Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Kiírtam ide hogy "lányok van kedvetek ismerkedni" de nem hoztam fel semmilyen témát a beszélgetéshez. Rámírtak ketten privátban és 2 üzenetig jutottunk, első a szia volt, utána pedig a mizu. Nem tudok vagy nem akarok mély dolgokról beszélgetni csak a felszínes dolgokról. Saját magamat nem tudom normálisan kifejezni. Depressziós vagyok és persze utálom, ha negatívan szólnak hozzá a kérdésemhez. Mert NEM VISELEM EL!


Mi lehet a baj?


2022. aug. 20. 00:36
1 2
 11/14 anonim válasza:

"aki kitartó lesz"


Erre a mondatrészletedre visszatérünk majd.


Kezdjük mindennek az alapjával: veled.


Ugye életünk meghatározó része mi magunk vagyunk.

Tudod önmagadról azt is, hogy depressziós vagy.

Az emberekre ez kihat s gondolom te se ismerkednél szívesen depresszív személlyel.


Kezdetben rakd magad rendbe.

Mert mindenre kihat s a legtöbbször észre se veszed avagy nem is tudod, vagy látod magadon.


Fejlődj, fejleszt magad, tegyél szert egy alapos önisneretre, ami nagyon fontos a magánélettől egészen a karrierig.


Ugyanis, ahogyan érzed magad, amilyen ember vagy belül az kihat rád, másokra, szóhasználatodra, beszédedre, kommunikációs egyéb készségeidre, a megjelenésedre, kisugárzásodra, arcodra, mimikák és egyéb nonverbális formájában.


Ne a várva várt hölgyeményről álmodjuk, hogy legyen kitartó.


Első sorban neked kell annak lenned önmagad felé!


Önismeret fontossága: lelki állapotodtól a "ki vagyok én" - ig, mint személyiség és ehhez milyen másik személyiség passzolna. Ugyanis sokan ezért is hasalnak el kapcsolat teremtésekor vagy az alatt, hogy nem ismerik magukat s annak megfelelő igényeiket.


A szöveged alapján online keresel párt.

Úgy, hogy depressziós is vagy.


Így pedig beleesel pont abba a hatalmas hibába, amiről másoknak írtam.


Személyes ismerkedésnél nagyobb az esélyed, míg online vak torpedózol.


Miért?


Offline a való életben látod a másik felet teljes egészében.

Látod, hallod és szavak nélkül távolról is kiszúrható, ha valakinek bejössz.

Vagy csak valahol egy idegenbe belefutsz és váltotok pár szót, de látod a jelekből, hogy szimpatikus vagy-e neki... Stb. Helyzet és ember függő, a lényeg, hogy itt kapsz visszajelzést a másiktól, hogy szabad-e az ismerkedés, szimpi vagy.

Az meg elválik, hogy csak ismik, barátok vagy több lesztek-e egymás számára.


Míg online: vakon max 1-2kép alapján (ami kamu is lehet) profiloknak írsz és torpedózol a választottak között.


Ez olyan, mintha minden járókelőhöz odamennél, aki kicsit is tetszik, de egyik se adott feléd jeleket.

Az "igen", "nem" jelek pedig akkor csattannak rajtad, amikor ezen járókelők elé lépsz.


Ez miatt pedig online sokkal több kudarcélményt halmoz fel a felhasználó.


Az utcán se állok mindenki képébe, aki picit is tetszik.

Érted?


Az internetes társkeresők "az online könnyebb ismerkedni" rózsaszín ködjével, tévhitével él vissza, főleg a visszafogodtabb, félénkebb, de akár depresszív személyek a legjobb és aktívabb felhasználók.

A frusztráltságukat, érzéseiket, kíváncsiságukat pedig ezek az oldalak felhasználják pl adott csomagok megalapozásához, ami ugye fizetős a legtöbb esetben.


A kétségbeesett fizet a legtöbbet, amikor kapja folyamat az offokat és a tudatalatti kudarcként dolgozza fel. Hiába van az "nem írt vissza, megyek tovább" - az agynak épp olyan kudarc, mintha egy idegen elé állnál váratlanul s visszautasít.


Embertelen, ám marketing szemszögéből kiváló.

A visszatérő felhasználó a legjobb.


Ezért él az az általánosítás, hogy társkeresőkön sérült az emberek zöme,mert ez így is van.


