Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Köyvesboltokban nem lehet ott...

Larakutya kérdése:

Köyvesboltokban nem lehet ott helyben olvasni a konyveket?

Figyelt kérdés

2019. aug. 2. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Azt a könyvtárban lehet.
2019. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
80%

Nèmetországban lehet és szokás is. Nálunk külön székek, asztalok, kanapék vannak erre.


Magyarországon halódik a könyvterjesztés, és nem értenek a könyv marketinghez.

2019. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk volt, de megszűnt az a bolt, ahol lehetett olvasni is. De ez volna az elvárás.
2019. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Eléggé irreális, amit szeretnél. Az ár szerinted miért van feltüntetve a könyveken?

Szerintem azért, mert az a könyv egy ember több hónapos, sokszor sokéves munkájának az eredménye. Plusz valaki pénzt fektetett abba, hogy azt papírra nyomtassa.


Te meg csak úgy szeretnéd elolvasni. Egy icipicit gondolkodjunk már...

2019. aug. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

A könyvkiadók számára van "köteles példányszám". Ezt a mennyiséget minden kiadványból kötelesek az OSZK részére átadni minden saját ISBN számot kapott kiadványból. Vagyis a könyvtárakban elméletileg kölcsönözhető a könyv. Nyilván mivel a boltok el is akarják adni, ezért a hozzáférés időben, helyben korlátozott. Mondjuk 1..3 évvel később hozzájuthatsz onnan is, illetve pl. 3..4 napra veheted ki, vagy a helyi könyvtárfiókban kell olvasnod a könyvtárközivel kikért anyagokat, ha a helyi könyvtár saját példányban nem jutott hozzá.


Ha nekem könyvesboltom lenne, én se örülnék neki, ha rojtosra olvasnák az eladásra kitett könyveimet. Koszos kézzel megtaperolják, a gerincét kitörik, belefirkálnak, kitépkedik a lapokat, stb. Utána jön a tisztességes rendes fizető vevő és joggal felháborodva hozza vissza, hogy selejtet adtam neki. A nyomdát/nagykert/kiadót ez nem fogja érdekelni, a kár az enyém - miért nem figyeltem oda. Főleg ha halódik a könyvpiac, végleg nem engedhetném ezt meg magamnak. Szerintem alapvető intelligencia, hogy az ember ezt felfogja.

Egy olyan gazdaságban, mint a németeké, ahol a könyv árának köze nincs a valós értékrendhez és valamiféle gőzös marketingfantázia-világ alapján sokszorosan túlárazzák a termékek jó részét, ott nem nagy vesztesség az ilyen, gondolom cserélik a kiadók ingyen a sérült, kopott példányokat. De ehhez ugye az kellene, hogy pörögjön a piac és legyen pénze az embereknek, amiből már alaposan meg lehet vágni őket anyagilag. Ne csak "egyre jobban teljesítsen az ország", mert ugye abból hosszú távon nem lehet megélni...

2019. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!