Miért lehet élvezetes a "kemény" metal zene az emberi fülnek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy különösen van megfogalmazva, de komoly a kérdés: a durva, death metal, black metal, stb. miért tud élvezetes lenni az emberi fül számára bizonyos esetekben? Én nagyon szeretem a metal zenét, de tudományosan nem tudnám megfogalmazni az okát. Szeretem a klasszikus zenét is pl., de nyilván máshogy élvezetes egy Beethoven mint egy Cannibal Corpse...


Ha van itt olyan, akinek van ötlete és trollkodás nélkül kifejtené, annak előre is köszönöm!



2020. dec. 8. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon ősi dolgot mozgat meg az emberben, szerintem. Nem véletlenül népszerű.
2020. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom, viszont egy diplomamunkának ez nagyon jó cím.
2020. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm, ebben lehet valami. A sámándobok, rituális szertartások zenei kísérete ugrott be erről.

2. Szívesen a címet :D

2020. dec. 8. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Mert lendületes, energikus, erőt sugall, és ad. Továbbá a dob direkt egyszerű ritmusokra épül, hasonlóan a katonai "masírozós" ritmusokhoz. A kemény, erőszakos zene adrenalint, dopamint szabadít fel, ami egyfajta kellemes harci idegbe hozza az embert. A lityi-lötyi populáris nyál zenék semmi ilyet nem csinálnak, max elaludni lehet tőlük. Vagy pl a Jazz zenében sincs kötött ritmus, kb mindenki azt játsza ami eszébe jut, ettől elég kaotikus, zagyva hatása lesz a zenének. A komolyzene már kötöttebb, ott viszont sok a tempóváltás és a dallamok hullámzása, csapongása. Egy Sepultura, vagy Fear Factory a nyers ritmussal "operál". Egyszerű, energikus, átütő. Ez a titok kb.
2020. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a primitív, egyszerű ősenergiát más rockműfajok jóval hatásosabban és világosabban közvetítik. Az extrém metál műfajokat nem egyszerű befogadni és gyakran zeneileg is elég összetettek. Kell hozzájuk egyfajta kondícionálás és vájt fül (ahogy Bartókkal sem egyszerű mit kezdeni a Beethoven-szonáták után).

Az egésznek elemi tartozéka a furcsa, bizarr légkör, a már-már tabut sértő, "nem illő" eszközök használata úgy formailag, mint tartalmilag. Valahogy olyan húrjait birizgálja meg az emberi pszichének, amik mindenkinek vannak, de senki nem szívesen venne róla tudomást. Mint ahogy a pszicho horror a felszínre hozza az ember rejtett szorongásait. Ugyanakkor valahogy ad egyfajta megnyugvást is, különösen az ember kétségekkel teli és érzelmileg viharos időszakaiban, hogy nem kell magát torzszülöttnek éreznie a teljesen emberi érzései miatt.

2020. dec. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerű emberek egyszerű zenével rezegnek együtt.
2020. dec. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
82%
Egyszerű emberek egyszerűen gondolkodnak :)
2020. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

További lehetőség, hogy a zenehallgató a belső feszültségét tudja levezetni rajta keresztül. Például okozhat frusztrációt, ha valaki nem üvöltheti a környezete képébe a problémáját, ilyenkor a durvább metál teszi ezt meg helyette, a hallgató azonosul a zenekarral. Kb. mint a mesehőssel vagy filmhőssel, aki felveszi a harcot az ellenfelekkel és legyőzi őket. Vagy az amerikai pankrációnak is van egy ilyen feszültség-levezető hatása, amikor a harc előtt pl. a kedvenc harcos kemény szócsatát vív a tagbaszakadt, öltönyös, nyakkendős főnök-karakterrel, utána persze meg is gyepálja. Erős közösségi frusztrációkat vezetnek le ezek az előadások.


[link]

[link]

stb.

2020. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a szögesített hanghullámok nagyobb impulzusokat generálnak a hallószervben ami nagyobb erő hatását kelti - hangdinamika
2020. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!