Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus-osok! Hogy megy a...

Corvinus-osok! Hogy megy a tantárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Idén nyertem felvételt az egyetemre (GTK Turizmus-Vendéglátás) és az érdekelne, melyik tantárgyakat tudom felvenni. A neptun rendszerbe már beléptemn, sőt, a tantárgyakat is ki tudtam listázni, minden van ami kellhet. Az egyes tantárgyakon bellül általában sok időpontot találtam, engem az érdekelne, hogy bármelyiket felvehetem majd, vagy csak bizonyos kurzus kódúakat? Heti 3, nagyon max 4 napra szeretném összerakni az órákat, de ha nem válaszhatok bármelyikből, szinte lehetetlen... Illetve informatikából a mintatanterv heti 1 elméletet és 2 gyakorlatot ír, de csak 2-2-t tudok felvenni.Ez az egy tantárgy, ami csütörtökre esne nekem (elmélet része). Mennyire tartják számon, ha valaki hiányzik?

Igen, tudom, hivatalosan csak szept. 4-én tudok tárgyakat felvenni, viszont úgy voltam vele, hogy minél előbb utána akartam nézni.

Előre is köszönöm a válaszokat, minden normális válaszra megy a zöld pacsi! :)



2019. aug. 1. 07:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a tárgyfelvétel sosem úgy alakul, mint ahogy eltervezed. Infó elmélet skippelhető, a gyakok pedig online vannak (+ 2 évközi ZH, amire nyilván be kell járni, ha pontot szeretnél elérni). Érdemes megnézni a kurzusokon belül a megjegyzés rovatot, ugyanis néha odaírják, hogy pl. Psz, AK stb., amit csak azoknak a hallgatóknak hirdetnek meg.
2019. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem! Pl. Matek 1-en vannak ilyenek, de egy csomó tárgynál csak pl. G1, G2... kurzuskódok vannak, ami nem egyértelmű, hogy ezek közül bármelyiket felvehetem majd, vagy csak a megadottat (ha csak 1 lehetőség van, az elég szívás lenne...)
2019. aug. 1. 08:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van megkötés, hogy melyik gyakorlatot veheted fel, akkor azt a megjegyzések rovatba írják. Tehát pl ha az van ott hogy csak KM akkor nem veheted fel, mert az a kermarkosoké. Ha nincs ott semmi, akkor felveheted.
2019. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben! Tehát a korzuskód tulajdonképpen nem jelent semmit, a megjegyzést kell nézzem :) Köszönöm szepen!! :)
2019. aug. 1. 08:21
 5/14 anonim ***** válasza:
De, a kurzuskód is sokat jelent, gyakran benne van a megjegyzésekbe tett GM, KM, AK stb. is. De a már említett megjegyzések miatt ezt nem kell nézni.
2019. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
A kurzuskód pl. G1 annyit jelent, hogy gyakorlat, aminek a sorszáma 1. Lehet akár G28-as is a gyakod, nem fog különbözni semmiben sem a többitől. Az E1, E2 stb. pedig elméletlet jelöl.
2019. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most leszek másodéves a Corvinuson. Első félévben csak a mateknál van ilyen dolog, szakok szerint van bontva: KM-NG-TUVE vagyis a kermarkosok, nemzgazdosok és turizmusosok matek tanára Ernyes. Egy igazi jelenség :)
2019. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mondjuk mikroökonómiából választhatok olyant, aminek a megjegyzésében nem szerepel a turizmus- vendéglátás (TV), vagy ha van olyan, akkor csak azt lehet választani? :)
2019. aug. 2. 13:26
 9/14 A kérdező kommentje:
Illetve a másik kérdés, hogy idegen nyelv felvételénél csak az egyik gyakorlatra kell bajárni (hiszen heti 2 órát ír a mintaterv), vagy mind a 2 időpontra? Itt később lehet majd választani, melyik fér bele az órarendembe? (egy csomó helyen az egyik időpont ütne valamit, órarend tervezőben kicsit összeírogattam)
2019. aug. 2. 14:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Idegennyelvek heti két sávban vannak de általában meg lehet beszélni, hogy ugyanannál a tanárnál különböző sávokra jársz, ha van több.
2019. aug. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!