Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Palóc vagy csallóközi lányok?

Palóc vagy csallóközi lányok?

Figyelt kérdés

Borzasztóan érdekes számomra a palóc nyelvjárásban beszélő emberek, és volt az éveim során pár palóc ismerősöm is, de valahogy az élet úgy hozta (meg a távolság is), hogy ismerősök vagyunk, de nem igazán beszélünk sűrűn.


No, mindenesetre, az internet pont erre ad megoldást, és talán ez a rovat is. Így érdekelnének palóc lányok, jó lenne legalább 17 éves ha lenne, a felső határ, a fene tudja... 26-27?


Én 23 vagyok, nemsokára 24.


Ha felkeltettem az érdeklődésed, írj bátran.


U.i.: igen, csallóköz is játszik, mert szeretem a felvidékieket!



2020. dec. 20. 08:57
 1/4 anonim válasza:

Palóc lányt is csak a felvidéken fogsz találni Magyarországon mar nem jellemző a fiatalok körében hogy palócul ejtik az "a" meg az "e" betűt.

Dél szlovakia középső részén úgy Levától Kassaig viszont mindenki így beszél. Én is palóc nyelvjárásban beszélek de ahogy átmegyek a szomszédos mar Magyarországhoz tartozó faluba max az öregeket hallom így beszélni meg a ciganyokat lásd Győzike show.

Tehát mindenképpen a felvidéken keresgelj.

2020. dec. 20. 10:16
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is teljes mértékben tisztában vagyok a leírtakkal, és hidd el, sajnálom is, hogy a kismagyarországon már inkább szégyelendő, mintsem hagyomány. Kicsit ellentmondásos, mert a kormány erősen támogatja - elvileg - a hagyományainkat, de valahogy nem elég erősen áll ki a nyelvjárások / tájszólások fennmaradása érdekében.


Én nem Budapesten élek, és nem is a Felvidéken.

A Szlovákia szót meg kérlek ne használjuk már, idősebb vagyok, mint az a romhalmaz rendszer által kiszakított magyar terület.


Szóval ja, értem én, de nem hiába az interneten keresem, mivel én délen élek... tudom, elég ironikus, de ahogy mondtam, az internet a lehetőségek tárháza.


Remélem találok erre embereket :)

2020. dec. 20. 10:48
 3/4 anonim válasza:

Észak Magyarországon élek és épp csak egy kicsit palócosan beszélek.Van hogy önkéntelenül sokkal nyíltabbra erősebbre sikerül az -a hang, olyankor én is meglepődöm , mert mostanában nem gyakran hallok ilyet . Szerintem nem szégyenlli senki ,legalábbis az én családomban senkit nem zavar , bár inkább az idősebb családtagok beszélnek így . Most így elgondolkozva ,az általános iskolában nevelnek le bennünket. Mert nekem pl. gyerekként nem tűnt fel , hogy a környezetemben van egy kis tájszólás , de a suliban addig treníroznak amíg a lehető legtisztábban mondod a dolgokat , hogy a lehető legérthetőbben beszélj .

Talán az ország legészakibb részén még a kisebb településeken , falukban jobban meg maradt még . Az én rokonaimnál észrevehető minnél északabbra , kisebb településeken laknak annál ízesebben beszélnek . Pl. a hatvani nagymamám tisztábban beszél , míg az erdőkürtinek jobban ki jön a tájszólása.

22/N

2020. dec. 20. 14:11
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én palóc vagyok, de (sajnos) annyira nem beszélek palócosan. Mint ahogy az előttem író is írja, néha úgy jön ki a számon a hang, de tényleg ritkán, mondjuk napi 1-2-szer. Én inkább "palócosabb" szavakat szoktam használni, amin itt Pesten a munkatársaim nevetnek :( pl nem azt mondom hogy ALÁ-FELÉ hanem ALÁJA-FELÉJE. Vagy ELÖL helyett ELÜL. Meg hát ugye a parasztos szavak...

Mindegy, én büszke vagyok a származásomra.

2020. dec. 23. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!