Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Helyirandik.hu-ról vala-kinek...

Helyirandik.hu-ról vala-kinek vélemény vagy tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Ez hiteles oldal? Vagy ha nem, tudtok olyat ami az?

2022. máj. 19. 01:17
 1/5 anonim válasza:
Nem tűnik túl hitelesnek. De még ha találsz is olyat, ami az... Ha fiatal vagy, akkor én a helyedben nem ilyen helyen ismerkednék. Eléggé elkeseredett lehet az a fiú vagy lány, akinek már egy társkeresőre kell regisztrálni. Ha középkorú vagy, akkor érthetőbb a dolog és rendben van.
2022. máj. 19. 02:43
 2/5 anonim válasza:

Sokan tévhitben vannak a netes ismerkedések terén.


Azért ismerkedsz gondolom te is neten, mint sok más, mert abban a tévhitben vannak "könnyebb neten ismerkedni".


Ez egy illúzió és marketing fogás.


Elmagyarázom.


Miktől tart az ember személyes ismerkedésekkor?

-nehezen tud megszólalni

-nehezen veszi rá magát, hogy odamenjen hozzá

-stresszesnek gondolják/tartják

-félnek a visszautasítástól


stb, ezek a főbb dolgok.


A visszautasítás, csalódást kerülik a legtöbben.


Felvázolok két példa szituációt:


1,

Személyesen a kommunikáció mindegyik formája adott, érvényes. Pl nonverbális (55% a kommunikációból)

Ha csak látod a másik embert könnyen felismerhető, ha a kiszemelt szintén érdeklődik feléd, szimplán a testbeszédjéből,

így neked, aki lépni akar felé, már tudod, hogy nagyobb az esélyed az illetőnél,


2,

...nem úgy, mint neten. Ott nem látsz semmi jelet, jelzést.

Az interneten akárkire kattintasz, írsz, olyan mint a torpedózás.

Sokat kell hibáznod ahhoz, hogy célba érj s még ez az eleje, szelektálódnak vagy pont, hogy offolni fognak.

Sok a kamus, agyonszerkesztett profilos...stb.


Az a sok apró dolognak látszó pl nem ír vissza, nem akar téged szitu épp ugyanúgy hat a pszichére.


S mivel neten több nemet kapnak ezek az emberek, az több csalódás és kudarcot jelent számukra.


Jobb a személyes, ott tudod szűrni a dolgokat.

A nyitástól egészen az illető hormonillatáig mindent tudsz csekkolni már kezdetekkor.


Az online ismerkedés "könnyebb" illúziója bevonzza a való életben bénázókat, akik lelki állapota sok esetben elég ramaty, kommunikációra képtelenek.

Erre épül ez a marketing.


A sebezhető embert még sebezhetőbbé teszi ez a rendszer, a tudat alattról kitörő kudarcok erősebben hatnak rájuk, így személyesen már nem is akarnak/mernek kezdeményezni, ám az ember társas lény, akarni fog valakit maga mellé, így függője lesz a szerinte egyszerűbb ismerkedésnek.

A visszatérő vendég/vevő a legjobb üzlet terén.


A kétségbeesésük = több bevétel.


A személyes ismerkedés addig kellemetlen, amíg bele nem rázódik, meg nem tanulja az ember helyén kezelni s megfelelően alkalmazni azt.


95%-os introvertáltként sem akadály számomra a kommunikáció.

Sőt az intro embereknek jobb a megfigyelő képességük, ám ehhez tapasztalat szükséges.


Sok ember elzárja magát a tapasztalatszerzéstől a net által.


Ez veszélyes, főleg a jelen és jövő társadalma miatt.


Számos területen gondot fog okozni ez az alap tény.


Magánéletektől egészen a karrierekig.


Ismerkedj személyesen helyben.

Mozdulj ki, főleg itt a jó idő.

Sose tudhatod kiről csúszol le s lehet meglepődsz "el se hiszem, hogy itt voltál az orrom előtt."

2022. máj. 19. 10:08
 3/5 anonim válasza:

Egyetértek a 2-es válaszolóval. Ezek a randioldalak semmire sem jók, csak a marketingjük nagy. Rettentően kevés azok, akik tényleg ott találnak párt maguknak és meg merném kockáztatni, hogy ők, a való életben is tudnak párt találni maguknak, vagyis a randi oldal nélkül is menne bőven.

Az internetes ismerkedés, egy időben még működhetett, de annak már régen vége.

Most rengeteg a csalás. Ha nem találsz párt magadnak, az nem a randi oldal felelőssége és itt van a kutya elásva. Nem tudhatod, hogy aki beszélt veled, őt a randioldal alkalmazza, vagy 'szívességből' csinálja ezt, mert unatkozik.

Rámennek erősen a szingli férfiakra, hogy őket húzzák le anyagilag.


Én is egy ideje hittem, hogy találok párt magamnak, erre fel sorra csalódtam. Én kiábrándulásomból is azt mondom, hogy inkább az életben kell ismerkedni, nem a neten.

2022. máj. 19. 10:38
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg leírtátok az igazságot.. Nem vagyok középkorú sőt, 19 éves vagyok, de leírta a 2-es a félelmeimet is... Hogy félek a visszautasítástól, vagy hogy miről beszéljünk, a második inkább

Eddig egyszer kezdeményeztem élőben, abból egy rövid távú barátság lett


De a nonverbálisan milyen jelek vannak hogy egy lány szeretné hogy odamenjek?

2022. máj. 19. 13:10
 5/5 anonim válasza:

Nagyon ritka, hogy idegenként, minden kapcsolat nélkül jeleket adjon valaki. Mindig ezen gondolkoztam mikor barátnőm volt, hogyha pl. az utcán megyünk egymással szemben, lehet a másikra se néztünk volna és soha nem beszéltünk volna, nemhogy összejövünk. Mikor nem volt barátnőm, akkor azt, hogy mennyi ember mellett megyünk el nap mint nap, akivel lehet összeillenénk. Ez van.


Inkább kinéznék 1-2 helyet, ahova gyakran jársz és idővel megismersz embereket. Ez lehet hobbi, sport, kocsma, mindegy. Csak járj minden héten, mintha a 2. otthonod lenne és nyiss mások felé.

2022. máj. 19. 14:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!