Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Segítsünk egymásnak ?!

Segítsünk egymásnak ?!

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy segithetnenk egymásnak. Aki élt át szexuális bántalmazást/erőszakot/abuzálást/ visszaélést, és már feldolgozta vagy szeretné megosztani másokal, kiirni magából az itt leirhatja.

Ezen felül adhatnánk tanácsokat is hogy ezeket a dolgokat hogyan lehet feldolgozni és együtt élni vele.


dec. 29. 15:52
 1/8 anonim válasza:

Én átéltem, de már feldolgoztam az évek során. Sokat dolgoztam azon, hogy újra boldog lehessek, és felesleges már tépkedni a régi sebeket. Kibeszéltem, megnyugodtam, és az illető is bűnhődik jelenleg. Együtt élek a sorsommal, változtatni már nem lehet rajta, csak más szemmel nézni.

Kívánom, hogy minden sorstársamnak sikerüljön ez.

dec. 29. 16:00
 2/8 anonim válasza:
A kérdés maga jószándékkal írodott, és egy kedves gesztus, kérdező, de őszintén, ki az aki akár anonim is szeretné megoszatni másokkal az egyik, ha nem a legfájdalmasabb, legrosszabb élményt az életében?!
dec. 29. 16:06
 3/8 anonim válasza:
Aki átélt az nem fog róla "csevegni". Az örül ha nem kell visszaemlékezni. Nem hogy még kiteregesse, hogy mások csámcsogjanak a harcain amit meg kellett önmagában vívnia. Minden ember puttonya más és más súlyt rejt, örül ha elbírja némely ember, nem hogy még másra is pakoljon belőle. Inkább örül, ha a másiknak kevesebb cipelni valója van, mint neki.
dec. 29. 16:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem így a legjobb hogy névtelen az egész nem kell leirnia mindent csak annyit amit még komfortosnak érez
dec. 29. 16:22
 5/8 anonim válasza:
#4 De nem érted?! Nem érzünk semmi bántalmazást komfortosnak, és nem is szeretnénk, és nem is tudjuk ezt olyan könnyen megbeszélni, velem is ötrtént, konkrétan rajtam kívül senki nem tudja, majd egy pszichológusnak elmondom, egyszer, nem itt. Látszik, hogy veled nem történt ilyen!
dec. 29. 16:32
 6/8 anonim válasza:

Kedves #5!

A kérdés szerintem tényleg jó szándékkal íródott meg, épp ezért kérlek; ne beszélj minden sorstársad nevében. Minden ember másképp éli meg és dolgozza fel a traumáit. Lehet, hogy valakinek pont erre van szüksége, hogy ki tudja írni magából, mert senkinek sem tudja elmondani és nincs módja szakemberhez fordulni. És igen, néha nagyon sokat számít ha valamiről tudsz beszélni, még ha fájdalmas is. "Látszik, hogy veled nem történt ilyen!" Ezt erős túlzásnak érzem, de mindenképp igazságtalan kijelentésnek. A szavaknak súlya van. Ha a kérdező így próbálja enyhíteni a múltbeli bántalmazás fájdalmait és a traumáit, akkor se te, se bárki más nem jogosult arra, hogy kételkedjen az általa megélt nehézségekben. Tiszteljük már meg egymást...

dec. 30. 01:28
 7/8 anonim válasza:

Én egyáltalán nem akarok róla beszélni! (Még itt sem...)


1983.-ban 9 éves voltam - szerencsére nem erőszak, csak molesztálás. De ahhoz pont elég volt, hogy ne érezzem magam komfortosan.


Annyi a nehézség utólag, hogy még az ÖRÖKBEFOGADÁS(!) sem fordult meg sokáig a fejemben, mint lehetőség a gyermekvállalásra/nevelésre.


Elfogadtam a helyzetemet és olyan életállapotot szerettem volna teremteni, amelyben elkerülöm a férfi-nő kapcsolatot.


2022.-ben rám talált egy olyan "szerelem", amely most szappanbuborékként oszlik szét a semmibe. (Korábbi ismeretség.) Rájöttem, hogy nem véletlenül nem kell mindenkinek tovább adnia az életet.

dec. 30. 03:45
 8/8 anonim válasza:
Pszichológust javasolnám az anonim oldal helyett
dec. 30. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!