Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha felvettek az...

Mit tegyek, ha felvettek az egyetemre és mégsem szeretnék még az évben beiratkozni?

Figyelt kérdés

A felvételi pontszám alapján bekerültem egy egyetemre, de én mégsem szeretném még megkezdeni tanulmányaimat az évben. Adódott egy lehetőség ami erre az évre kitartana.


Ha szükséges jövőre persze újra beadom a jelentkezést, de ha most nem szeretnék beiratkozni mit kell tennem, hogy így utólag lemondjam?



2019. júl. 29. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el beiratkozni.
2019. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remekem! Gyors és kényelmes megoldás. :D Köszönöm!
2019. júl. 29. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem mész el beiratkozni az olyan, mint ha nem is jelentkeztél volna, nem ér semmilyen hátrány. Ettől függetlenül, mivel jövőre már más felvételi követelmények lesznek(nyelvvizsga; emelt szintű érettségi...), ezért érdemes lehet utána kérdezni az adott egyetem Tanulmányi Osztályán, hogy lehetséges-e náluk az első két félévet passzívon tölteni. Ha a válasz igen, akkor megérheti beiratkozni, és passziváltatni az első két félévet, ez esetben is ki tudsz iratkozni a következő egy évben bármikor, anélkül, hogy bármi hátrányod származna belőle.
2019. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Jövőre is megfelelsz a feltételeknek? Én rákérdeznék a passziválásra, több helyen engedik, mint ahány helyen nem.
2019. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Iratkozz be, es ott egybol jelezd, hogy passzivaltatni szeretnel, ill. a kovetkezo felevben is. Az pont egy ev.

Mar ha utana el akarod vegezni.


En pont igy fogok tenni.

2019. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kitételeknek jövőre is megfogok felelni. Már most megvan minden. Sőt, ha a ponthatár emelkedik sem lesz probléma. Mindösszesen csak azt nem tudtam, hogy adódik-e gond belőle, ha nem megyek el beiratkozni. Erre viszont megkaptam a választ szóval köszönet mindenkinek a válaszáért! :)
2019. aug. 1. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!