Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Orvosisok! Valakinek nincs...

Orvosisok! Valakinek nincs kedve beszélgetni ezekről?

Figyelt kérdés

Az orvosi egyetemen melyik a legnehezebb év, melyek a legnehezebb tárgyak? Melyikre hogyan érdemes tanulni, nektek mi vált be a leginkább? Hogyan megy a rezidensképzés és a PhD? Melyik szakirányba érdemes menni, megéri-e TDK-zni? Meg még lenne egy-két képzéshez, egyetemhez kapcsolódó egyéni kérdésem, ha valaki venné a fáradságot hogy válaszoljon ezekre is, az privátban is írhat. Köszi ha segítetek



22/L



2021. aug. 30. 18:30
 1/1 anonim válasza:

Nekem a masodev volt a legnehezebb, harmadéven sokat kell még tanulni a patológia miatt meg mikrobiológia, de azután igazából nem vészes. Lesznek negyed-ötödéven is olyan tárgyak, amik nem fognak érdekelni, nyűg tanulni, úgyse azzal fogsz foglalkozni, de azért azokat be lehet húzni gond nélkül, olyankor már a B vizsga is ritkaság számba megy.

PhD-zni nálunk az ment, akit vagy nagyon a kutatás érdekelt, vagy nem vették fel rezidensnek oda, ahova akart volna. Vagy éppen ott etették be azzal, hogy “gyere előbb PhD-zni, jó lesz…) dumával.

Tdk annyiból jó, hogy diplomamunkát nem kell írnod, védened, csak a tdk-s eloadasodat írod át pályamunkának. Én nem csináltam.

Tanulási módszer? Hát ami neked beválik. Nekem az működött, hogy vizsgaidőszak előtt 2-3 héttel elkezdtem beülni már a könyvtárba és tanulgatni, utána meg vizsgaidoszakban végig reggel 8-tól 6-ig kb bent voltam, persze ebéd kávé meg mindenfele szünetekkel. Évközben sose tanultam semmit, csak első másod éven mikor még voltak évközi számonkérések.

2021. aug. 30. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!