Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Hol érdemes nyelvet tanulni?...

Hol érdemes nyelvet tanulni? Milyen oldalakon? Akár külföldi emberekkel.

Figyelt kérdés

2023. szept. 18. 18:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem oldalakon, hanem élőben, nyelviskolában. Heti többször másfél órás alkalmak a legjobbak, minél több, annál jobb. Az egyszer 3 órás az nem jó.
2023. szept. 18. 19:27
 2/12 Gymnospermatophyta válasza:

Bárhol lehet nyelvet tanulni. Vannak alkalmazások, van csomó youtube csatorna (külföldi) ami ezzel foglalkozik (kifejezős/szavas videók is vannak kifejezetten), a szokásos film/sorozat/könyves módszerek, tanulótárs itthonról vagy külföldről.

Vannak oldalak ahol amcsi/kanadai stb. emberekkel beszélgethetsz és úgy tanítanak élőben. Ez talán nem ingyenes és már nem tudom a nevét sajna, de vannak ilyenek. :) (ha rákeresel lehet valahogy megtalálod)

2023. szept. 18. 21:17
 3/12 anonim válasza:
Ha csak elkezdeni szeretnéd akkor Duolingo és neten vannak anyagok a legtöbb nyelvhez. Ha komolyabban szeretnéd tanulni, van alapod, magasabb szintre emelni tudom is én akkor élő segítség kell neked, ami nyelviskolában lehetséges leghamarabb szerintem. Vagy ha van pénzed kimehetsz az adott országba kis időre.
2023. szept. 19. 08:41
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. szept. 19. 14:01
 5/12 anonim válasza:
Én onlyfanson chatelgetek, szlengek már jól mennek, ha pedig elakadok akkor a chatgp segít. 😂
2023. szept. 19. 23:15
 6/12 anonim válasza:

Anno MMO RPG ztem, chaten és voicon is volt történés.

Később külföldi munkavállalás

Szerintem a nyelvizsga felkészítőnél jobb nincs.

Ingyenesen Animéket fordítottam magamnak, szótárazva. Feliratosan néztem.

2023. szept. 20. 14:53
 7/12 anonim válasza:

Èn tanultam a suliban.

4-es voltam Angolbòl, de amikor kèsőbb meg kellet szòlalnom akkor leblokkoltam.


Elmentem nyelv iskolàba.20- voltunk benyomorìtva egy kis szobàba. Nekem nagyon nem jött be.


Elmentem orivàtba Angol tanàrhoz.

Egy ideig fejlődtem, de egy idő utàn ùgy èreztem, hogy nem tudok màr több szòt megjegyezni ès mivel àllandòan a munkafüzetben oldottunk meg feladatokat a beszèd helyett ìgy , fèl èv utàn megint azzal szembesültem, hogy beszèlni nem tudok csak nagyon nehezen, körülmènyesen ès akadozva..


Külföldre költöztem ès itt tanultam meg normàlisan angolul.

Itt is el mentem iskolàba, ahol a vilàg minden tàjàròl voltak emberek, de ugyan azon a szinten ahol èn voltam akkor. Ez sokat segìtett.


Aztàn mikor elèrtem egy szintet, kèoes voltam màs nemzetisègű lànyokkal is angolul kommunikàlni.


Ìgy lett egy pàrom aki nem magyar ìgy angolul kommunikàlunk.


Minden ember màs.


Az Anki app is sokat segìtett itt kint a szòkincs bővìtèsèben.

2023. szept. 20. 15:25
 8/12 anonim válasza:
Kedvenc zenéid dalszövegeinek tanulásával. Az összeset megtalálod magyarra fordítva a neten.
2023. szept. 22. 07:27
 9/12 anonim válasza:

Nekem pl. megvan a Beatles összes dala, dalszövegekkel együtt. De pl. a Queen is.

De egy sztyuárdesz ismerősöm Britney Spears dalokból tanult angolul. Biztos emlékszel te is:

"Oops, I did it again

I played with your heart, got lost in the game

Oh baby, baby

Oops, you think I'm in love

That I'm sent from above

I'm not that innocent" 😉

2023. szept. 22. 07:32
 10/12 anonim válasza:
Duolingo, Hellotalk ezek androidos app-ok
2023. szept. 22. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!