Milyen keresett szakmák vannak, amik "örökzöldek", mindig lesz rá igény itthon és külföldön is? Egy tipikusan férfias szakmában egy nő is elboldogulhat?

Figyelt kérdés

Ha ismertek az adott szakmában dolgozót (aki mesélt a szakmáról), vagy személyes tapasztalatotok van, megosztanátok az ezzel kapcsolatos élményeiteket? Hogy egy kicsit könnyebben tájékozódjak vmilyen szakma tanulása előtt. Mit hol érdemes tanulni, milyen megbízható képző helyen stb. véleményeket, ötleteket, tapasztalatokat szívesen fogadok.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


24/n



2012. okt. 15. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Az én tapasztalatom az, h a nők azok akik messzire kerülik a húzós, nehéz szakokat, persze a kifogás, h neki nem tetszik...valójában meg a probléma h tanulni kell keményen.

Nézz meg egy info vagy mérnöki vonalat, egyértelműen a pasik vannak többségben.

A nők meg a himi-humi büfészakokra mennek.

2012. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, en ugy gondolom hogy harom dolog van amire az embereknek mindig szukseguk lesz, ha barmelyikkel foglalkozol nagyon nem lohetsz melle: kaja, ruha, lakas. Ezek az elet elengedhetetlen kellekei, minden mas valtozhat, ez a harom ugyanannyira kellett mar a homo habilis-nak is mint amennyire kell nekunk.
2012. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Takarító szakma. Én ezt tanulom 1 hónapja OKJ-n a betanított takarítás semmit nem ér de egy OKJ-s bizivel sokkal nagyobb a kínálat és takarítani mindig kell, sőt külföldön rendesen meg is fizetik őket. Ez mellett még érdemes péknek meg cukrásznak is tanulni, bár inkább péknek, mert azért kenyérre is mindig szükség lesz, csak ugye ezekből már sok a szakember. Akkor autószerelés, autók mindig vannak és lesznek akár magán akár céges, de azokat többnyire mesteremberekre bízzák mert manapság olyan a technológia hogy azt otthon az ember nem buherálhatja csak úgy a garázsban vagy az udvarban főleg az újabb fajtákat. Ott az asztalos szakma, igaz az nem annyira keresett de ha egy jó asztalos valaki akkor betegre keresheti magát, és én ismerek női asztalost is, meg autószerelőt is. Akkor ugye még érdemes a gyári munkákra is gondolni ott is vannak szakmával rendelkezők főleg ha gépeket kell beállítani ehhez műszaki szakma kell, nem tudom hogy micsoda de kell valami ilyesmi.

Én ezekbe látom a jövőt a takarítást azért kezdtem el férfiként mert vannak olyan cégek ahol kimopndottan férfiakat keresnek nagyobb munkákra, gépekkel kell takarítani hatalmas ablakokat megpucolni és azok nem olcsók főleg ha mindkét oldalát kell takarítani, és ezeket az embereket a cég meg is fizeti valami 150-200 ezret fizetnek havonta itt Magyarországon külföldön 400 ezernél kezdődik a fizetésük. Szóval ebbe is érdemes gondolkodni.

2012. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amik kelendőek most és a jövőben is: mérnökök, egészségügy.

Fejlesztésekre és orvosokra, gyógyszerészekre mindig szükség lesz.

2012. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Fodrász, óvónő, kozmetikus, manikűrös, műkörmös, sminkes, az előbb említettek: pék, cukrász, hentes :) A takarítás is jó, csak lehet h fárasztóbb a hajolgatás miatt, mint pl a fodrász. A következőket felsőoktatásban-talán szakközèpben is lehet tanulni, és mindig szükség lesz rá : kisgyermek-és csecsemőgondozó, szociális munkás, dajka(oviban vagy bölcsiben) . Jól lehet keresni babysitterkedéssel is, de ha akarsz nyugdíjat majd, akkor be kell jelentened, hogy adózhass.

Sofőr, modell, eladó, titkár. Na jó, a modell szakma kevés embernek jön be, és sok modellt úgy kezelnek, mint egy tárgyat.


Érdeklődéstől, adottságoktól függ. (a buszsofőrt, a postást és a telemarketingest kihagytam.)

2012. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!