Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Nehéz helyzetben lévő társaim,...

Nehéz helyzetben lévő társaim, alakítunk egymást segítő közösséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül egy éve kialakult egy krónikus betegségem. Mikor az orvos azt mondta, hogy krónikus, és gyógyíthatatlan, akkor megváltozott az egész életem. Megnehezedett nagyon az életem a fájdalmaim miatt. Depressziós lettem. A depresszió miatt a menyasszonyom, életem szerelme közölte velem, hogy már nem szeret engem. Nem vagyok nagyon elöl az életben sem, egyetemista vagyok, de nem tudom, hogy hol fogok majd élni, a szüleimnek sincs arra pénzük, hogy majd lakást vegyenek nekem, mint másoknak.


Tudom, hogy sokan mások is vagytok így. Betegséggel küzdötök. Életetek szerelme elhagyott. Nem tudjátok hogy fogtok majd jól élni a jövőben.


Szeretnék egy erős és egymást segítő támogató közösséget kialakítani. Segítsük és támogassuk egymást. Legyünk ott egymásnak, hogy elsírhassuk a bajainkat egymás vállán. Hallgassuk meg egymást elítélés nélkül.


Más nem ért meg minket, de egymást megérthetjük. Nem súlyos mentális betegekre gondolok, hanem olyanokra, akikkel szintén k**baszott az élet, de fel akarnak állni! De egyedül nem megy ez nyilván. Az ember társas lény, egy közösségben a legjobb.


Építsük fel magunkat! Fejlesszük együtt fizikumunkat és szellemünket! Ötleteljünk együtt, hogy hogyan keressünk pénzt. És a jövőben akár alkossunk sikeres lakóközösségeket, mint egy testvériség.


Hiszen egymagunk a mai világban már nem fogunk saját lakáshoz sem jutni. De összefogva meg tudjuk csinálni. Hiszek ebben.


Akinek ez tetszik az vegye fel velem a kapcsolatot privát üzenetben, aztán majd Messenger. Alakítsunk egy erős támogató közösséget!


Szép napot nektek!


Egy 23 éves férfi



2022. nov. 19. 18:56
1 2
 1/16 anonim válasza:
Az nem az élet kicseszése, hogy a szüleid nem tudnak neked lakást venni, az ország lakosságának 80%-ánál ez a helyzet. Vagy albérletbe mész, vagy otthon maradsz, ez a két választás.
2022. nov. 19. 19:06
 2/16 anonim válasza:
Az ilyen sanyarú sorsúak lakóközössége ott esik szét, hogy legalább a lakók fele folyton anyagi krízisben lesz, és a többi lakótársnak kell meghitelezniük a költségeiket.
2022. nov. 19. 19:08
 3/16 anonim válasza:
Én sajnálom, hogy rossz lapokat osztott neked az élet. De őszintén, mégis milyen összefogás által remélsz te olyan szintű javulást az anyagi helyzetedben, hogy az elég legyen egy saját lakásra? Akinek van jó üzleti ötlete, az nyilván nem fogja megosztani, hanem megvalósítja saját maga. Akinek pedig magas jövedelme és saját lakása van, az már ki is került a sanyarú sorsúak közül és nem fog csoportot alkotni.
2022. nov. 19. 19:15
 4/16 anonim válasza:
Elég gáz 23 évesen arra bazírozni, hogy lenyúlsz másokat.
2022. nov. 19. 19:33
 5/16 A kérdező kommentje:
Együtt akarok másokkal építkezni, olyanokkal, akik szintén fel akarnak állni.
2022. nov. 19. 23:46
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem lenyúlni hanem együtt felépíteni magunkat.

Egy egészséges ember ezt nem értheti meg.

2022. nov. 19. 23:51
 7/16 anonim válasza:
Mi a kérdés?
2022. nov. 20. 00:45
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak egy közösséget akarok leginkább. Mert más nem ért meg engem aki nem krónikus beteg. Ráadásul a depresszió és hogy a menyasszonyom elhagyott megtört engem.
2022. nov. 20. 02:40
 9/16 anonim válasza:

Egy jó tanács: Én már átmentem ezen. Ne olyanok társaságát keresd akik még most próbálnak feltápászkodni akárcsak te. Hanem olyanokét akik már magukhoz tértek a sokkból, és talpra álltak. Belőlük lehet erőt meríteni, motivációt, hogy igen, így is lehet, így is megy.

Persze jó az is, ha olyan is van aki még ott tart ahol te. Mert akkor van kivel megbeszélned ami benned zajlik. De belőlük erőt nem fogsz meríteni hosszú távon. Csak pillanatnyi továbbrugdosást egy alapos mindent kibeszéléssel mikor úgy érzed megakadtál, nem bírod tovább.

2022. nov. 20. 08:37
 10/16 Worldtraveller válasza:

Mit tanulsz az egyetemen?

Alapjáraton nem lenne feltétlenül hülyeség ez a közösség/csoport alakítás, ha mondjuk az ötletelésből/brainstorming-ból áll értékes információk megosztásával, amit mások hasznosítani tudnak.

Talán egy instagram profillal ez könnyebben menne amúgy mint itt.

Nekem volt pár éve fiatalon egy mélyvénás trombózisom tüdőembóliával, az eléggé hazavágott. Nemrég létrehoztam instán egy ezzel foglalkozó oldalt, csak úgy tippek megosztására, ha gondolod nézz rá. Priviben megy.

2022. nov. 21. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!