Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-IK nyílt napján...

Az ELTE-IK nyílt napján nagyon kevés hangzott el olyan "apróságokról", mint például kötelező előadáslátogatás, vagy viszonylag sok elméleti és gyakorlati matek, "szemlélet", stb. Hol tudnék oda járó hallgatókkal beszélgetni, információt kapni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 17:23
 1/4 Mosi Pajtás válasza:
Az egyik nagy közösségi oldalon találsz bőven csoportokat, ahol már most szívesen fogadnak, és névvel vállalt vélemények, konkrétumok is bőven vannak. Az anyagok is kint vannak ezekben.
2019. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elte diák voltam, rám is írhatsz. Nem olyan régen jöttek be a kötelező előadás látogatások, a gyakorlatok természetesen mindig kötelezőek. A legtöbbet, amit tanulni a fogsz az matek, és leginkább elmélet, viszont azt betűről betűre.
2019. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én most végeztem az első félévemmel, és mivel új tanterv van és elég sok dolog megváltozott hátha tudok pár hasznos dolgot mondani. A képzés eleje jelentősen könnyebb lett, lassabban indulnak be a matekos és elméleti számítástudományi dolgok, főként programozási meg infos alapokkal indul. Az előadások kötelezőek, de ha a elérsz egy 4-es körüli átlagot (most nem tudom pontosan mennyi, lehet kicsit 4.0 fölötti kell) akkor nem kell bejárnod. Egyébként valamire így is muszáj lesz mert elég nehéz és értelmetlen lenne anélkül, de pár unalamas előadónál és könnyebb tárgynál azért jó ha megvan a skippelési lehetőség. Ezt az átlagot az elején egyáltalán nem nehéz elérni, a későbbiekről nem tudok nyilatkozni.


Három szakirány van amit mostmár az első év után nem pedig az első félév után kell választani, és az egyikben nincs olyan sok matek, meg ami van az se nagyon szigorúan, állítólag kevesebb tételbizonyítást és több feladatot kérnek számon. Persze azért nehéz gondolom, de mellette több idő jut mindenféle más infos-progos tárgyra. Bővültek a pluszba felvehető tárgyak is, egész sok érdekes dolgot tudsz tanulni, küldök egy oldalt ahol látod is konkrétan miket. Ezek mellett még vannak, de azokról nincs lista.


[link]


Itt láthatod a teljes Bsc-s és Msc-s tanterveket, és van link a kötvál tárgyakhoz is.


[link]


Ha szeretnél beszélgetni infosokkal akkor itt van ez a Bsc összcsoport, itt olvasgathatsz, néha vannak posztok amik alatt sok-sok kommentben vitatkoznak, hogy mit hogyan kéne/nem kéne csinálni. Rá is írhatsz adminokra ha akarsz. Sajnos ennél jobbat nem tudok mondani, ha vannak IK-s események ott tuti lehet beszélgetni hökösökkel (Hallgatói Önkormányzat) Ők is tuti szívesen segítenek és mesélnek neked ha rájuk írsz: [link]


Kár hogy a nyílt napon erre nem nagyon volt lehetőség. Ja meg hát itt a GYIK is, bár azt vedd bele hogy elég elfogultak itt az emberek ahogy néztem, és kicsit túlzásba viszik a kritizálást.

2019. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez is egy jó csoport, itt talán több infot találsz mint az Bsc-sben. Mosi szokott írni hosszú posztokat amik elég informatívak, keresd meg azokat, ott is csomó technikai dolgot megtudsz. Szokott írni a gólyáknak, meg félévek elején, azokat is megnézheted.


[link]

2019. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!