Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni zenét írni?

Valaki tud segíteni zenét írni?

Figyelt kérdés

Zenét akarok most én is csinálni, de akárhogy probaltam sehogy sem ment a szoveg iras valaki megtudna nekem irni a dalszoveget? Mar 5 évvel ezelott elkezdtem csinalni 4 honapig probalkoztam vele de abba hagytam mert nem sikerult es most igy 5 ev utan meg akarom csinalni mostmar a zenet, penzt meg nem akarok kidobni azert hogy mas megirja helyettem.

Aki tudna nekem irni egy dalszoveget az irjon mar ram legyszi



2023. aug. 7. 22:04
1 2
 1/16 anonim válasza:

Írok neked dalszöveget

Itt van máris, tessék

Ennél jobbat nem érdemelsz

De nehogy csorba essék


A tisztességemen szóval

Beleadok mindent mégis

De előtte töltök egy whiskyt

És kell bele jég is


Írok neked dalszöveget

Bár nem tudom miről kéne

A kedvem is elment már

Szóval itt a vége


G-V. J.

2023. aug. 7. 22:13
 2/16 anonim válasza:
Szerintem, ami nem megy, azt ne erőltesd! Ha valaki megírja helyetted, az onnantól kezdve már nem a te zenéd lesz. Ha pedig még azt is elvárod, hogy mindezt ingyen tegye, akkor végképp el vagy tájolva. Ha a zene már megvan, csak a szöveg nem jön össze, akkor legyen inkább instrumentális.
2023. aug. 7. 22:16
 3/16 anonim válasza:
A zeneszerzést azt tanulni kell. Az nem megy csak úgy.
2023. aug. 7. 22:44
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor magyarazza el valaki nekem hogy hogy csináljam?
2023. aug. 7. 23:10
 5/16 anonim válasza:
A zeneszerzés összetett dolog.Van egy vokális és van egy instrumentális része.Bármelyikre lehet építeni.A dalszöveg íráshoz először is kell egy téma,egy inspiráció,amiből dalt lehet írni.A szöveghez le kell kottázni a dallamot,s utána már csak az instrumentális részt kell összeállítani.Én legalábbis így csinálnám.
2023. aug. 7. 23:54
 6/16 anonim válasza:
Elég sok tudomány ez egyszerre. Gyakorlatilag érzelmeket hozol létre a hallgatókban, nem egyszer eléggé elsöprőeket. Nem megy évekig baki nélkül, nem megy ízlésre gyúrás nélkül, nem megy elmélet nélkül, nem megy technikai tudás nélkül, nem megy összetett képi-zenei képzelőerő nélkül, és még egy jó adag rátermettség is elengedhetetlen.
2023. aug. 8. 00:44
 7/16 anonim válasza:

Hali. Na hát szerintem lehet csak úgy zenét írni csak érzéssel kell. Egy témát kiválasztasz vagy egy érzést és arról írsz. Én személyek szerint akkor megy az írás mikor szomorú vagy mérges vagyok. És mikor csak úgy le ülök hogy most írok egyet az nem megy nekem sem. Szóval mikor nincs úgy gondolatod sztm nem kell erőltetni mert abból tapasztalat szerint nem lesz semmi.


Egy hallott ember vagyok

Ki ma este sétál

Lábnyomom a földbe vésve

Sétálok az utcán.


Ez egy régebbi dalom refrénje. Kicsit szomorú, de akkor éppen ez volt bennem és csak meg kellett fogalmaznom és le írnom. Mivel peddig nem játszok semmin így vagy keresek hozzá egy alapot a neten vagy össze vágok egyet hozzá. Ha lenne kérdésed írj.

2023. aug. 9. 10:48
 8/16 veterán vas válasza:

Többször is említed, hogy zenét akarsz írni.

Aztán arról panaszkodsz, hogy nem megy a szövegírás.

Eldönthetnéd, hogy mit is akarsz tulajdonképpen, mert a kettő nem ugyan az.

2023. aug. 9. 11:32
 9/16 A kérdező kommentje:
Mar mindenhogy probaltam sehogy se megy csal felidegesitem magam es abba hagyom
2023. aug. 11. 18:03
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezert mondtam hogy valami irjon mar nekem egy dalszoveget mert nekem nem megy evek ota probalok irni de mindig ez van
2023. aug. 11. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!