Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor és honnan lehet megtudni...

Mikor és honnan lehet megtudni az érettségi tételek témaköreit?

Figyelt kérdés
Röviden: ősszel újra kell érettségiznem történelemből, méghozzá emelt szinten, mert a továbbtanuláshoz arra van szükség. (nem vagyok már nagyon fiatal, amikor én érettségiztem, még nem voltak szintek.) És sehol nem találok egyértelmű választ arra vonatkozóan, hogy mik az írásbelire a tételek. (A szóbeli lesz később, így az valamivel jobban ráér, de nyilván az is kelleni fog.) Az oktatási hivatal honlapján találtam egy tételsort, ami elvileg 2017-től érvényes, máshol viszont egy egészen másikat írnak... Mivel nagyon rég jártam iskolába, egyáltalán nem mindegy, hogy mit tanulok meg, mert sajnos nem csak kicsit kell felfrissíteni a meglévő tudást. Tudnátok ebben segíteni, hogy hol találok megbízható infókat?
2019. júl. 29. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

?:)

2019. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De nyílván neked mindkettőt meg kell tanulni(Közép+emelt), nem csak ami az emelthez tartozik. Tudom, triviális, de jobb, ha kétszer hallod :))
2019. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt megtaláltam. Köszönöm!

Hogy fogalmam legyen a középszintű témákról is, az okés, de szoktak lenni azok közül is kérdések az emelt szintű feladatlapon? Tudom, hogy gáz, de erre eddig így nem gondoltam....

2019. júl. 29. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az emelt általában kiegészítése, továbbfejlesztése a középnek. Úgy konkrétan nem emlékszem, voltak-e középszintű kérdések idén, de a középszintű anyag megtanulása nélkül nagyon hézagos lesz az, amit emeltre megtanulsz. Pl emelten kell tudni a II. Vh politikai hátterét, közepen meg a harcokat- érezhető, hogy a harcok ismerete nélkül nemigen fog menni a politikai háttér. Pláne, hogy ha jól értem, kb 15 éve érettségiztél utoljára.
2019. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, jól érted. :(

Hát ez gáz. Akkor lehet, hogy ebből így már csak jövő tavasz lesz... Szinte nulláról kellene megtanulnom mindent. (igen, tudom, hogy a történelem ismerete az általános műveltség részét képezi. Nem is vagyok büszke rá, hogy ennyire sötét vagyok hozzá.)

Köszönöm!

2019. júl. 30. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!