Férfi - Gyakori kérdések

Keresés kultúra és közösség - szokások, etikett témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Riporter szerinted tegezheti (jelzés nélkül) a sportolót?

Ha igen, akkor is, ha pl. 60 éves férfi, a sportoló meg 25 éves nő?

8
Egy férfi főnöknek illenék köszöntenie nőnap alkalmából a vele egy irodában dolgozó női munkatársakat?

Azt a kemény két darab nőt? illenék 1-1 szál virágra „nagyberuházni“ az 1,7 milliós céges havi bruttóból?

13
A nőknek miért elnézett és teljesen engedélyezett a férfi mosdóba való bejárkálás?

Nagyon sok nő teljes nyugalommal sétál végig a piszoáros részen is, amíg egy fülkét talál, a férfiak intimszférája meg sérül, mert sok helyen nyitott piszoárok vannak, még falak sincsenek köztük. A nőknek ezt is lehet? Fordított esetben mi lenne ha férfiak látnának rá női intim részekre totálban?

13
Miért olyan szégyenlős néhány férfi?

Mármint testi tekintetben. Pl. futóversenyen hiába volt piszoár a férfiaknak, Ő inkább a "női" sorban várt a WC-re.

4
Nőkkel is ugyanolyan határozottan kell kezet fogni bemutatkozáskor, mintha férfi lenne?

Férfiaknak sem szorongatom a kezét, de azért határozottan rámarkolok. Nőknek pedig csak lazán, épp hogy hozzáérek, aztán legutóbb azt mondta egy nő, hogy úgy fogok kezet, mintha szart markolnék.

16
Bunkóság másokat stírőlni a strandon?

Ha egy férfi bámul egy nőt, az bunkóság? Pláne ha a családdal, vagy a párjával van? (a férfi) Ma a strandon nagyon feltűnően nézett végig, pedig a párommal voltam, ő pedig a nőjével, aki sokkal jobb nő volt mint én. Nagyon kínos volt már a végére :D

16
Férfi és nő között hogy zajlik a bemutatkozás?

Régen azt hittem, hogy a férfi nyújt először kezet, udvariasságból. Most már tudom hogy nem így van, hanem a nő nyújt először kezet. De ki mondja először a nevét?

7
Nők, ti mit szóltok, ha férfi nyújt kezet?

Férfiként kérdezem, mert egy másik kérdésnél felmerült. Tegyük fel, hogy nincs (sok) eltérés társadalmi rangban. Régen tudtommal nem illett, de nem tudom, ma mi a helyzet. Chatbotok szerint elfogadott.

5
A nőkre nem vonatkozik az, hogy beltérben ne szabad sapkát/kalapot hordani?

Férfiak általában nem hordanak, de nőkön sokszor látok, még templomba is. Csak a férfiaknak nem illik vagy a nőknek se?

13
Tegeződést nekem kellene felajánlani?

Ú helyre költöztünk és a szomszédunk egy 50+os férfi aki banki szektorban dolgozik vezetőként. Én 29 éves nő vagyok. Amikor a szüleimmel találkozik anyukámnak jó napottal köszön apukámmal tegezik egymást(ők nagyjából egy korosztály) nekem néha jó reggelt/napot/estét...

12
Lányok/nők! Titeket is zavar, ha “csókolommal” köszönnek nektek?

23 éves nő vagyok, pultosként dolgozom egy kávézóban, rengetegszer köszönnek nekem az idősebb férfiak “csókolommal”, “kezitcsókolommal”, vagy akár “kézcsók”-kal. Tudom, hogy udvariasnak szánják, de kiráz tőle a hideg :// Valahogy tök öregnek érzem magam tőle, vagy nem...

12
Meddig viseltek általánosságban kardot az emberek Budapest utcáin?

Korra, korszakra, évre vagyok kíváncsi. Konkrét válasz nyilván nem lesz, inkább forrásokból származó utalásokra, azokból levont következtetésekre vagyok kíváncsi. Köszönöm.

3
Vissza jön még valaha a régi szép világ ahol a férfi volt a családfenntartó a nő pedig vezette otthon a háztartást,mint háztartásbeli?

Ma azt látom a velem egykorú haverjaim között,hogy rendesen sírnak a heti 40 óra munka miatt,hogy ő ezt nem bírja,életerős huszonévesekről van szó A másik,hogy nem tudják eldönteni,hogy fiúk-e vagy lányok vagy transmicsodák. Olimpián is mi volt egy pasi aki magát...

8
Fiatal fogorvos (férfi) tegez, visszategezhetem 28 évesen?

Tőlem szerintem biztos fiatalabb, olyan 23-25-nek néz ki. Első kezelés alkalmával tegezett, visszategezhetem? Ez számomra azért furcsa nagyon, mert engem orvos még sosem tegezett - legalábbis felnőttként. Bár fiatal orvossal sem találkoztam még túl sokszor, ha igen...

10
Miért vita kérdése az, hogy lehajtsa-e a férfi a wc ülőkét pisilés után?

Nyilvánvalóan azért van wc-n fedő, hogy az le legyen hajtva, ne terjedjenek a kellemetlen szagok, stb. A fedőt tehát le kell hajtani, ami csak az ülőke lehajtásával együtt lehetséges.

15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!