Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyire számít jó partinak...

Deák Dominik 2020 kérdése:

Mennyire számít jó partinak egy ilyen férfi?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy talán az a legfontosabb, de tekintsünk el a személyiségtől.


- 35-40 közötti

- fővárosi

- diplomás, művelt

- átlag feletti, de nem kimagasló a fizetése

- nincs autója, ingatlana

- van kb. 10 millió ft megtakarítása

- magas, elhízott, átlagos külsejű


(Miért/miért nem randiznál vele?)



2020. máj. 21. 12:50
A kérdező szavazást indított:
egyáltalán nem jó parti
elmegy
átlagos
kiváló
40 szavazat
 1/8 anonim válasza:
Hát figyu nagyfasza van benyeled, utana eltunsz, ha nem akkor semmi.
2020. máj. 21. 12:55
 2/8 anonim válasza:
Hiába diplomás,művelt ha 35-40 éves korára nem tudott vásárolni magának legalább egy autót. A lakás nem gond ha nincs, mert összespróloni 40-50 milliót elég nehéz egy átlag embernek. Ha egyszer elhízott, akkor az már nem átlagos.
2020. máj. 21. 13:24
 3/8 anonim válasza:

10 milliós megtakarítás és jó fizetés mellett már lehet lakást venni. 35 éves diplomás ennyi pénzzel? Hol él, szülőknél?


Ha igen, akkor ennyi pénzzel sem tud önálló életet kezdeni?


Férfiként mondom, hogy felejtős a pali....

2020. máj. 21. 13:33
 4/8 anonim válasza:

40 éves nőként nekem nem lenne az (ok, tudom, lejárt szavatosságú vagyok, meg öreg :D) de 5-6-8 évvel ezelőtt sem lett volna az.


Több okból sem:

- elhízott: ez nekem egészségtelen, tunya életmódot jelez (hisz súlyos anyagcserebetegségről szó nincs). A motiválatlan, kanapéba ragadt, lusta életmódján 35 felett nehéz változtatni, nekem ez nem feladatom, ha magát hagyja így lepusztulni


- az nem előny vagy hátrány, hogy fővárosi. Ha valaki Budapesten él, nyilván örülne, hogy nem távkapcsolat lesz, egy zalai zsákfaluban meg csak nem találkoznak.

Fővárosi vagyok, de ettől nem ájulnék el, nem hypeolom a budapesti életet. Mindenütt lehet szépen, kellemesen és igénytelenül élni. Most, a vírushelyzet arra is megtanított sokunkat, hogy a homeoffice sem ördögtől való lógás.


- több diplomám, szakvizsgáim vannak, tájékozott, világlátott, művelt nőnek tartom magam, de eszembe nem jutna ezekkel a TÉNYEKKEL ismerkedni. Van az a mondás, hogy egy szint felett egyszerűen evidencia egy értelmes gondolkodásmód. Ezzel a “diplomás vagyok”-kal ki menőzik manapság? Max Julcsinak lehet vele villantani a sarki dohányboltban.

Mutat egyfajta szorgalmat, elmélyült tudást, ez igaz- de hogy ebbe nő nincs aki belehabarodjon, az is fix :)


- az átlagfizu Bp-en nettó 260-280 eFt körül 2019-ben, a fizetesek.hu szerint azért több, diplomát igénylő pozíciókban olyan 350 eFt körül lehet. A bevételed egy dolog. A költségeid ismerete nélkül egy szám. Se jó, se rossz, tény.

Mondjuk a kb 100 eFt-os albérlet mellett (reméljük nem a gyerekszobába vinnéd anyáékhoz a felnőtt nőt megszexualizálni :D máris inkább átlag alattira devalválódik az elérhető életszínvonalad a maradékból.


- a megtakarítás szép, bőven átlag feletti a korosztályodban is. De ettől sem kerül le normális nő bugyija. Nemcsak anyagi szempontok vannak, a személyiségedről, érdeklődésedről, életkörülményeidről, sikereidről, céljaidról semmit nem tudni, pedig lényegesebb lenne, mint egy bankszámlaszám van pár kincstárjegy.

