Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miként lehetne a Kormányhivata...

Miként lehetne a Kormányhivatal által közzétett történelem szóbeli érettségi témaköreit konkrét tételekké "pontosítani"?

Figyelt kérdés

Ősszel megyek érettségizni, s történelemtanár híján magam készülök fel két könyv segítségével (B. Mátyus Gyöngyi Bori István - Történelem érettségi témavázlatok I. Középszint, és Farkas Judit -Érettségi mintatételek történelemből (70 tétel)).


Ha egy az egyben nem is lehetséges megjósolni a tételeket, talán mégis van tapasztaltabb tanuló, vagy szakember, aki nagyobb rálátással van a témára és tudna hasznos tanácsot adni.


[link]



2019. júl. 10. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is, az OH adja ki ezeket, nem a Kormányhivatal :) ők csak a területi szervezésért felelősek.

Amugy nem tudom ennel pontosabban miert kellene leírni a tételeket, eléggé alaposan meg vannak fogalmazva mit kell tudni. A két könyvből en az egyiket használtam csak az emelt változatát, lehet jobban megérné abból készülni, alaposabb sokkal a kidolgozása, a plusz tudás meg sosem árt :) ott nagyjából tételekre szedve vannak a témakörök kitárgyalva. Amugy jo könyv, rendesen fel lehet belole készülni. Meg lehet nyugodtan közép szinten hozza csatolni esti olvasmánynak a Szaray fele tankönyvet, kiegészítő könyvvel együtt tanulva jo alapot ad.

2019. júl. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennel pontosabban mi sem kaptunk tételeket es szerintem senki sem kap középiskolában sem a májusi érettségihez. Az írásbelihez amúgy is tanulod ezeket a témákat is szóval utana nem hiszem hogy annyi plusz tanulást igényel hogy megjobban le keljen rövidíteni.
2019. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát, az Oktatási Hivatal által kiadott, az Oktatási Hivatal honlapján közzétett, kormányhivatal által lebonyolítandó érettségi vizsgáról beszélünk.:)


Harmadik könyvet (emelt szintűt) már nem veszek, amely témaköröket nem fedi át teljesen ez a kettő, azoknak még utánanézek az interneten (elektronikusan még elérhető Boronkai Szabolcs könyve is és a Száray Miklós könyvek is). Köszönöm a tankönyvtippet is!


..És köszönöm mindkettőtök válaszát! Valóban túlgondoltam egy kicsit - az írásbeli végett pedig még átfogóbban kell átnézni a mindenkori történelmet (tudom, ott is meg vannak adva az irányadó tematikák).

2019. júl. 11. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
A barna történelem tételes könyvet ajánlotta nekünk is a történelem tanárunk az érettségire, én is abból készültem, minden benne van. Ajánlom még a zanza.hu-t, ahol 5-6 perces videókban képekkel, érdekességekel foglalják össze az anyagokat tömören és érthetően. Igaz, nekem 53% lett a komplett érettségim, de nem küzdöttem vele olyan sokat, mert nem pontvivő és olyan tételt húztam, amit nem nagyon néztem át, mert úgy voltam vele, hogy tudom, de végül az is az 50 pontból 30 pontos lett. :)
2019. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az őszi érettségi szóbeli tematikája nem azonos a tavaszival. Új vizsgaidőszakra mindig újat adnak ki.
2019. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, neked is köszönöm a megerősítést, ill a zanza videó tippeket - szimpatikusnak tűnik, megnézem, ami a témához kapcsolódik.


---


Kedves 5-ös, biztos vagy te ebben? Csak az írásbelik változnak az adott éven belül is, a szóbeli tematika mind a tavaszi, mind az őszi vizsgaidőszakra ugyanaz, amit előző év őszén adnak ki. A pdf alapján is így van, nincs kiemelve a "május-június", hanem csak annyi van odaírva, hogy "2019". A tételeken viszont biztosan változtatnak, de engem az sem érint, hiszen nem ismerem őket.

2019. júl. 14. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az őszi érettségi szóbeli tematikája nem azonos a tavaszival. Új vizsgaidőszakra mindig újat adnak ki."


Nagyon rossz válasz. Évente adnak ki újat, a vizsgaszabályzat szerint az őszi mindig azonos a tavaszival.


Maguk a konkrét tételek annyira titkosak, hogy a tanárok is aznap reggel ismerik meg vizsga előtt.

2019. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

A zanza egy nagyon butított verziója az összefoglalásnak, mi ha használtuk mindig egy óra ment rá, amíg a tanár megállította és kipótolta, kijavította a videót a szükséges helyeken. 5-6 perc helyett így lett 45. Egy szó mint száz, nem ajánlom érettségi tanulásra, csak gyors felzárkóztatásnak.

Írásbeliből 3 verzió készül, amiket a készítő bizottságban részt vevő tanárok ismernek egyedül, abból előtte lévő nap kihúznak egyet és az lesz a feladatlap. Szóbeli témakörök már megvannak biztosan, de azokat is csak aznap hozzák nyilvánosságra, és azt is csak a bizottsági tagok ismerik. Ami viszont szerintem jó a közép szintű témakörökben, hogy annyira általánosak a témakörök, hogy bármiről lehet beszélni ami eszébe jut az embernek, plusz mivel lehet atlaszt használni, a dátumoktól sem kell túlságosan félni.

Én azt ajánlom, hogy a könyvek mellett folyamatosan használja azt az atlaszt amit az érettségin is fog, ne ott lássa meg először melyik oldalon mi van és ne ott kelljen először keresni térképeket, majd esetleg rájönni, hogy valami nincs is benne. A hiányzó dátumokat érdemes kívülről megtanulni, évszámokra és fogalmakra nagyon hasznos a quizlet nevű oldal.

Sok sikert! :)

2019. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A zanzásított:) videókat csak érdekességképpen -"periférikus" kiegészítésként- nézem meg, remélve, hogy valamelyest hozzájárulnak az adott témakör megjegyzéséhez, elsajátításához.


A szóbeli témakörök listája (mely engem érint), a kérdés alatti linkben van.


Az atlasz valóban fontos a felkészülésnél is - igyekszem mindent már most beazonosítani.


Köszönöm szépen a kívánságot! :)

2019. júl. 18. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!