Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Megjegyzitek első bemutatkozás...

Megjegyzitek első bemutatkozásnál a másik nevét?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nehezemre esik. Sok új inger, köszönni is kell, kezet fogni is kell, belenézni a másik szemébe :D


Ennyi minden között már nem fér el, hogy még a nevére is tudjak figyelni.

Velem ez rendszeresen megesik



2020. júl. 21. 10:49
A kérdező szavazást indított:
Én sem tudok figyelni rá.
Csak néha fordul elő, hogy nem jegyzem meg.
Szoktam tudni figyelni rá.
51 szavazat
 1/5 anonim válasza:

Akkor nehezebb megjegyeznem, ha több ember van ott😁

Egy ember nevének megjegyzésével általában nincs gondom.


Amikor kezdtem a kilencediket, akkor az én padsorom, ill. középső padsor neveit tudtam, ha álmomból keltenek is fel,de a 3. padsor neveit megjegyezni az kb. fél év volt🤣

2020. júl. 21. 10:55
 2/5 anonim válasza:
Ha valakivel találkozok általában már tudom a nevét, így ezzel nincs gond. Csoportban viszont már probléma szokott lenni.
2020. júl. 21. 11:11
 3/5 anonim válasza:

Nemrég voltam olyan helyzetben, hogy 11 idegennel kerültem össze egy napra. A legtöbben nem ismerték egymást, így nem sértődtek meg, hogy bemutatkozás után visszamondtam a nevüket, hogy jobban megragadjon.

Ez bejött egyébként, egyből megjegyeztem mindenkiét.

De csak ha random 1 embernek bemutatnak, az istenért se tudok emlékezni a nevére :)

2020. júl. 21. 11:14
 4/5 Lena7 válasza:
Hát attól függ, hogy milyen esetről van szó. Például ha egy új közösségbe csöppenek (10-15 fő közötti) akkor nagyon nehéz számomra megjegyezni az új neveket. Viszont ha csak 4-5 fő, akkor az még simán megy, kivéve ha különleges/ritka neve van, amit nehezebb megjegyezni
2020. júl. 21. 11:28
 5/5 anonim válasza:
Én soha nem tudom megjegyezni, mert el sem jut a tudatomig hogy mit mond, mégcsak nem is rémlik hogy mi lehet a neve😄
2020. júl. 21. 15:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!