De talán pozitív jelző lehet arra, hogy egy minimálisan elvárható pénzügyi kultúrád van, nem versz el mindent. (Reméljük, a 10 MFt-ot nem az önkéntes nyugdíjpénztárad egyenlege adja, illetve emellett van normális öngondoskodásod is így az aktív korod felénél)


- budapestiként van élet kocsi nélkül, az igaz, főleg a belvárosban, de pl ennél nekem lényeges lenne, hogy valami keményvonalas környezetvédő vagy-e (mondjuk biciklizni valószínűleg nem szoktál napi 20+ km-t, különben nem lennél elhízott!) vagy tehetségtelen/szerencsétlen vagy egy 8 általánossal megugorható képesség elsajátításához? Vagy nem tudod hol tárolni? Nem tudod fenntartani?

Alapvetően nem lenne gond a kocsi hiánya, de az oka érdekelne.

Jogosítványod van? Esetleg céges autó?


Ennyiből nem randiznék vele, mert úgy tűnik, a pénze (megtakarítas) vagy annak hiánya (lakás, kocsi) saját maga szerint a legnagyobb érv/vagy ellenérv egy vele való emberi kapcsolatban. Meg az elhízás miatt (amennyiben ez évek óta fennáll, nem betegség és nem tesz érte).

2020. máj. 21. 14:09
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval valakinél az autó, másnál a lakás, másnál a külső a döntő szempont.

Próbáltam objektív képet adni az illető külsejéről, belső tulajdonságairól és vagyoni helyzetéről. Van, amit még jó lenne beletenni és kihagytam?


Ami érdekes, hogy a legtöbb tényező az átlagnál jobb vagy közel átlagos (ezek tények, ellenőrizhető a KSH-n), ennek ellenére nemhogy közepes vagy talán elégséges a pasi, hanem kifejezetten rossz parti?

A ti párotok vagy ti, ha pasik vagytok, hogy néznétek ki egy ilyen felsorolásban?


Köszi a válaszokat :)

2020. máj. 21. 15:20
 6/8 anonim válasza:

Én vagyok a 4. válaszolód (a hosszú :), 40es nő, aki azt írta, hogy inkább nem.

Tök jogos a kérdésed, hogy én magam milyen vagyok, illetve a (volt) férjem milyen. Mivel korban majdnem hasonlóak vagyunk, írom a mostani helyzetet, azokra a pontokra fókuszálva, amiket te felsoroltál.


(Megjegyzem: átlagosnak gondolom még én is magam és a helyzetem, de az átlag széles sáv, tudjuk)


(volt) férj:

- budapesti, majd bécsi lokáció

- volt hivatásos sportolói múlt miatt is a mai napig teljesen egészséges, terhelhető, igen jó és esztétikus fizikumú, napi szintű sporttal. Bőven átlag feletti a 25-60 korosztályban.

- többdiplomás, több nyelvet magas szinten beszélő ember

- külföldi ingatlantulajdon

- céges autó (emellé én is feleslegesnek gondolok sajátot fenntartani, nemcsak munkába járásra lehet használni)

- megtakarítás nyugdíjalapban, harmadik országbeli ingatlanban (nem az, amiben él- készültsége kb 70-80%, a közös gyerekünkkel közös tulajdonnak épül, onnan vagyok ilyen jól tájékozott :D

Az egyéb vagyoni dolgairól nincs infóm, nem rám tartozik.

- fizetése magyar viszonylatban ultragiga jó, de felesleges itthoni bérekhez mérni, mert nem itt költi, nem ezen az árszínvonalon. Ahol él, mondjuk a középosztály felső része az életszínvonala és a diplomás középvezető szint a fizetése.


Én:

- budapesti, ugyancsak diplomás-szakvizsgás, értelmes stb. stb. ( nem szeretem ezeket előnyként villogtatni)

- átlagos 40-es nőhöz képest jobb fizikum talán (heti 3* mozgás, nem vagyok elhízva, elhanyagolva, a korosztályom (! tehát se a 20, se a 60 évesekhez hasonlítom magam) kb felső 20-25%ába tartozom megjelenésben, egészségben.

