Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem ajánlott egy...

Valóban nem ajánlott egy idősebb francia autó?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni, 1-1.2 milliót szánok rá, a kötelező szervizeket, átírást nem számolom. Csodát nem várok, a cél az, hogy igényes legyen mind külsőre, mind belsőre, ne egy lelakott kotla legyen. Japán vonalon nézelődtem először, de ennyi pénzért a 15 éves Corollák elég lelakottak, ahogy néztem, a japánokat állítólag a rozsda is nagyon szereti. A francia autókból ennyi pénzért elég szép darabokat látni. Egy benzines 1.6 109 lőerős benzines Citroen C4 a kiszemelt amúgy. Kerülendők a francia autók?
2021. márc. 30. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nincs velük több hiba mint a többivel.
2021. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Nagy általánosságban minél egyszerűbb a technika, annál kevesebb problémája lehet. Na most, egy szívóbenzines francia nem lehet sokkal rosszabb, mint egy japán összességében, ha át van nézve vételnél. Nézegess népítéletet a konkrét típusról, ami tetszik, és ha elég jók a vélemények, uzsgyi. De arra figyelj oda, hogy minél egyszerűbb technika legyen. Árban pedig a francia olcsóbb, de többet kell javítani, tehát kb. ugyanaz.
2021. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Annyiból problémásabb, mint mondjuk egy német, hogy sok javítás bonyolultabb. Pl. van olyan francia kocsi, amibe egy izzócseréhez le kell venni a lökhárítót.

Meg az elektromos hibák miatt szidják őket sokan.

De ha jó állapotba van, gazdás autó, akkor jó lehet. Bár én inkább németet vennék, ennyi pénzért Golf IV, Golf V, Passat B5.5, VW Touran egész jó van már.

2021. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

Én a helyedben inkább egy BMW 318d-t vennék, az legalább autó, nem úgy mint ezek a francia bontószökevények. Kényelmes is, meg jobban is néz ki.

Egyszerűen nem értem miért hájpolják ennyire a francia kocsikat, mikor látható módon csak felülsz vele arra a bizonyos rollerre.

2021. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Én se vagyok francia autó-párti, de ennyiért BMW-t se vennék, ha nincs még pluszba ezen felül fél-1 millió forintod a fenntartására.

Én a VW konszern hasonló évjáratú autóit nézném inkább. Golf 5, Golf Plus, Touran, Skoda Octavia... lehetőleg 1.9 TDI vagy PD TDI motorral

2021. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 D. Brasco ***** válasza:
31%

Nem összességében a francia autokkal van baj hanem egyes tipusokkal,amibe pontosan a c4 is bele tartozik......én menekülnék.

Ha ennyire franciat szeretnel vegyel egy clio-t vagy megane-t,azokkal sokkal jobban jarsz.

2021. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
#4 Ja,mik azok a kötsög francia autók mind hulladék,vegyél helyette húsz éves,kismotoros biztos nem hülyegyerek autó BMW-t!Az aztán nem szopóroller!
2021. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok kizárólag franciát. Skoda Octavián, esetleg még a Chevrolet Lacettin gondolkodtam még. IV Golf kissé már öregecske, meg abból jót kifogni, szerintem kb lehetetlen, ismerve a használóit, tisztelet a kivételnek.
2021. márc. 31. 02:11
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Octavia jó lehet

Golf IV-ből is lehet kifogni jót, igaz csak a kínálat legtetején kb. De ilyen millió körül már nagyon jók vannak.

2021. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Franciavonalon inkább NE citroen/peugeot vonalon gondolkodj.Nézzél egy normálisabb Renaultot,de olvass utána fórumokon,hogy melyiket érdemes. A vételnél figyelj arra,hogy a hátsótorziós rugó tartson még,mert ha ül 70-80 ezer a javítása,alsóhangon.De én is ingább a Német autókat ajánlom ennyiért,de a BMW-ét felejtsd el. Ha külföldről behozottat veszel,az nagyon lutris km gyanánt,hiába van szervízkönyve,az nem biztos,hogy valódi. Sajnos nagyon nehéz autót venni,nekem hetek/hónapok előzték meg és még így is mellé lehet fogni. Nekem egy xsara picassom van,de eredetileg c4 picassotakartam venni. Külön fészbuk csoportja van mind a kettőnek a c4-ben fele annyi tag van mint a xsara piki csoportban és mégis kétszer háromszor annyi a hiba,minta xsaránál.Az elektromos hibák nagy része attól van,hogy a kocsi beázik a szélvédőnél. Nem akartam elhinni,de van egy mondásuk,a c4 pikit kétszer szabad lemosni. Mikor megveszi az ember,meg mikor eladja. Manuális váltóval nem is tudom,hogy szerelték-e,de sokan panaszkodnak a robotizált váltóra. A FAP tartály szétrohad és egy vagyon a cseréje. CITROENT NE. Én csak azért vettem egy Xsara pikit,mert kellett egy autó,amibebefér hátra 3 gyerek,végigküzdöm ezt a pár évet,aztán én sem veszek, soha többet
2021. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!