Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne szorong...

Mit csináljak, hogy ne szorongjak ennyire a matek korrepetálások közben?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdem majd a 12.-et és muszáj lesz majd matekból különtanárhoz járnom mert nagyon nem megy, középiskolában minden év végén épphogy át tudtam menni 2-essel, pedig nagyon igyekszem, minden nap minimum egy órát de legtöbbször ennél bőven többet is matekozok, akkor is ha más tantárgyból is dolgozat lesz vagy tanulni kell, a házit mindig megcsinálom. Mégis egyszerűen nem megy, nagyon nehezen értem meg az egészet. A humán tantárgyakból jó vagyok, nagyon könnyen tanulok törit, irodalmat, szeretek verset elemezni, beadandókat, esszéket írni, bármit, nyelveket is könnyen tanulok, de a reál tárgyakból mindig 2-est, 3-ast tudok csak összehozni.

Korábban is jártam matekból tanárhoz, 8-adikban is egész évben a gimis felvételi miatt (így is összesen 10 pontos lett a matek felvételim) és mindig borzalmasan éreztem magam, (bár hozzá kell tennem hogy akkor egy nagyon türelmetlen és elég bunkó tanárom volt) alig tudtam visszafogni magam, hogy ne kezdjek el sírni közben, már rosszul voltam, remegtem, hányingerem volt mire letelt az az egy óra, és otthon utána egy csomót sírtam. Azóta voltam 2 másik tanárnál, ők már normálisak voltak velem, igazából semmi baj nem volt velük, szerintem a lehető legjobban próbáltak nekem elmagyarázni mindent, ahogy csak tudták, mégis ugyanezt éreztem ott is. Egyszerűen úgy érzem, hogy nagyon idegesítem őket azzal, hogy nem sikerül megértenem az anyagot, még többszöri elmagyarázásra sem, igazából meg is értem őket, nagyon irritáló lehet, hogy próbálnak valamit elmondani nem egyszer, ahogy csak tudják én meg csak ülök ott mint egy teljesen hülye és pazarlom az idejüket mert jóformán semmit nem értek meg az egészből. Miután ez így ment hónapokig én feladtam és inkább nem jártam sehova mert nagyon durván szorongtam mindig miatta már sokszor előtte való nap is és egyszerűen már nem bírtam, megtanultam magamtól a dolgokat ahogy tudtam egy 2-es szintre és hagytam az egészet. Idén viszont én is tudom, hogy muszáj lesz megint járnom valakihez mert félek, hogy az érettségin már nem lesz meg a 2-es azzal amit magamtól összeszenvedek. De félek, hogy megint ugyan ez lesz és én egyszerűen nem akarok megint minden héten ennyire kikészülni idegileg emiatt az egész miatt, nem akarom, hogy megint ez legyen, de nem tudom mit tudnék ezzel csinálni.



2019. aug. 3. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kell egy rendes tanárt!


Egyetemistát? Azok még kezdők, de legalább lelkesek és nem volt nekik olyan régen hogy ők is diákok voltak, még tudják, min mész keresztül. Itt lejjebb volt egy matekos srác, írt ki kérdést, tekerj és keresd meg!


És nem mellesleg egy pszichológussal is érdemes lehet beszélgetned 1-2x...3x...

2019. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltál diszkalkuliavizsgálaton? Erősen diszkalkuliagyanús a dolog, ha minden másból jól teljesítesz. Tanári véleménnyel felszerelkezve el kell menni a pedagógiai szakszolgálathoz (minél hamarabb kérj időpontot, mert várni kell), és ha beigazolódik, felmentenek a matek osztályzása és az érettségi alól.
2019. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%
Nekem is voltak ilyen problémáim.. 3 éven keresztül azt hittem hogy egyszerűen hülye vagyok és majdnem elmentem arra a vizsgálatra hogy fel legyek mentve de megtaláltam a tanárt aki mindent megváltozott. Pont most érettségiztem megvagyok elégedve az eredménnyel . Kicsit drága kb 4000 Ft egy óra de nagyon-nagyon megéri. Ha szansz rá ennyit szívesen megadom a számát.
2019. aug. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gooku ***** válasza:
68%

Igen, nyelveket is könnyen tanulsz, de akár helyette is a matekkal kell szenvedned.

Látod, Kedves Kérdező, most megtapasztalhatod egy világ egészségtelen értékrendjét!

Amúgy ez engem is érdekel, hogy hogy ne szorongjak.

Csak gondoltam leírom ezt ide, hogy ha mást nem is tudok, legalább jelezzem, hogy nem vagy egyedül, mindamellett együtt érzek Veled.

2019. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!