Igen, volt szépészeti- és tartós kozmetikai beavatkozásom is, ezt én nem szoktam világba kürtölni, de nem is szégyenlem (sőt!)- 2+ milliós beruházás volt, ez egy névtelen fórum

- magyar viszonylatban jó fizetés (pénzügyi szektor, senior szakértő szint)

- kb 45 MFt-ért 1 héten belül értékesíthető kertvárosi ingatlan (nem követem nagyon az ingatlanpiacot, nem kívánom eladni, az otthonom nem likvid vagyontárgy, max gond esetén jelzálogozni lehet. Tehermentes. Saját különvagyonom volt a házasságomban is.


- középkategóriás autó (nekem ebben luxusra nincs különösebb igényem, napi 10-20 km-t megy kb)


- kb. 1-1,5 MFt azonnali likvid tartalék (kp, megtakarítás bankszámlán)


- féllikvid eszközök (pl állampapír, tbsz szla, lejárathoz nem közeli, tehát nem éven belüli kötvény, nehezebben értékesíthető dolgozói részvény stb kb 4-4,5 MFt


- mindenféle nyugdíjalapok, egyéb nem likvid eszközök min 10 MFt értékben, de baj esetén nem biztos, hogy hozzáférhető, enni belőle azonnal nem lehet- mondjuk holnap kb 6-8 MFt-ot ki lehet belőle (bukással vagy tőkere felvett tagi kölcsönnel stb. hozni)- ezek a jövőre vannak, nem a pillanatnyi értékük számít


- folyamatban egy kisebb ingatlan vásárlása tesómmal közösen, még képlekeny, hogy tisztán a gyerekeink nevére vagy magunknak stb. kiadásra megy egyelőre, kb. 15 MFt-tal tudok beszállni.


Ennyi.

Szóval talán érthető, hogy a tunya, lusta, elhízott, albis vagy gyerekszobás velemkorú férfi nekem nem pálya. Keményen dolgozok, tanulok, az biztos, hogy átlag felett igyekszem ebben.

2020. máj. 21. 17:45
 7/8 anonim válasza:
Szerintem meg inkább Magyarhonban átlagos. Körbenézve a tipikus középosztálybeli ismerőseimnél (pl. pedagógus..., szóval kb. 200-300 nettó között), nem jellemző a saját lakás, csak ha örököltek és általában egyik beköltözik a másikhoz vagy közösen vesznek fel hitelt. Az autó Budapesten szerintem felesleges pénzkidobás hacsak nem valami kertvárosból kell bejárnod és nagyon szeretsz minden hétvégén kirándulni. Az elhízott (sajnos) elég gyakori országunkban, de persze nem mindegy, hogy ez plusz 5 vagy plusz 50 kilót jelent. Valamennyi plusz szerintem itthon ezért teljesen elfogadott (és van olyan típus, akinél belefér, ha nem elfolyós, hanem az a súlyemelő alkat), de egy nagy sörhas vagy toka semmiképp nem vonzó, pláne ehhez még fiatalon. De mint írták, ennyiből nem lehet egy embert megítélni, hogy érdemes-e belekezdeni vele, mert fontosabb az értékrendje, céljai, és vagyis tényleg a személyisége, pl. mennyire családcentrikus vagy inkább az élet értéke az élvezet, vagy mi a vallási, politikai meggyőződése, alkotva molyolni szeret vagy világot látni, mennyire képes önmagáról kommunikálni és ismeri fel mások érzelmeit, munkaalkoholista vagy pont utálja, hogy dolgozni is kell, tisztességes vagy szerinte a világ úgyis rossz, és hogy abból az anyából milyen anyós lenne :D... és ilyesmik.
2020. máj. 21. 19:21
 8/8 anonim válasza:

Hát ez így elég érdekes... Én nem tudok eltekinteni a személyiségtől, mert sokkal jobban érdekel, mint egy esetleges megtakarítás vagy autó. Sőt, nekem kb. az lenne ebben a legnagyobb negatívum, hogy számszerűsítve van a pénz - mintha feltételeznéd, hogy mindenkinek ez a legfontosabb. Ha ilyesmi nem kerülne szóba, örömmel ismerkednék ilyen emberrel.

A leírt dolgok többsége pedig elég szubjektív. Mennyire magas? Mennyire elhízott? Saját megítélése szerint művelt, vagy mások véleménye is ez?

2020. máj. 22. 23:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!