Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan barátokat...

Lehetséges olyan barátokat találni, akiknek fontos a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Baromira elegem van belőle, hogy mindig megszűnnek pár év után a barátságaimy magányos vagyok. Van akiknek elég, ha van haveri társaság. És van akiknek van kis gyerekkori barátjuk. Fiatal felnőtt korban szerintetek még lehetséges barátkozni? Vagy egyáltalán érdemes, ha én jobban kötődök, mint a másik és gyászidőszakaim vannak a kapcsolatok megszakadása után? Nehezen engedek magamhoz közel embereket, de ha ez megtörtént nehezen engedem el őket.

2022. nov. 6. 10:26
 1/8 anonim válasza:

Biztos vannak, csak nyitott szemmel kell járni és nagyon sokszor kell újra kezdeni.. Sajnos ez ilyen. Nem szabad feladni. Lehet a 101. ember ( aki felé nyitsz ) lesz igazán jó barátod, de az is lehet, hogy csak az 507.

Ezt sajnos nem tudjuk. Valamilyen szinten kell hozzá szerencse is, de ha az érdeklődési köreidnek megfelelő helyen keresel, akkor szerintem előbb találsz ilyen embereket.


23F

2022. nov. 6. 10:29
 2/8 anonim válasza:
Miér szűnnek meg?
2022. nov. 6. 10:50
 3/8 anonim válasza:
Lehetséges, csak meg kell találni a megfelelő alanyt, aki hasonlóan gondolja. Amikor rájönnek, hogy energiát is kell fektetni a barátság fenntartásába, ott inkább lemondanak róla, én ezt tapasztalom. Pedig az embernek arra van ideje amire akarja. Például én is dolgozom, de szívesen elmennék valamilyen jó programra munka után, mondjuk jelenleg korcsolyázni, nyáron sétálni a városban, beülni valahova meginni egy forró csokit és beszélgetni, vagy vacsorázni, hétvégén elmenni moziba, színházba, zenés-táncos rendezvényre (nézni!), stb. De nincs kivel. Ha alakul is valami, elhal, volt már akivel sikerült eljutni odáig, hogy időnként eljárunk ilyen programokra, de fél év múlva teljes érdektelenségbe fulladt.
2022. nov. 6. 10:57
 4/8 anonim válasza:

Biztosan lehet, ha akarod.

Én nehezen engedek közel, de szinte azonnal el tudom engedni, ha úgy alakul.

2022. nov. 6. 11:07
 5/8 anonim válasza:

Lehetséges, de nem könnyű. Nem állnak csak úgy sorba az ilyen emberek, és a barátkozás első szakaszaiban sok esetben nehéz megítélni hogy mennyire lesz tartós a barátság.


Ha van valami közös amit tudtok együtt csinálni, vagy beszélni róla, az segít fenntartani a kapcsolatot, ha alig van közös dolog akkor nehezebb, mert mindig kell valamit találni amit tudtok együtt csinálni, egyébként meg csak a mindennapi dolgokat megbeszélni néha elég hamar unalmassá válik, mindkét félnek.


Első válaszolóval egyetértek, nem tudhatod hányadjára találsz igazán jó barátot, és az érdeklődési köreidnek megfelelő helyeken keresgélj, ott jobbak az esélyeid, valószínű hogy hasonlóbb gondolkodású emberekre lelsz.

2022. nov. 6. 11:15
 6/8 anonim válasza:
S csak azért, hogy ne legyél magányos? Egy kicsit nem önző dolog ez?
2022. nov. 6. 11:20
 7/8 anonim válasza:
Én pesszimista és cinikus vagyok, szóval azt mondom, hogy nem. Manapság az emberek többsége csak addig érdeklődik a másik iránt, amíg az érdekei ezt kívánják, vagy amíg jópofizva azt lehet mutatni, hogy érdekli őt a másik sorsa. A másik dolog az, hogy felgyorsult az élet, rengeteg tennivaló szakad az emberekre, és szép lassan elhalnak a kapcsolatok, mindenkit lefoglal a saját nyűge. A harmadik probléma pedig valóban az, hogy a legtöbben nem szeretnek energiát fektetni a kapcsolatok fenntartásába, mindenki csak a könnyebbik végét igyekszik megfogni a dolognak.
2022. nov. 6. 11:47
 8/8 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, írhatsz. Szintén új barátokat keresek és nem csak felszínes haverokat. Lehet barátságokat találni, csak nehezebb mint fiatalabban, ilyenkor sokaknak már családja van és eltávolodnak. Sokak pedig inkább csak unaloműzésnek keresnek társaságot és nem értékelik a mélyebb barátságot. És persze közös pontok, közös érdeklődés is szükséges.
2022. nov. 9. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!