Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Kik vannak nagyobb hátrányban...

Kik vannak nagyobb hátrányban társkeresésben?

Figyelt kérdés

1.Azok a nők/férfiak akiknek valamilyen anyagi problémáik vannak.

2.Azok, akiknek valamilyen testi fogyatékosságuk van.

3.Akiknek szellemi fogyatékosságuk van, de csak első stádiumról van szó.

Én magam testi fogyatékosok közé tartozom, látássérült vagyok, így ez már sokaknál kizáró ok, amikor megtudják. De persze mikor még nem tudják, jönnek a bókok, egyebek.

Én ezt furcsának tartom.

Vannak mások is így még?

Léteznek még olyanok, akiknél nem akadály ez? (Főleg, hogy én és a többi ilyen ember nem tehetünk erről.)



2023. júl. 30. 15:32
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Legyen bármiről is szó, a férfiak vannak hátrányba. Ha nő vagy és mozgássérült, még nagyon jók az esélyeid.
2023. júl. 30. 15:39
 2/25 anonim válasza:

Szerintem ez helyzetfüggő, intellektus, fogyatékosság mértékétől függ, hogy kiindul hátrányból.


Gondold át egy olyan közegben ahol mindenki látássérült ott azok vannak hátrányban akik szellemifogyatékosok.

A szellemifogyatékosok között meg az van hátrányban nemtől függetlenül aki "normális".


Ezt nem lehet így kategorizálni, hogy ki indul hátrányból mert nincs megfelelő kontextusba helyezve a személy akinek a helyzetéről nyilatkozni kéne.


összességében a normális embernek van minden téren és helyzetben a legnagyobb esélye arra, hogy kapcsoltokat tudjon kiépíteni.

Minden más kisebbségi csoport hátrányból indul ha nem a saját kisebbségében szeretne kapcsolatokat kiépíteni.

2023. júl. 30. 16:01
 3/25 anonim válasza:
Engem nem zavarna, ha látássérült, akivel ismerkedem.
2023. júl. 30. 16:13
 4/25 anonim válasza:
Szerintem a bármilyen fogyatékosok, mivel az anyagi helyzetet még lehet orvosolni, de a maradandó testi károsodást nem.
2023. júl. 30. 16:26
 5/25 anonim válasza:

Kezdetben valóban nem zavaró még a szájszag sem akkora probléma viszont ha összeadódnak a partnered hiányosságai és minél több van annál nehezebb lesz vele együtt élned mert neked kell hozzá alkalmazkodnod s nem neki hozzád.


Egy látássérült embernek limitálva vannak a lehetőségei a munka, sport, vezetés, szabadidőstevékenység és a családalapítás terén is: gyerekfelügyelet terén, ...

2023. júl. 30. 16:36
 6/25 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsére vagy sem, 70%-ot látok bal és kB 2%-ot jobb szemre. Szóval elég furcsa ez a helyzet. 😅

Szóval én úgymond, előnyben vagyok néhány társammal szemben.

2023. júl. 30. 16:47
 7/25 anonim válasza:
Van egy mondás, hogy a vakok között a félszemű a király.
2023. júl. 30. 16:55
 8/25 A kérdező kommentje:
És milyen igaz. XD
2023. júl. 30. 17:21
 9/25 anonim válasza:
A kurvát ha szembeköpik, azt mondja, hogy eső esik.
2023. júl. 30. 17:42
 10/25 anonim válasza:

Ha van humora érzéked már nyert ügyed van az életben, egyébként is tart ott már a orvostudomány, hogy pénzért vissza kaphatod a látásod, pont pár hónapja volt Amerikában egy YouTube gamer aki megajándékozott 1.000 vak embert azzal, hogy kifizette nekik a szemeteteket. Utána meg a hallássérülteken segített mindig valamilyen hátrányos helyzetben lévő csoportot segít mert már annyi pénze van, hogy nem tudja megszámolni és ebből következik, hogy elkölteni sem. Már minden értelmetlen szart megvett ami hiányzott az életéből.


Itt a cikk az eseményről:

[link]

2023. júl. 30. 17:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!