Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Kedves Hölgyek, mi a vélemény...

Kedves Hölgyek, mi a véleményetek a Barbie babáról?

Figyelt kérdés
Ha lenne kedvetek beszélgetni róla, örömmel fogadnám a benyomásokat, emlékeket, véleményeket: most akkor vegülis káros lehetett a lány ideálra? Vagy hogy hatott rátok? Mi a mostani ítéletetek? Előre is köszi! 31/F

#játék #Barbie baba #Gyermekkori emlék
2023. aug. 12. 22:16
 1/6 anonim válasza:
Én felküldettem a padlásra a Barbie házzal együtt és nem szerettem soha. De szerintem nem lett volna káros, csak én fiús vagyok inkább
2023. aug. 12. 22:42
 2/6 anonim válasza:

Szerintem játtszon csak vele, akinek ez esik jól. Én sem szerettem a sajátomat különösebben, a valamikori játékautóim többször jutnak eszembe.


A filmre viszont kíváncsi vagyok. Minden hypeolt médiatartalomnál érdekel, hogy vajon majd engem is magával ragad e.


Az eszembe sem jutott gyerekként, hogy bárkire nézve káros lehet - de még most sem érzem azt, hogy bárki kimondottan a Barbiehoz meg a Ken babához igazítaná az ideálját.


Minden kornak megvan a maga beauty standardje - aztán az ember lánya vagy fia vagy megfelelt neki genetikailag (ebben az esetben jóformán csak az számít, edzéssel meg fogyó/hízó kúrákkal nem tudod az arcodat átszabni, a testedre szebb bőrt varázsolni) vagy nem.

2023. aug. 13. 01:39
 3/6 anonim válasza:

Szerintem a lányok testképzavarát rákenni egy játékbabára csak félredumálás. Az épp forgalomban lévő Barbie-k kinézete az aktuális korszellemet tükrözi, az aktuális korszellem elől pedig nem lehet palackba zárni a gyereket. De persze könnyebb ellenségképet gyártani egy összességében progresszív és kedves figurából, - az animációs filmekben mindig egy kompetens, kitartó, humánus karakter Barbie, aki megment mindenkit valami szörnyű veszélytől - mint elgondolkodni rajta, hogy a komplett társadalom, és maguk a szülők is milyen káros mintákat böfögnek vissza a kislányoknak.


Sosem voltam tökéletes alkatú, mindig volt hasam, de eszembe se jutott, hogy olyannak kéne lennem, mint a Barbie vagy Monster High babáimnak. Nem feszélyezett, hogy mások, mint én. A körülöttem lévő kedves gyerekek és a tulajdon kedves apám építő jellegű beszólogatásai érték el, hogy bajom legyen a testemmel.

2023. aug. 13. 03:04
 4/6 anonim válasza:

Nekem a kedvenc játékom a Barbie volt, de soha nem képzeltem magam a babákba.


Pont az volt a lényeg, hogy külön személyiségét adhatok nekik és olyan dolgokat játszhatok velük, amilyen szerepeket magamra nem vettem volna. Pl játszottam olyat is már általános ismolásként, hogy az egyik Barbie egy k.va volt, de 2 nappal később ugyanaz a Barbie már lehet kedves nagymama volt. Nyilván én nem lettem tőle se k. va se nagymama.


Amúgy ha épp kövér Barbie-t vagy öreg Barbie szerettem volna ruhákkal megoldottam, a gyerekek kreativitása sokkal nagyobb annál, minthogy leragadjank annál, amit a dobozból kivett babán látnak.

2023. aug. 13. 07:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó volt olvasni!
2023. aug. 13. 21:11
 6/6 Irdatlan Infláció válasza:

Nem voltam babázós típus, főleg plüss állatokkal és műanyag figurákkal játszottam, így az a pár baba (nem feltétlenül barbie) általában a főgonosz szerepét kapta meg :"D


Amúgy szerintem jó hogy van mindenféle. Kinek mi tetszik, van ezerféle kiegészítő meg mütyür hozzá. Attól hogy én nem szerettem, látom benne hogy abszolút egy szerethető dolog. A húgom már jobban odavolt értük. Ez csak egy játékbaba, dehogy káros... Többszörösen túl van pörögve a téma.


Annak mondjuk örülök hogy a terhes barbiet kivonták, tényleg elég furák :D

20L

2023. aug. 14. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!