Erre épülő marketing.


Kommunikáció - hát pedig nyitnod kell egy szintig.

A felületes "szia, mizu?", "milyen időnk van" dumákkal a kisboltos nénikéig jutsz el ismerkedésben.

Érzed a lényeget?


Nem kell totál mély beszélgetés, annak is megvan a megfelelő helye, ideje.

De ismerkedni tudni kell.

Itt visszacsatolok az önismeretre. "ki vagy te?"


Ha nem tudsz pl 2-3 oldalnyi A4-es gépelt szöveget írni magadról úgy, hogy a jobb oldaladat bemutassa minden mélyebb dolgok nélkül, akkor el kell gondolkodnod, hogy helyén van-e az önismerered.


3 oldal semmi, ahhoz képest, hogy az ember napi szinten hány mondatot fogalmaz meg fejben/kimondva.


Kezdj el felmászni apránként a depiből (ha egyedül nem megy, kérj segítséget szakértőtől, nem szégyen, hanem egy jel, hogy tudod:ideje változtatni).


Keress megoldásokat, elmélkedj magadon, találj opciókat a kiútra s tegyél érte.

Legyél kitató!


Úgy nem várhatunk el dolgokat a másiktól, ha mi magunk meg se felelünk igazán annak a bizonyos elvárásnak, amelyet másiktól szeretnénk megkapni.


Szeretnél mosolyt kapni? Kedves, jó kisugárzású nőt?

Kitartó személy legyen?


Tetszik ezen dolgok gondolata?

Vágysz rá?


Képzeld, a másik fél is biztos szeretné ezeket megkapni.


Megkaphatja tőled?

Depisen csak felszínesen kapná meg. A depresszió és ennek jelei, megnyilvánulásai, kisugárzása mindenre egy kellemetlen bélyeget nyom.


Ezért kell kitartóan összeszedned magad. Tegyél szert egy igaz önismeretre, amely kibontakoztatja az éned jobbik felét és meri élni, építeni életét úgy, hogy önazonos marad s hű magához.


Ui.: a depressziós személyek agya rááll a negativitásra durván. Ilyenkor van az, hogy rengeteg mindenben a rosszat látják, a teljes kontextusból kiragadnak olyan részeket, szavakat, amelyekre rááll az agyuk, hallásuk és sok mindenen besértődnek, hisztisek, magukra vesznek dolgokat, még akár olyat is, amiben semmi rossz nem volt.


"Mi lehet a baj?"

Kb mindez, amit felvázoltam.

(De szóljon bárki, ha valamivel nem ért egyet s beszéljük meg.)


Kedves, kérdező!

Emeld fel fejed, húzd ki hátad s légy kitartó abban, hogy helyrehozod önmagad!

Mert mindez rólad, életedről szól s azokról, akikkel megosztod ezt, mint pl leendő párod.


Önazonos jobbik éned szemszögéből pedig észre fogod venni, mennyivel jobb és másabbá válik a világ, csakmert helyén vagy.


Persze ez nem azt jelenti, hogy 0-24-ben mosolyogni kell, se nem zökkenő mentes életutat kapunk stb. Hanem a hozzáállásod megváltozik és könnyebben veszed majd az akadályokat.


S ha introvertáltabb is vagy, ugyanúgy érvényes.

2022. aug. 20. 11:28
 12/14 anonim válasza:

Ha csak szexre kell valaki, annak is megvan a megfelelő helye, ideje.


Nem érdekel a másik fél? Miért foglalkozzon veled akkor bárki?

2022. aug. 20. 11:31
 13/14 anonim válasza:

"Fene se akar beszélgetni velük. Nincs arra időm, se kedvem hogy végig hallgassam, hogy mit magyaráznak."


Erre szokták azt mondani, hogy amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten. Nem akarsz beszélgetni a lányokkal, akkor miért várod el hogy a lányok beszélgetni akarjanak Veled? Azt írod nincs időd, nincs kedved hogy végighallgasd hogy mit magyaráznak, akkor másoknak miért kellene hogy türelme legyen vagy hogy időt fordítsanak arra hogy téged végighallgassanak vagy hogy érdeklődést mutassanak feléd?

2022. aug. 20. 15:23
 14/14 anonim válasza:
Írd ki máskor úgy, hogy nem akarsz mély témákról beszélgetni.. :)
2022. aug. 20. 18:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!