Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan tanárnőtök, aki nő...

Van olyan tanárnőtök, aki nő létére nagyon rideg, nem szokott ellágyulni, mosolyogni, hanem inkább férfias vagy katonás?

Figyelt kérdés
Mitől várhat ilyenné egy nő? Alapból ilyen, vagy a tanári pálya is olyan, amely torzítja a női személyiséget. Egy nőtől a társadalom hagyományosan azt várja el, hogy szelíd, finom és érzelmes legyen.

2019. júl. 26. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Miért kellene egy tanárnak - akár nö, akár férfi - ellágyulni?

Az meg, hogy egy ö "szelíd, finom és érzelmes legyen", magánéletben még esetleg elvárható, de egy tanárnál ez hátrány.

Másrészt ha te ennyire el vagy maradva a nökre jellenzö dolgokkal, akkor komoly gondok vannak veled.

2019. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, volt ilyen tanárnőm. Szerintem nekik alapból ilyen a személyiségük, volt amelyik 30 éves se volt, de elég komor személyiséggel megáldva, és volt amelyik 70hez közeli és tanárhiány miatt muszáj volt órákat adnia, de ő mindig jókedélyű, kacagós volt.

Viszont, szerintem aki rideg a munkahelyén, vagy legalábbis a diákokkal, tanárként, az nem biztos, hogy otthon, közvetlen környezetben is ugyanolyan. Lehet úgy gondolja, hogy a munkahely nem az a hely, ahol olvadozni kell, meg érzelmeket kiteríteni. Azt viszont sokszor láttam, hogy a szünetekben vígan beszélgetnek az olyan szigorú rideg tanárok is, vagy mikor ajándékot vittünk nekik, akkor (a kötelező puszi-puszi mellett) láttuk, hogy tényleg örülnek /ellágyul/, amik rendesen meglepő dolgok voltak azért így diákszemmel :D

2019. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor ellágyulásról írtam, csak arra gondoltam, hogy bizonyos alkalmakkor, pl. amikor az osztálya a névnapján felköszönti, vagy amikor az osztálya elballag és ő elbúcsúzik tőlük, meg tud hatódni, el tud érzékenyülni. Nekünk volt olyan női tanárunk, aki totál faarccal vette át a névnapi virágot, nem volt meghatva egy csöppet sem.
2019. júl. 26. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!