Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Szereted Beethoven műveit?

Szereted Beethoven műveit?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyan emberek, akik szeretik a klasszikus komolyzenét?

Akik igen, megosztanátok a legjobb élményeiteket a zenével kapcsolatban?

Akár kommentben, akár üzenetben. Mindegy, hogy valami előadás, koncert volt, vagy ha te magad játszol valamilyen hangszeren, és úgy volt valami meghatározó élményed, az is számít.



Számomra Beethoven a non plus ultra, de nyilván más zeneszerzők műveit is kedvelem. Magamtól tanultam meg több hangszeren is játszani -nyilvánvalóan nem olyan egetverően kiemelkedő szinten, de nem is ez volt a cél.



Semmi hátsó szándék nincs a kérdésben, csak unatkozom.


2020. dec. 28. 16:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
Igen, szeretem a komolyzenét. A párom fellépett a Mátyás Templomban, a Requiemet adták elő Mozarttól. Kétszer is (mármint nem egymás után, hanem 2 alkalommal volt ez). Na az igazi zenei élmény volt.
2020. dec. 28. 16:58
 2/12 anonim válasza:
Én is csípem az öreget, de ilyen típusú zenei előadás nem igazán fogna meg, otthon hallgatom. De a Guns n Roses miatt körbe utaztam Európát de a te kérdésed nem erről szólt.
2020. dec. 28. 17:00
 3/12 anonim válasza:
Néhány művét.
2020. dec. 28. 17:02
 4/12 A kérdező kommentje:

#1,

A Requiem is egy zseniális mű! Gratulálok a párodnak, ez szép eredmény. Megkérdezhetem, zenész vagy énekes(kórus vagy szólista)?



#2,

A kérdésem valóban nem erről szólt, de egy európai turnénak is megvan a maga hangulata, szóval érthető, hogy inkább ez fogna meg.

2020. dec. 28. 17:13
 5/12 anonim válasza:
Az a kutya nem? Annak a művéhez lapát kell...
2020. dec. 28. 17:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Nomen est omen 😅
2020. dec. 28. 17:32
 7/12 anonim válasza:
Mivel hegedülök, így napi szinten hallgatok Bécsi Klasszikusokat, szeretem Beethovent, de nekem Mozart a mindenem 🥰
2020. dec. 28. 17:47
 8/12 anonim válasza:
én is nagyon szívesen hallgatok (és játszom) Beethoven-t, de ha személyes kedvencet kéne mondani, akkor J. S. Bach 🤷
2020. dec. 28. 17:52
 9/12 anonim válasza:
1-es vagyok, a kórusban énekelt. De szokott szólistaként is fellépni.
2020. dec. 28. 18:26
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! Nem is gondoltam volna, hogy ennyien írtok majd a kérdés alá.


Köszi #1 a részletekért! :)



Na igen, Mozart hegedűre írt művei azért valamivel barátibbak -persze nem mintha azok olyan könnyűek, vagy egyszerűek lennének. De Beethovent játszani azért más. Benjamin Zander karmesternek vannak érdekes előadásai Beethovenhez kapcsolódóan; leginkább, hogy mindenki rossz tempóval játssza a műveit.


#8, te min játszol? Bach elég széles repertoárt hagyott ránk, az ő alkotásaiban azért lehet válogatni az orgonától a furulyáig.

2020. dec. 29. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!