Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy kis TB tartozásom,...

12reka kérdése:

Van egy kis TB tartozásom, kaphatok diákigazolványt?

Figyelt kérdés
OKJ-ra jártam egy évig, de sajnos nem iskola rendszerű volt, ezért nem kaptam diákot és sajnos családik okok miatt nem tudtam dolgozni mellette. Most felvettek egyetemre és nem tudom mire számítsak. Ha egyenlítenem kell a tartozást, akkor hol kell megtennem és hogyan?

2019. júl. 30. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Küldök egy bankszámlaszámot oda utald majd át a lóvét. Egy pillanat, csak még belépek a netbankomba gyorsan.
2019. júl. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hahaha. Köszönöm, nagyon hasznos volt.
2019. júl. 30. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Kaphatsz, az nem a tb-től függ.

Viszont be kellett volna menned a navhoz, mert bejelentési kötelezettséged (a jogviszony megszűnése után 15 nappal) az van/volt.

Igényelhettél volna 12 havi “mentességet” amikor az állam fizeti helyetted, de ennek feltétele, hogy a családban élők esetén az egy főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 120 százalékát.


Szóval. Be kell menned a navhoz, ott pedig kitölteni egy nyomtatványt (talán T1011?) ott pedig elmondják, hogy mennyi a tartozásod. (2018-ban a tb összege havi 7320, 2019-ben havi 7500) Aztán kérhetsz részletfizetési lehetőséget, általában megadják.

2019. júl. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. júl. 30. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!