Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szerintetek a vonzalom ilyen...

Szerintetek a vonzalom ilyen fontos?

Figyelt kérdés

Helloo! Igazából elkeseredésemben fordulok ehhez az oldalhoz, nem szoktam itt megoldást keresni a problémáimra. Mondjuk most sem megoldást várok, csak kicsit elveszettnek érzem magam. Röviden annyi, hogy az életem nem éppen szerencsés a párkeresésben, ez már ott kezdődik, hogy nő vagyok, és úgy érzem férfiakkal nem működik a dolog, mert idáig csak nők voltak, akikhez érzelmileg vonzódtam. A múltamat most nem írnám le, de most egy ideje azt hittem, hogy a neten megtaláltam életem szerelmét egy nő képében. Egy penfriendes oldalon leveleztünk (de ő is magyar, csak olaszul akart tanulni, és valahogy elkezdtünk beszélgetni) körülbelül 3 hónapig, és mintha egy hasonmásomat találtam volna meg. Majd küldtünk egymásnak képeket, és amikor először láttam róla fotót, úgy éreztem, hogy igen, ő lesz az igazi minden szempontból. Aztán személyes találkozóra is sor került, itt viszont nem éreztem vibrálást... Azóta többször is találkoztunk, de egyáltalán nem vonzódom fizikailag, és nekem azért már voltak ilyen extrém vonzódásaim, amitől szó szerint a sejtjeim is bizseregtek. Most viszont nem érzem ezt:( El is múlt a varázsa az egésznek részemről, viszont szerintem az ő részéről nem, és nem akarok neki sem csalódást okozni. Úgyhogy most eléggé magam alatt vagyok, hogy olyan tökéletesnek tűnt minden, de a vonzalmon tényleg ennyi múlik. Nektek mi a fontosabb ilyenkor? Ha találtok egy kompatibilis embert, akkor számotokra az elegendő, vagy nagyon fontos maga a vonzalom is? Milyen élményeitek vannak ilyen téren? Érdekelne! Bűntudatom van, hogy annyira lelkes voltam, de most már valahogy semmit sem érzek, pedig a hosszas beszélgetések során már úgy éreztem, hogy kezdek beleszeretni.. És igen, ez is egy jó tanulság, hogy neten nem ismerkedünk, pedig azért egy nagyon értelmes, és rendes embert fogtam ki, csak hát ugye ha személyesen találkozik egyből az ember, akkor ilyen nem történne meg.

30/Lány



2021. jún. 1. 13:28
 1/7 anonim válasza:

Chiao! Come Stai? Ha már olaszul tanultok :D Először is a leszbikusoknak külön kategiria van, akk te leszbi vagy? Vagy biszex? Ha utobbi, akkor :

Ideje lenne nem beveszel i magadnak hogy pasikba csalodtal, stb stb stb hanem próbálkozni, ami pedig ezt a lányt illeti szivednek nem tudsz parancsolni nem a net a baj h neten ismerkedtel, az csak egy fellangolas volt van volt lesz meg ilyen.

Probalkozz neten nyugodtan ;)

2021. jún. 1. 13:37
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem is van ilyen sztorim, szóval megpróbálom röviden leírni...

16 éves voltam, amikor elkezdtem beszélni egy tőlem 2 évvel idősebb sráccal. Szimpatikus, értelmes és helyes fiú volt, de részemről jöttek azok a fajta kérdések, hogy "mi van ha nem leszek neki jó?" stb. Többször letiltottam gondolva, hogy úgyis elfelejtem, meg nyilván nem venne komolyan egy 2 évvel fiatalabb csajszit. Aztán mindig az lett a vége, hogy újra egymásba botlottunk és 2019 nyarán találkoztunk végül. Nagyon jól éreztem magam vele és boldognak...de közben ott voltak a viták is köztünk, amelyek szinte minden naposak voltak.

Aztán néhány hónappal később kiderült, hogy barátnője lett és így megint megszakadt köztünk a kapcsolat. Később nekem is lett kapcsolatom, ami majdnem egy évig tartott...aztán, amikor szakítottunk - most már - exemmel, akkor felkeresett Ő.

