Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet kijelenteni azt, hogy akik kvázi ugyanazokat a zenéket, de legalábbis ugyanazt a stílust hallgatják, azok lelkileg is egy húron pendülnének ?

Figyelt kérdés
.
2022. aug. 14. 10:10
 1/5 anonim válasza:
Semennyire, nem ettől függ.
2022. aug. 14. 10:16
 2/5 anonim válasza:

Régebben én (is) azt hittem, hogy ha tudod, hogy milyen zenéket hallgat valaki, az jól leírja a személyiségét, és sok mindent megtudhatsz róla ezáltal. De rájöttem, hogy ez nem egészen így van.

Először is, nem folyamatosan hallgatnak általában az emberek zenét. Aki szereti a dance/pop/disco/house számokat, az akkor szokta ezeket hallgatni, amikor bulizik. Végülis megtudható, hogy szokott bulizni. De lehet, hogy mondjuk amikor szomorú, akkor nem szokott zenét hallgatni. És lehet, hogy mondjuk gyakran szomorú, akkor arról nem tudunk meg semmit.

Vagy itt vagyok pl én, aki több műfajt is hallgatok, attól függően, hogy milyen a hangulatom.

Meg az is lehet, hogy egy bizonyos műfajról -ami tetszene az illetőnek- még csak nem is hallott, vagy nem hallgatta. Pl ha valakinek tökre szüksége lenne egy kis metálra, de nem került kapcsolatba vele, vagy rossz a hírneve arrafelé...

És itt van a következő. Ha tudod is, hogy miket hallgat, mi alapján szeretnéd osztályozni, megvizsgálni? Ugyanis tele van sztereotípiákkal ez is. Pl azt hiszik, hogy a metalheadek aggresszív nagydarab férfiak, míg én például tökre visszahúzódó vagyok, és nem nagydarab xd.

Meg lehet, hogy valaki csak popot hallgat, mert pl az van a rádióban, interneten, mindenhol, és amikor megkrrdezik, azt mondja, hogy popot szokott; de igazából nem igazán szereti, csak ezt szokta hallgatni, mert jobb, mint a semmi.

Szóval ha valaki sok műfajt kipróbált már, és megtalálta azokat, amiket szeret, akkor a jelenlegi lejátszási listái leírhatnak különböző élethelyzeteit, és így lehetséges, hogy az lesz, amit a kérdésben megfogalmaztám, de azt is figyelembe kell venni, hogy lehet hogy pl egyik metálos azért hallgat metált, mert felpörgeti, és ő tökre vidám, meg pozitív, meg van a másik, aki azért hallgat, hogy megbirkózzon a világ dolgaival, hogy megnyugtassa, elterelje a figyelmét. Meg van, aki vagy ezért vagy azért, vagy egy harmadik dologért. Mondjuk azért itt már belépnek a szub-zsánerek is a képbe, de hát, igen, ez egy komplexebb kérdés, mint elsőre tűnne.

2022. aug. 14. 10:32
 3/5 anonim válasza:
Nem ilyen egyszerű.sajnos.
2022. aug. 14. 14:44
 4/5 anonim válasza:
A személyéről, kommunikációjáról, együttműködőkészségéről semmit sem tudunk meg. A lélek azért sokkal összetettebb ennél... Akkor már azt mondom, inkább az illető barátainak lelki összetételét vizsgáld meg. Meg esetleg a múltját, szüleihez való viszonyát. Abból talán több információt le lehet szűrni.
2022. aug. 16. 18:22
 5/5 anonim válasza:
A barátok is olyanok mint a zene. És a múltjából sem tudjok meg, hogy hogyan áll hozzá jelenleg a dolgokhoz.
2022. aug. 17. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!