Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem fokozatonsan nő a...

Miért nem fokozatonsan nő a tananyag mennyisége ahogy tanul az ember?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy középiskola után a legtöbb esetben nagyon nagyot ugrik a tananyag mennyisége főiskolán/egyetemen. Kb. olyan legtöbbször, hogy "na, most hogy túl vagy a középiskolán, tanulj meg ötször annyi tananyagot ugyan annyi idő alatt, mint amennyit középiskolában tanultál meg ennyi idő alatt".

2019. aug. 2. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Erre nagyon egyszerű magyarázat van a középiskolában széleskörű ismeretek minimális átadása vagy felszínes átadása történik. De egyetemen már valamire "szakosodsz" pl biológia vagy történelem. Ilyenkor az ember mar csak abból az egy tárgyból tanulunk sokat hogy azon a területen minél jobban jártas legyen az ember.
2019. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Majd, ha dolgozni kezdesz, rájössz, hogy kevés és haszontalan is az a tananyag.


Egyetem nem arról szól, hogy bárki képes elvégezni. Nem jár alanyi jogon a diploma. Aki képes volt végig csinálni egy neves egyetemet, az képes meg 5x annyit tanulni rövidebb idő alatt is. Erről szól a felsőoktatás és ezért keresnek egyetemet végzett embereket. Mert, akinek már a gimi is sok volt, nem fog tudni újat tanulni, ami a munkához kell. Pláne nem lesznek korszak alkotó ötletei.


Mondjuk a BME matek (anál és algebra együtt) első évben pont kevesebb anyag (anál és algebra együtt) volt számomra, mint egy fél év a középsulis matekból. De nem mindenki járt abba a középsuliba, ahova én. Valaki meg a productum jelet sem látta gimiben, mi már diff egyenletekkel szórakoztunk.


Aztán most semmire nem használjuk ezeket a router programozás során :(

Pedig lehetne, de megoldjuk egyszerűbben.

2019. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Azért az fontos dolog, hogy gimibe/középsuliba általában azért tanul az ember, hogy felvegyék valahova, de a tananyag 90% senkit nem érdekel. Még egyetemen normális esetben azt tanulja a hallgató ami a legjobban érdekli.

Pl engem is meglepett mennyit kellett tanulni, de élvezettel csináltam, mivel érdekelt. Viszont gimibe Petőfi, vagy Arany stb.. hidegen hagyott, és kínszenvedéssel tudtam csak megtanulni, nyelvtanról meg ne is beszéljünk....

2019. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Gimiben a tanterv az központi, mindenkire vonatkozik. Egyetemre viszont már nem mindenki megy, nem igaz? Az már válogatottabb közeg, főleg a jobb szakokon, ott már sok olyan van, aki iskolaelső volt. Na ők meg bőven többet tudnak a gimis anyagnál teljesíteni.
2019. aug. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!