Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen villanyszerelés (tan)...

Vortrekker kérdése:

Milyen villanyszerelés (tan) könyvet ajánlotok egy kezdőnek aki szeretné megismerni az alapokat épületelektromosság terén? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Építkezésen dolgozok, és gyakran belefutok olyanba hogy pl kapcsolószekrényhez megfelelő vastagságú kábelt kell választani a jövőbeli fogyasztók függvényében, vagy a kábelhossz miatt feszültségesés van ami szintén befolyásol dolgokat, a fogyasztókat földelni kell, transzformátorok, fázisok stb...

Ilyenkor jövök rá hogy nincsenek ismereteim fizikából, és villanyszerelésből egy olyan könyvet keresek amiből megtanulhatom az alapvető összefüggéseket amiket épületek üzemeltetésével összefüggésben ismernem kellene. Előre is köszönöm a segítséget.



2019. júl. 25. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyent. Nincs egy ilyen könyv. Ez egyrészt villamosságtan, másrészt villamos gépek, harmadrészt szabványismeret.
2019. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fabu válasza:
2019. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt mondtam. Ebben például semmi nincs transzformátorok, fázisok, feszültségesés, stb-ről. Ez leginkább az általam említett háromból a negyedik és az ötödik, a technológia és az iparszerű működés jogszabályi háttere.

Mondjuk én azzal a hittel írtam hozzászólásomat, hogy akkor a kérdező válaszol, hogy rendben, ezt értem, akkor melyik az az öt könyv... de ennyire szemlátomást nem érdekelte. :D

2019. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!