszlám? Ha...

Abdullah_ kérdése:

Valakit érdekel az iszlám? Ha bárkinek van kérdése, szívesen válaszolok ha tudok. Ismerkednék olyannal akit érdekel a vallás.

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 19:04
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem észre hogy te voltál aki kirekesztő módon nekem estél. Nem tudod elviselni hogy más a véleményem mint neked ? És miért kell útszéli hangon beszélned a vallásomról ?


"Idejöttél.."


Nem kötelező neked kötekedni, ha nem neked szól egy kiírás menj tovább. Idejöttem...nem, te jöttél ide az én posztomhoz mocskolódni.

2023. okt. 25. 10:22
 22/42 anonim válasza:

Csak hogy egyértelmű legyen: nem zavar, ha muszlimként vagy muszlimokkal vagy ez iránt érdeklődőkkel akarsz ismerkedni, ahogy az sem érdekel, ha valaki meleg és/vagy melegeket keres vagy akár szőke és szőkékkel ismerkedne. Magányügy.

Ami felháborít az az, hogy te ismerkedés címszóval téríteni kezdesz, össze-vissza hazudozol a vallásodról meg hogy az milyen nyitott és elfogadó, és amikor valaki - és ez még csak nem is én voltam! - meg meri említeni hogy semmivel nem nyitottabb és elfogadóbb mint például a kereszténység akkor ahelyett hogy érvelnél, leugatod azzal, hogy amit ő állít az bűn, és azért bűn mert a vallásod azt mondja.

Ez a legaljasabb, legostobább viselkedés egy ember részéről, legyen az akár vallásos, akár nem. Valamit kijelenteni - mit kijelenteni, kinyilatkoztatni! - és mindössze azzal megindokolni hogy azért mert csak, az az ostobaság netovábbja, sőt csimborasszója.

És az az igazán szomorú benne, hogy te nem látod, nem veszed észre, hogy mennyire meg vagy vezetve... Hogy már rég rajtad van a szemellenző, valószínűleg a hám is. És mögötted valaki csattogtatja az ostort.

De te nem látod.

Vagy nem akarod látni.

2023. okt. 25. 10:22
 23/42 A kérdező kommentje:

"az az igazán szomorú benne, hogy te nem látod, nem veszed észre, hogy mennyire meg vagy vezetve... Hogy már rég rajtad van a szemellenző, valószínűleg a hám is. És mögötted valaki csattogtatja az ostort."


Az a szomorú hogy ilyen hangokat megengedsz magadnak. Számodra ennyit jelent a tolerancia valójában.


Én senkit nem akartam megtéríteni. A napokban volt egy kellemes beszélgetésem egy ateista lánnyal az Iszlámról. Gondoltam itt is hátha találok kedves, ertelmes embereket. Volt már rá pelda de itt most nem sikerült.


Te vagy az aki foggal körömmel védeni akarta a primitív világnézetét, ami teljes mértékben befolyásolas alapján jött létre. És azt követni puszta csordaszellem.

2023. okt. 25. 10:40
 24/42 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy beképzelsz dolgokat. Például hogy valaki téríteni akar.
2023. okt. 25. 10:42
 25/42 anonim válasza:

10:15

Akkor írj ki saját kérdést, ott okoskodj.

Mondom ezt nem vallásosként.

2023. okt. 25. 10:54
 26/42 ...Laci válasza:

Kedves Abdullah!


Mi az iszlámban a megváltás (ha így nevezitek) feltétele? Van-e a törvényeket megtestesíteni tudó és bűntelen Messiásról bármi koncepció, jövendölés?

2023. okt. 25. 13:28
 27/42 anonim válasza:
A nők és a férfiak között tényleg nincs egyenjogúság?
2023. okt. 25. 17:16
 28/42 A kérdező kommentje:

#26:


Kedves Laci !


Az Iszlámban nincs megváltás, mert hitünk szerint eredendő bűn sem volt. Messiásnak nevezzük Jézus prófétát, de a Messiás kifejezés nálunk nem takar megváltót. Mózes, Jézus és Mohammed mind Allah küldöttei voltak, de ugyanolyan emberek mint Te vagy én.

Ugyan tettek csodákat mindannyian, Jézus (béke legyen Vele) a legtöbbet, de ezek a csodák csak Allah segítségével történhettek.


"Van-e a törvényeket megtestesíteni tudó és bűntelen Messiásról bármi koncepció, jövendölés?"


Mi szunniták hiszünk abban hogy Jézus vissza fog térni közénk, még a Feltámadás Napja előtt, és a lándzsájával meg fogja ölni a hamis Mesiást a Dedzsált aki kisértésbe viszi majd a muszlimok nagy részét.

Viszont ez a tanítás, nem központi eleme az Iszlámnak, vannak muszlimok akik nem is igen hisznek benne.

2023. okt. 25. 18:47
 29/42 A kérdező kommentje:

#27:


"A nők és a férfiak között tényleg nincs egyenjogúság?"


Akiket én ismerek muszlimokat, mind egyenjogúan kezelik a feleségüket. Sőt kifejezetten jellemző, hogy elkényeztetik.

Nőknek tradicionálisan nem kötelező munkát vállalniuk, az a férj feladata. Az Iszlám a nőknek (a kereszténységhez) hasonlóan a családot, a gyerekeket mondja központi dolognak.

Való igaz ugyanakkor hogy a férfit teszi meg családfőnek, akinek jól kell bánnia a feleségével.


Mohammed próféta (béke legyen Vele) feleségei sem voltak elnyomva, első felesége Khadidzsa esetében például az a helyzet, hogy sokkal idősebb és gazdagabb volt Mohammednél, és kettejük kapcsolatában mondjuk úgy sokszor ő volt a "főnök", akitől Mohammed például tanácsot kért amikor először találkozott Gabriel angyallal.


De igen, vannak olyan muszlimok akik úgy gondolják hogy a férfi a főnök, de ez inkább a helyi törzsi szokásokból, hagyományokból ered mintsem az Iszlámból-

2023. okt. 25. 18:57
 30/42 anonim válasza:
Én csak azt szeretném tudni, hogy Marrákesi teát, hol tudnék itthon venni, szálasat?
2023. okt. 25. 19:40
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!