Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hallgatói diákigazolvány?

Hallgatói diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Láttam az egyetem oldalán, hogy lehet igényelni diákot, én úgy lapoztam tovább rajta, hogy nekem van stb.

Tehát nem fejtették ki a hülyéknek is, hogy ez miről szól pontosabban.


Azt tudom, hogy minden évben kapunk rá egy kis matricát, ami az érvényességét igazolja. Úgy gondoltam, hogy majd menet közben megkapjuk azt egyetemen is és kész. De akkor ezt nekem előre le kell adni, igaz? Meg az se volt egyértelmű, hogy most új diákot kapok vagy csak a matricát.


Válaszokat előre köszönöm!



2019. júl. 31. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de a középiskolás diákigazolványt mióta haszbálhatnád az egyetemen?!🤔 Elkellett volna olvasnod mindent, ami levan írva, mert helyetted biztos nem csinálják meg. És igen, újat kell csináltatnod és arra kapod majd a matricát. Mellesleg a középiskolás diákot CSAK (kiemelés) október 31-ig érvényes addigra elkell intézed a másikat, de addig kérhetsz ideiglenes diákot.
2019. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Felsőoktatásban kell új.
2019. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Új diákigazolványt kell igényelni, ehhez be kell menni egy okmányirodába, és csináltatni egy NEK(Nemzeti Egységes Kártyarendszer) adatlapot, ami abból áll, hogy lefényképeznek, és aláírásmintát vesznek, majd kapsz egy papír, rajta egy NEK számmal. Ezzel az azonosító számmal a neptunon keresztül tudod megigényelni az új diákigazolványt. Matricát minden félévben kell rá kérni, amit kb október elejétől, közepétől lesz majd lehetséges az egyetem Tanulmányi Osztályán(TO). Addig is, vagy van régi diákigazolványod középiskolából, ami 2018/19-es matricával Október 31.-ig érvényes, vagy ha nincs, akkor ideiglenes diákigazolványt kell kérned a TO-n, de azt csak már megigényelt diákigazolvány esetén adnak.
2019. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!