Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Ha egy 8 általános iskolai...

Ha egy 8 általános iskolai végzettséggel rendelkező és csak tanfolyam által elvégzett szakmunkás végzettségű férfi találkozik egy egyetemet végzett nővel , akkor mennyi az esélye hogy abból hosszútávú kapcsolat lesz ?

Figyelt kérdés

#Felnőtt gyermek .
2023. jan. 31. 06:50
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Kevés, de nem nulla.
2023. jan. 31. 07:15
 2/21 anonim válasza:
%-ot természetesen nem tudok, de van rá esély, ismerek ilyet nem is egyet. Pl. iskolaigazgató-hölgy és teherautósofőr.
2023. jan. 31. 07:44
 3/21 anonim válasza:
Ennek a helyzetnek van realitása: a nők többsége általában legalább olyan fokon iskolázott férfit szeretne párjának, amilyen iskolázott ő maga. Viszont akár érettségije, akár felsőfokú végzettsége több nőnek van, mint férfinek, így ez mindenkinek nem fog menni. Így pont a legmagasabb képzettséggel (akár tudományos fokozattal) rendelkező nőknek és az alacsony iskolázottságú férfiaknak van a legnagyobb esélye, hogy a fenti sablon szeri t nem találnak párt maguknak, mert nincs annyi lehetséges jelölt. Vagy egyedül maradnak vagy engednek az igényekből, és összejönnek alacsonyabb iskolázottságú férfivel.
2023. jan. 31. 08:09
 4/21 anonim válasza:
Mikor megismerkedtem a párommal én szakmunkás voltam, ő akkor diplomázott. 37 éve vagyunk együtt.
2023. jan. 31. 08:22
 5/21 anonim válasza:
Ha kölcsönös a szimpátia, vonzalom és egyeznek sok mindenben, akkor simán, nem az iskolai végzettség fogja meghatározni.
2023. jan. 31. 09:14
 6/21 anonim válasza:
Én diplomásként nem várom el, hogy a páromnak is diplomája legyen, de azért bakker, egy érettségi igazán annyira alapvető dolog, hogy ha valakinek az sincs meg, az azért egy jel. Még fiatalon (amikor még értelemszerűen nekem sem lehetett diplomám) jártam egy sráccal, aki nem tudott leérettségizni, mert nem volt a legélesebb kés a fiókban. A jelleme is egy kalap szar volt, csajozott, játékgépezett.
2023. jan. 31. 09:28
 7/21 A kérdező kommentje:

3 és 6 / Köszönöm a szépen le vezetett s részletes véleményeiteket .

4 / Nektek gratulálok és még hosszú , boldog kapcsolatot kívánok .

Mindenki másnak ,is köszönöm a hozzászólásokat .


Én azért szeretem ezt az oldalt , mert itt ismeretlenül és bátran ki írhatja az ember , önmagából az őszinte igazságot és ugyan így , véleményt is alkothat .

Nos röstellem , de tisztában vagyok vele , hogy én nem vagyok egy "okos ember , nem felel meg a tudásom és az iskolázottságom a mai elvárt szintnek . Bármennyire is akartam , hogy legyen egy érettségim és egy olyan szakmám , amit szeretek és szívesen dolgoznék benne , ez csak részben teljesült .

Én gyermek korom óta , azért szerettem volna kiváló szakember lenni , hogy a tudásommal segíteni tudjak magamon és leendő családomon , valamint másokon.

Beszéltem szakemberekkel , már felnőtt koromban , hogy bármi , amit megtanultam , egyszerűen nem raktározódik az elmémben , vagy csak rövid ideig .

Pl: a családtagjaim születésnapi dátumait is , minden évben elfelejtem , úgy kell meg kérdeznem , hogy jaj , mikor is születtél ?

A tanáraim mindig azt mondták , hogy én nem vagyok tanítható .

A szakemberek , már nem emlékszem , valamilyen szindrómának hívták a tüneteimet .

A munka adóimtól az évek folyamán , nagyon sok megaláztatásban részesültem , kollégáktól is , rokonok nevetnek ki , ismerősök stb .

Nagyon kellemetlen így élni .

Iszonyatosan nehéz volt a pár választás , igyekeztem a tudásomat csiszolni , igyekeztem odafigyelni a viselkedésemre is , a kiejtéseimre és a szavak megfogalmazására .

Ezért volt mikor egy Dr nővel leveleztem hónapokig , vagy számtalan egyetemet , főiskolát végzett , kulturált fiatal nőkkel , melyek közül némelyikükkel személyesen is találkoztam .

Voltak akik durván és voltak akik kedvesen , intelligensen utasítottak el maguktól .

De az esetek 70% ában csak az őszinte vallomásaimból derült ki számukra , hogy én ki és mi vagyok .

