Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » A súlyos(abb) mozgássérültek...

A súlyos(abb) mozgássérültek nagy része valóban 4 fal között él és alig mozdul ki?

Figyelt kérdés

Üdv , én súlyos nyitott gerinces mozgássérült vagyok, anyuékkal élek 36 év ide vagy oda, én nem igen mozdulok ki, mert hosszabb távra vinni kell, nyáron anyuék néha elvisznek kirándulni ide oda 3-4 alkalommal szoktam kimozdulni. Volt, hogy azt mondta 1 mozgássérült barátom, hogy higgyem el egyáltalán nem vagyok ezzel egyedi eset, sokan évekig el sem hagyják a lakást, vagy házat, érdekelne, hogy ez tényleg így van?



utóirat :) én a lakást elhagyom szerencsére udvaros házban élek és tavasztól őszig amikor az idő engedi minden nap udvaron kinn t vagyok.



továbbá leszögezném, hogy azért csak ennyiszer megyünk mert ugye munka van nekik, satöbbi satöbbi, tehát csak ha van idő, és nem azért ennyi mert senki nem akar sehova vinni, no meg az állapotommal nem minden helyre lehet menni, csak ahol lehet tollni a kocsit stb .



2021. márc. 31. 09:39
 1/8 anonim válasza:
Én ismerek egy 80 év körüli mozgássérültet, ő valóban sose mozdul ki otthonról.
2021. márc. 31. 09:46
 2/8 anonim válasza:

Nagyban befolyásolja, hogy hol él az ember. Faluban nem nagyon tud valóban, mert nincs hova-nem akadálymentes az az egy bolt, ami van.

Városban azért jobb a helyzet. Vannak szabadtéri programok is, be lehet ülni 1-2 helyre pl. éN is az vagyok pár évvel idősebb.

2021. márc. 31. 10:17
 3/8 anonim válasza:
Ebben az országban igen, tőlünk nyugatabbra azért több az akadálymentesített hely. Remélhetőleg mi is afelé tartunk.
2021. márc. 31. 10:24
 4/8 anonim válasza:

Szerintem két dologtól függ. Az egyik, hogy mik a műszaki lehetőségek, akadálymentesített-e a környék stb. Meg persze mik az illető fizikai képességei, egyáltalán tudja-e önállóan mozgatni a székét. Ha egy modern nyugati városban laksz, mindenhol van lift stb., egyedül is bárhova eljutsz, az nyilván egész más, mintha a saját lakásod küszöbén már nem jutsz át egyedül.


A másik meg a sérült ember világlátása, lelki alkata. Ugyanazt a helyzetet lehet pozitívan és sötét szemüvegen át is nézni. Ha fizikailag lehetséges is, ki mersz-e menni egyedül? Ki mersz-e menni segítő személy nélkül akkor, ha tudod, hogy bizonyos helyzetekben arra leszel szorulva, hogy éppen arra járjon egy idegen, aki áttol egy pár méteres problémás szakaszon? Nagyon különbözőek az emberek abban, hogy mennyire érzik biztonságban magukat úgy alapból, és mennyire bíznak meg idegenekben.

2021. márc. 31. 10:28
 5/8 anonim válasza:
Durva mikor látom a kerekesszékest eltépni a házunk előtt az utcán. Én nem megyek ki a ház köré futni...
2021. márc. 31. 18:26
 6/8 anonim válasza:
Igen olyan vagyok😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪
2021. ápr. 1. 04:30
 7/8 anonim válasza:
Ezt a kérdést láttam a Télen ugye?
2021. ápr. 1. 04:31
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7 tőlem biztos nem, én ilyet még nem írtam ki.
2021. ápr. 1. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!