Ismét találkoztunk(2021.márciusában), csók is történt köztünk és megint majdnem úgy lett, hogy egymás mellett kötünk ki. A vonzalom megvolt köztünk az tény, de teljesen más gondolkodásúak vagyunk, mindketten makacs jellemek, de emellett nagyon jól eltudtunk egymással csevegni.

Viszont nehezen, de rájöttem, hogy vele sosem leszek együtt, egyrészt a távolság, másrészt a hangulatingadozásai miatt... és utána elmúlt a vonzalom, amit éreztem iránta ezelőtt.


Rátérve a tanácsomra...


Ha az első találkozáskor még a "megilletődés" miatt nem alakul ki a vonzalom az még elfogadható, de ha már a többszöri találkozás után sem érzed azt a vonzalmat, akkor sajnos nem ő az igazi.

Megértem, hogy fáj neked, ha egy remek ember iránt nem érzed azt amit "kellene", de ha erőlteted, akkor magadnak is még jobban fájdalmat okoznál.

A vonzalom pedig véleményem szerint olyan, mint a bizalom...ha nincs meg egy kapcsolatban (akár egyik, akár mindkét fél részéről), akkor annak előbb-utóbb, de vége szakad.

Szerintem ha normális keretek között elmondod a nőnek, hogy mik kavarognak benned, akkor megfogja érteni, hiszen az érzelmeinknek nem parancsolhatunk.

2021. jún. 1. 13:54
 3/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben jártam nem olyan rég. Neten ismerkedtem valakivel, tökéletesen hozzám illő lett volna, és én is hozzá, már szinte beleszerettem, de... Élőben nem éreztem semmit, többszöri találkozásra sem. Egyetértek az előttem szólóval. Egy esetből ne dönts, de ha többször sincs meg, le kell mondani róla sajnos. Én is így tettem. Tudom magamról, hogy ha összejövök vele, aztán jött volna (és előbb-utóbb jött volna) valaki, aki meg tényleg hat rám, akkor nem bírtam volna tovább vele maradni, mert nem bírok kétszínű lenni, és biztosan szakítás lett volna a vége. Szerintem is kell, hogy legyen vonzalom. Nem feltétlen olyan hű de nagy, de egy minimális szintű igen.
2021. jún. 1. 15:27
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igen, ezzel én is így vagyok, hogy úgysem tudnék vele maradni, ha jön valaki, akitől megint szikrázni fog a levegő, és nagyon nem szeretek mások érzéseivel játszani. Erőltetni, vagy megjátszani meg végképp nem bírnám magam. Csak valamiért azt hittem, hogy élőben tuti vonzódni fogok hozzá, mert annyira egyformán jár az agyunk, szóval intellektuálisan mondhatni van kémia, de ezek érdekes tanulságok.

Utolsó: És neked ez mikor történt? A másik fél sem vonzódott, vagy csak te nem? Azért kérdem, mert a kémia elvileg kölcsönös, és ha az egyik fél nem érzi, akkor a másik sem, vagy fordítva.

2021. jún. 1. 18:47
 5/7 anonim válasza:

Sokszor ismerkedtem már interneten, rengetegszer történt velem is ilyen.

Időbe telt megtanulnom, hogy nem szabad "szikra" nélkül esélyt adni a kapcsolatnak, mert később sem alakul ki. Szóval neked is azt javaslom, hogy ezt még most tisztázd le a másik személlyel, hogy te nem szeretnél többet.


Egyébként a kémia nem feltétlenül kölcsönös, legtöbbször kevésbé vonzódtam a barátnőimhez, mint ők hozzám, talán egyet leszámítva, vele egy szinten volt minden.

2021. jún. 1. 20:24
 6/7 anonim válasza:
A helyedben őszintén elbeszélnék vele erről. Ne keserítsd meg az életed egy rossz döntéssel. Nem illetek össze!
2021. jún. 1. 23:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szívesen várok még történeteket!
2021. jún. 2. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!