Nem egy tanult nő mondta nekem , hogy kellemesen csalódott bennem , mert ha nem vallok nekik őszintén , akkor számukra fel sem vetődött volna , hogy nekem nincsen minimum egy középfokú végzettségem .

Nem akartam egyedül leélni az életem , egy társra és családra vágytam .

Ezért hittem a végsőkig , hogy meg fogom találni én is a páromat és nem adtam fel .

Majd 3 évnyi aktív párkeresést követően , ma van egy középfokú végzettséggel rendelkező párom és van családom .

De nagyon nehéz volt , sok kellemetlen szituáción mentem keresztül , mire mind ez megvalósult .

Sosem felejtem el , hogy a legtöbb nő , olyanok is akik jól ismernek , engem tartottak a legkedvesebb embernek akivel valaha is dolguk volt , minden jót mondtak rólam , csak egy valamiben értettek egyet , hogy én nem vagyok férjnek való !

Ezért be is tartották velem szemben a tisztes távolságot .

Sokan azt hitték , hogy én annyira buta vagyok , hogy észre sem veszem , hogy csak kihasználnak !

Persze volt mikor sikerült .

Ha nekem is volna egy érettségim , ne tán főiskolai végzettségem , akkor az emberek engem is tisztelnének , fel néznének rám , észre vennének és a szüleim , párom s gyermekeim is büszkék lehetnének rám .

Azt mondják a tudás hatalom , a hatalom pénzt fial és mind ez együtt , pedig maga a tekintély .

Rám mind ez nem vonatkozik , de örülök annak , hogy a legfontosabb célomat elértem , Családi kapcsolatban élek .

2023. jan. 31. 12:26
 8/21 anonim válasza:

Ha jól látom, akkor írni-olvasni tudsz. Azaz: a betűket és a szavak jelentését érted, megtanultad, leírásukat tudod, számokkal látom tisztában vagy.

Ha viszont erre képes vagy, akkor ez TANULT(!) képesség.

Ha viszont ezeket meg tudtad tanulni, akkor mást is meg tud(nál).


Nem hiszek a "nem vagyok tanítható", "nem megy a tanulás", "nincs érettségim" dolgokban ne a személy kizárólagos felelőssége lenne.


Megtanultál írni-olvasni, utána arra hivatkozni, hogy neked miért is nem megy/ment a tanulás... Kifogás.


Rajta, sosem késő, 2 év alatt le lehet estin érettségizni, már csak becsületből és az ego rendbetétele miatt is, (és mert láthatóan frusztrál is ez a helyzet).

2023. jan. 31. 14:53
 9/21 anonim válasza:

Önmagában véve a megszerzett tudás még nem minden. Semmi sem általánosítható, mert diplomás emberek között is vannak nagyon hülyék és életképtelenek, és a szakmunkások között is vannak kimondottan értelmesek, apukám pl. "csak" szakmunkásképzőt végzett, de igyekezett tájékozódni, újságot olvasott, követte a híreket, szerette a rejtvényfejtést stb. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minél közelebb van a két ember "életminősége" és "igényszintje" egymáshoz, annál nagyobb eséllyel lesznek együtt is boldogok. Szerintem azért jó eséllyel elmondható, hogy egy kvalifikáltabb ember inkább lesz nyitott az "értelmiségi" típusú szórakozási lehetőségek (pl. kiállítások, színház, opera stb.) iránt, mint egy általános iskolai vagy szakmunkásképzős végzettségű ember. Ez persze nem zárja ki azt sem, hogy egy diplomás ember sose menjen mondjuk sörözni vagy kirándulni, azt viszont nehezebben tudom elképzelni, hogy egy alacsonyabb végzettségű ember nagy átlagban fogékony lenne mondjuk egy komolyzenei koncertre.

Egyébként szerintem ne írd le magad, és nem minden a végzettség. Legyél büszke arra a tudásra, amit megszereztél, és arra is, hogy a saját pozícióidban (munkatárs, gyerek, társ, apa stb.) megállod a helyed. És hogy mondjak valamit, másoknak sem könnyebb. Én diplomás ember vagyok, de nekem sem volt soha szerencsém a nőkkel, rendszeresen elutasítanak, olykor egészen bunkó és megalázó módon.

2023. jan. 31. 18:06
 10/21 anonim válasza:
#9 "értelmiségi típusú szórakozás"..Gépészmérnök vagyok, világ életemben gyűlöltem a színházat, operát, gimnáziumban kettes voltam irodalomból. Van egy lakatos szakmunkás végzettségű ismerősöm ő viszont imádja a komolyzenét, színházba jár. Ha még 10 diplomám lenne, akkor se tenném be a lábam egyik helyre sem...
2023. jan. 31. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!