Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Illik-e eladó lánytól elkérni...

Illik-e eladó lánytól elkérni a számát/instáját? Hogyan is?

Figyelt kérdés

Főleg arra irányul a kérdésem, hogy mennyire zavaró ez általában ilyen munkakörben dolgozó lányoknak? Esetleg mi a helyes megközelítési módja a dolognak?

Mielőtt bárki azt gondolná, hogy csak amiatt akarnám mert kedves volt velem, nem, nem emiatt akarnám tudom hogy eladó mindenkivel kedves, tetszik a kisugárzása, természete, jó fejnek tűnik. Már sokszor találkoztunk, mert mindennap járok oda szinte, sokszor volt már eszembe hogy elkérjem, de nem tudom mi lehet a legjobb módja. Egy kis éjjel nappali boltról van szó egyébként nem tesco, meg hasonlók.


jan. 5. 10:06
 1/9 anonim válasza:
Én a kereskedelemben dolgozom és eléggé kellemetlen, ha valaki nyomul rám, akkor is ha csak óvatosan. Amúgy kérdezd meg tőle, h lenne e kedve ismerkedni. Választ fogsz kapni.
jan. 5. 10:18
 2/9 anonim válasza:

Nyilván ha szeretnéd megismerni, ahhoz el kell kérned valamilyen elérhetőségét és sajnos ezt máshol nem tudod megtenni csak a munkahelyén, éppen ezért ez kényes téma. Én magam is diákmunkásként dolgozom kasszásként egy hipermarketben, így néha már az is problémát okoz, ha nagyon beszédes a vásárló és nem halad a sor és emiatt engem fednek meg. Emiatt lehet át sem gondolja, és kénytelen lesz udvariasan rávágni hogy nem.


Azt javaslom, hogy az egyik alkalommal amikor elmész vásárolni és kevesen vannak a vásárlók, azaz van lehetőségetek beszélni picit mert nem tartasz föl senkit akkor próbálkozz. De ne legyél nagyon tapadós, sem rámenős sajnos a pénztárosokkal elég sokat "viccelődnek" ilyen téren amit el "kell" úgymond viselniük, ennek ellenére legyél határozott, hogy tudja komolyan gondoltad és nem csak a pillanat hevében benyögött vásárlói kis poén részét képezte ez a randi felhívás.

jan. 5. 11:57
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kis boltról van szó, általában senki vagy maximum 1-2 ember, esetleg alkoholisták míg zárva a kocsma szoktak ott lenni. Én legtöbbször csak estére jutok el oda, ha érkezem hazafele, mindig meg szoktam állni venni valamit, ha csak 2 banánt, egy kenyeret ha még van. Sok év nem valószínű, hogy van köztünk Mert én is 20-as éveim elején vagyok, ő is ott körül lehet. De megfogadom a tanácsot, ha arra járok és nincsenek sokan beszélgetek egy kicsit vele aztán, ha úgy van elkérem az elérhetőségét. Nagyon régóta járok ebbe a boltba, régebben is beszélgettem már itt eladókkal, csak nem ilyen szándékkal, ő körülbelül egy éve dolgozhat itt. Egy szó mint száz, nem tudom miért mesélek novellát, köszönöm a válaszokat még egyszer.
jan. 5. 12:37
 4/9 anonim válasza:
Szerintem is először csak próbálj meg beszélgetni vele, aztán meglátod, hogyan reagál. Általános dolgokról, hogyan él, mi érdekli, mivel tölti a szabadidejét.
jan. 5. 13:02
 5/9 anonim válasza:
Ha rendszeres vásárló vagy próbálj vele rendszeresen ÉS röviden smalltalkolni. Ne tartsd fel a sort, tudd hol a határ. Írtad tisztában vagy vele hogy eladónak munkaköri kötelessége a kedvesség, szóval erről most nem kell írjak külön. De a lényeg az lenne hogy amikor beszélsz hozzá akkor érzékeld a határokat, mennyi a munkaköri és mennyi a tényleges szimpátia. Jópár ilyen smalltalk kör után már érezni fogod mennyire nyitott rád, na és akkor meg lehet próbálni a szabadidős irányba is terelni hogy nem-e tudnátok munka után beszélni/találkozni. Elöbbit arra értem ha netes megkeresést favorizálsz és írogatást, utóbbit ha klasszikus randi.
jan. 5. 14:17
 6/9 anonim válasza:
"jó csaj vagy, megadod az instád?"
jan. 5. 14:24
 7/9 anonim válasza:
Az is elegáns lehet ha te magad csúsztatod oda az online elérhetőséged neki egy papiron. Csak mivel visszajáró vásárló vagy, így kínos lehet ha utána kiderül mégse akart semmit :D Szóval ez is jó taktika, de inkább ha futólag ismerkedsz.
jan. 5. 14:27
 8/9 anonim válasza:

Szóval végülis mert kedves volt veled. Mivel mást nem írtál, ezek szerint még nem is beszéltél vele.

Kicsit ciki így.. előbb próbalj már vele beszélgetni ahelyett hogy egyből rányomulsz

jan. 5. 20:42
 9/9 XR115 válasza:
Előbb beszélj vele, aztán lépj
jan. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!